Mrtví se někdy vracejí

Mrtví se někdy vracejí https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26758/bmid_mrtvi-se-nekdy-vraceji-j2D-26758.jpg 4 903 95

Sklepení staré továrny se hemží krysami, ale ne obyčejnými; zlým démonem může být posedlý i stroj – třeba žehlící prkno v prádelně; profesionální zabiják obdrží poštou dětskou hračku, skrývající v sobě smrtící možnosti; nebožtíci se někdy vracejí a ani vyvolávání démonů je možná nezapudí navždycky; mafiánský šéf chce zlikvidovat milence své ženy a pořádně se při tom pobavit – avšak ouvej!, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá; přestat kouřit nemusí být tak těžké, když víte, že další cigareta by vás mohla připravit o život – doslova; stejnou cenu můžete zaplatit, budete-li slepě důvěřovat sobeckému staršímu bratrovi; pomáhat malým holčičkám hledat ve sněhové vánici maminku se nedoporučuje. Stephen King, americký šampión moderního hororu, jehož knihy jsou světovými bestsellery, se v těchto osmi povídkách s úspěchem snaží čtenáře přesvědčit, že hranice mezi realitou a světem nadpřirozených sil, nepochopitelných jevů a záhad je leckdy zatraceně uzounká. Jeho příběhy, nahánějící hrůzu, jsou průvodce po temných zákoutí lidské fantazie. Přeložil Pavel Medek.... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Odeon

Night Shift , 1978

Karoley
06.01.2022 5 z 5

Skvělá sbírka povídek! Nejvíce se mi líbila Noční směna, Římsa, Nekuřáci, a.s. a Poslední příčka žebříku. Stejné povídky se nachází také v rozšířeném souboru s názvem Noční směna.

Meda77
24.11.2021 4 z 5

Kingův soubor povídek z let minulých, fajn napínavé čtení, asi by nemělo chybět ve sbírce. Je na ní vidět, jak se posouvala tvorba k současné.

ozzak
23.11.2021 4 z 5

výborná kniha povídek od krále hororu Stephen King

mareksevc
14.10.2021 5 z 5

kúsok iné ako poznám od Kinga ale o to lepšie

Merlin_CZ
22.09.2021 4 z 5

Soubor kratších povídek, četlo se to dobře, jen v těch kratších příbězích nejde vybudovat tak mrazivá atmosféra jak v delších románech :)
i tak budou fanoušci kinga spokojeni :)

ArwenAragorn
01.02.2021 5 z 5

95%

Znovu jsem si přečetla tuhle tenkou knížečku a musím napsat, že je prostě dokonalá. Za mě jsou všechny povídky za maximální počet hvězdiček, některé jsou vynikající (Na dobrou noc, Nekuřáci a.s., Poslední příčka žebříku, Šroťák, Římsa), další jsou JEN výborné. Opravdu jsem tady nenarazila na nějakou slabší, tahle sbírka je co do kvality velice vyrovnaná a v době, kdy vyšla, to pro mě byla bomba.
Tyhle povídky se vyskytují i v jiných sbírkách, ale vždycky si je s chutí přečtu znovu, i když už je znám skoro nazpaměť.

Usire
25.01.2021 5 z 5

Vynikající kniha, kterou jsem doporučoval hned několika mým známým a přinutil je to i dočíst. Obzvláště mám rád povídky Nekuřáci, a.s. a Římsa. Povídky mají dobré tempo vyprávění a po ukončení mě vždy štve, že nevím co bylo dál.

Wasylka79
30.12.2020 4 z 5

Prostě KING,osm krátkých povídek které nezklamou.

karol.cadex
28.12.2020 5 z 5

Jedna z mála kingovek, kterou jsem nečetla. Útlá věcička plná “starého” Kinga, těch pět a půl stran má strašně velkou duši a každá z povídek je kratičký unikát.
Moje nejoblíbenější je stopro Bojiště - ten humor v ní? Ještě teď na ní s úsměvem vzpomínám (“Raketomet?!”, hahaha). Poslední povídka je ale pro mě úplně srdcová, jelikož Prokletí Salemu jsem četla jako první knihu od Kinga a do dnes ji mám nejradši.
Tahle věcička na mě trochu působí jako nějaká metafora pro Kingův strach z výšek, jinak nechápu, proč tam furt někdo leze po římsách a taky jako seznam povolání, jež by King rád dělal, kdyby nepsal - tuhle je zaměstnanec prádelny, tady právník, tenista, ...
Nezklamal!

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Povídky měly švih a výborně se četly.

kercah
29.11.2020 4 z 5

Skvělé povídky, každý si najde tu svojí, která bude tvořit jeho vzpomínku na knihu :)

Lili
28.09.2020 5 z 5

Nejlepší povídky. Na to vemte jed.

Eicherik
26.04.2020 5 z 5

Tahle útlá knížečka v sobě obsahuje ty nejlepší povídky z knihy Noční směna a v knihovně moc místa nezabere.

veronika8042
04.03.2020 4 z 5

Strašidelné povídky, přečtené jedním dechem.. Nejvíc se mi líbila asi na Dobrou noc.

milan3696
28.02.2020 4 z 5

Moje první setkání s Kingem. Ještě na střední. Od té doby si do dneška pamatuju povídku Římsa. Takový strach jsem snad u žádného jiného díla neměl. Kam se hrabou všechny krysy, upíři a šrotující mandly na obyčejného holuba.

andrea7191
19.02.2020 4 z 5

Povídky jedna báseň....

PetrCepek
13.01.2020 5 z 5

Horůrkové povídky jedna báseň. Skvělé čtení na dvě hodiny.

n.ezn.amy
07.12.2019 5 z 5

nejlepší výběr Kingových povídek, kdy Nekuřáci, Římsa a hlavně mrazivá povídka Na dobrou noc, kdy se nevyplatí následovat osamocené holčičky ve sněhu, patří ke naprosté špičce. Ale za nejlepší povídku z této knihy naprosto řadím Poslední příčku žebříku

Apache
15.07.2019 5 z 5

V podstatě to nejlepší z Noční směny plus vynikající překlady. V roce 1992 to byl naprostý poklad.

Ivan Kučera
15.06.2019 3 z 5

Toto je dosť absurdná situácia a vyžaduje si technické zasvätenie do vzniknutého problému. Pôvodne malo ísť teoreticky (nie prakticky!) o Kingovu zbierku Nočná zmena. Český vydavateľ sa však rozhodol originálny názov resp. preklad originálneho názvu ignorovať a knihu premenovať na Mrtví se někdy vracejí (podľa jednej z poviedok). Navyše tento zvláštny hybrid obsahuje len zlomok z poviedok z pôvodnej Kingovej zbierky. Konkrétne smutných a ustráchaných osem kúskov; keď zbierka vyšla v roku 2018 v reedícii (pod názvom Noční směna), obsahovala fajnových 20. Obal vnímam negatívne, pripadá mi s prepáčením hnusný. Výrazný a ľahko zapamätateľný, ale zároveň hnusný. Samotné poviedky sú, ako to už u zbierok býva, aj zlé (Nekuřáci, a.s., Římsa), aj priemerné (Šroťák, Bojiště, ústredná Mrtví se někdy vracejí), aj úžasné (Poslední příčka na žebříku, Na dobrou noc, Noční směna). Výsledok nehodnotím katastrofoálne, to ani omylom. Ale pripadá mi zbytočné a nepraktické, aby čitatelia tomuto zvláštnemu vydaniu venovali pozornosť, čas a peniaze, keď existuje fantastická reedícia.