Mrtví se mstí

Mrtví se mstí https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344275/bmid_mrtvi-se-msti-1gp-344275.jpg 3 41 14

Do Prahy přijíždí poněkud záhadný španělský šlechtic Juan Antonio Cabrera de Córdoba a kupuje si tu dům. Nikdo o něm nic neví, není známo, proč se tu chce usadit, jisté však je, že je nesmírně bohatý. Jednoho dne je ve svém domě nalezen zavražděný a zohavený. Zdá se, že vrah chtěl svým činem cosi vzkázat ostatním. Proč by jinak na bestiálně zohavené tělo mrtvého položil podivný zlatý šperk?... celý text

renefer
renefer
25.03.2024 3 z 5

Druhá díl rozhodně lepší než úvodní. Historické krimi s nečekaným rozuzlením a tajemným zlatým bůžkem. Co mi vadí je, že autor neustále dělá ze svých postav trotly. Lukáš přijde po hašení požáru očazený a potrhaný ke svému strýci a ten mu vyčte, že se válí po hospodách zatím co řádí ohnivý kohout... V hospodě osloví jednoho povaleče Lišák a Lukáš si to vůbec nespojí s tím, že při jeho přepadení jeden z banditů byl téhož jména atd. Díky stupňující čtivosti doufám, že další díl bude už (téměř) dokonalý..

Misabi
Misabi
15.02.2024 4 z 5

Za mne skvělá kniha na oddych. Líbila se mi zápletka související s Novým Světem (Amerikou). Doporučuji.

hanzmb
hanzmb
14.09.2022 3 z 5

Knihu jsem použil na pročištění hlavy po dočtení Ceny moci od Ebertové. A přesně k tomu tento druh literatury spíše pro náctileté poslouží velmi dobře. V rámci autorovy románové tvorby jde o takový kvalitativní střed. Žádné velké zápletky nehledejte, ale na druhou stranu zde nejsou ani stupidity typu, že Rudolf II. byl vlastně svůj syn.

ivoiro
ivoiro
21.05.2022 5 z 5

Za mně to byla skvělá kniha na oddech. Přečetl jsem ji v průběhu dne.

vincek1
vincek1
11.10.2021 3 z 5

Když to vezmu jako čtení v této, ne právě veselé době, budiž. Detektivka asi moc ne, ale některé popisy osob a prostředí jsou, dle mého, slušné. Takže oddech a trochu zábava.

babystar
babystar
12.10.2020 4 z 5

Lukáš Trobl z Květnice řeší vraždu bohatého španělského šlechtice. Podle mých zkušeností si pro své historické detektivky vybírá autor skutečné historické události, které "obalí" svou fantazií, proto by mne zajímalo, jestli se nějaká taková vražda v Praze na konci 16. stol. opravdu stala. Myslím, že pan spisovatel je tak trochu srandista nemající "úctu k našim předkům" (což se nemusí každému líbit) a na jejich činy se dívá s humorným nadhledem. Lukáš je ovšem opravdu trouba.

Kerberos
Kerberos
19.08.2019 3 z 5

Průměrná, rádoby historická detektivka.

Carmen13
Carmen13
15.08.2019 4 z 5

Příjemná oddechovka, kterou kazí jen občasné vulgarismy. První díl mi přišel akčnější, ale i tak dobré. Série s Lukášem Troblem z Květnice se mi líbí a doufám, že bude pokračovat. Hlavně s tak hezkým obalem, jako mají zatím všechny knihy této řady.

Galadwen
Galadwen
05.10.2018 3 z 5

Oddechové a nenáročné čtení do tramvaje. Začátek vypadal dost nadějně a detektivní zápletka méně průhledně než u předchozího dílu, nicméně pak se ukázalo, že to není její rafinovaností, ale prostě jen (na detektivku) extrémně pozdním představením podezřelých. Nakonec mi finále i některé další motivy druhé poloviny textu připadaly poněkud laciné. A hlavní hrdina mě popouzí tím, jaký je to trumbera a osel. Nicméně jako "spotřební" novela - přečíst a zapomenout - celkem ujde.

Iki1
Iki1
17.09.2018 3 z 5

Rudolfínská Praha sama o sobě vytváří super kulisu podobnému příběhu. Autor využívá osvědčený mustr - mladý nezkušený vyšetřovatel (dvorní písař Lukáš), kterého vede starší zkušenější muž (strýc - dvorní rada zemského soudu Trobl z Květnice) a pomáhá mu mladá a krásná dívka (šenkýřka Tereza). Středověké pražské reálie včetně jezuitů a zámořských objevů, jsou výborně zvládnuté, ale neškodilo by jít více do hloubky a příběhu přidat plastičnost i zdánlivě vybočující linie. Takto je totiž dost jednotvárný, postupující v jedné, předem lehce odhadnutelné linii.

Dandulka
Dandulka
24.07.2018 4 z 5

Fajn čtení, ale trochu mě zarazil způsob vyjadřování některých postav. Jako by to byli dnešní lidé, ale taková mluva se do doby Rudolfa II. prostě nehodí.

Macek58
Macek58
03.01.2018 4 z 5

Pohodové čtení na dlouhé zimní večery.

KikiZ
KikiZ
10.12.2017 4 z 5

Tak ze všech Bauerových knížek, které jsem zatím četla se mi tahle líbila asi nejvíc. Je to takové velmi odlehčené čtení, místo i docela vtipné. Člověk při tom opravdu nemusí moc přemýšlet, detektivní zápletka opravdu není příliš složitá. Jediné co mi trochu vadilo byly občasné vulgarity, Nejsem žádná puritánky a nevadí mi, pokud se hodí do vyznění příběhu, ale tady to působilo divně nepatřičně. Řekla bych že o milování se dá mluvit i jiným způsobem, než jak se o něm vyjadřoval v knize hlavní hrdina Lukaš. Ale jinak je to postava docela sympatická.

RogiS
RogiS
04.11.2017

Že by začátek další serie? "Protekční spratek" Lukáš Trobl z Květnice bok po boku (v některých případech tělo na tělo) s krásnými ženami řeší případ záhadného bůžka, znetvořené mrtvoly, stopy jsou ničeny, mrtví přibývají a Lukáš spíš poznává krásy Prahy (stejně jako o pár set let později Nick Carter, slavný pátrač americký) než že by pátral. Ale jak je v kraji zvykem, vše se v dobré obrátí a pánové z Květnice dostanou košem. :-) (A samozřejmě úspěšně vyřeší případ)