Mrtvé oči Londýna

Mrtvé oči Londýna https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64265/mrtve-oci-londyna-64265.jpg 4 132 31

Napínavé dobrodružství mladého policejního inspektora, který odhalí tlupu gangsterů ve zdánlivě počestném útulku pro londýnské slepce, vrcholí riskantní akcí, jejíž výsledek odhalí skutečného pachatele a navíc inspektorovi umožní sňatek s půvabnou dědičkou.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Vyšehrad

The Dark Eyes of London , 1924

Jara.v
29.01.2024 5 z 5

Obálka i název působí agresivně, ale byla jsem mile překvapena, jaká hezká detektivka se z toho vyklubala. Chvílemi to působilo až jako parodie, ale děj a styl psaní byl skvělý a najednou byla kniha prostě přečtená. Žádná hluchá místa a zbytečné rozepisování. Díky čtenářské výzvě za téma č. 14. Připisuji si knihu mezi oblíbené.

iskovsky
25.08.2023 3 z 5

neviem prečo, ale pri čítaní som si stále predstavoval ako by sa to dalo krásne sparodovať a sfilmovať v štýle Adéla ještě nevečeřela....

Ladys
17.06.2023 5 z 5

Milé překvapení. Vážně.
Myslel jsem, že s pověstí braku vzdám zvědavost na tuto knihu, odložím ji a upadne v zapomnění. A ejhle.
Nejen že jsem knihu neodložil, ale já jí dočetl a to s příjemným pocitem, že kniha má to, co by stará, generacemi ověřená, lehká, dobrodružná a napínavá kniha měla mít.
Zločinné padouchy, neohroženého policistu, odvážnou dívku, ale v nesnázích a nezapomínejme na důležité dekorace. Tajné vchody, utajené místnosti a atmosféru až hororovou.
Knihu jsem si užil a rozhodně se za čas k autorovu dílu zase vrátím.

heavy66
08.12.2022 5 z 5

S Žabím bratrstvem moje nejmilejší wallaceovka! S dalším paperbackem pod dekou tajně večer s baterkou, prchal jsem londýnskou mlhou před slepým Jakem a jeho kumpány!
Ctitelům filmových adaptací doporučuji černobílou filmovou verzi z roku 1961. Produkce je sice západoněmecká, některé herce budete znát z Vinnetoua, ale má to napětí a slušnou anglickou atmosféru!

Vítr
31.10.2022

Leckteří přísní kritikové říkají, že je to brak - já říkám, skvělá klasika! Dyť to četlo tolik generací... no, ať si to vašnostové zkusej napsat!

Broukodrak
29.09.2022 5 z 5

Legrační, přemrštěné. Přečetla jsem si ve vlaku cestou na výlet. Tatínek knížce říká Mrtvé oči blondýna, a u nás se to ujalo. Takže tohle je komentář k Blondýnu :)

alabra
05.07.2022 4 z 5

Audiokniha, velmi dobře namluvena, nás zavádí do doby před sto lety. Tomu odpovídá styl psaní, vyšetřování i chování aktérů. Sluha mi trochu připomínal Saturnina. Tvíd, tmavý oblek, pyžamo se mi taky zalíbilo. Doporučuji jako oddechovku.

Jaruš7
24.04.2022 4 z 5

Audiokniha skvělé načtena Renatou Volfovou.

Klam a nebo opravdová zdravotní nemohoucnost.
Útulek skrývá tlupu co vládne podzemí Londýna.

Detektivní příběh dobového charakteru.
Hezký poslech s napětím i láskou.

ijcro
15.04.2022 5 z 5

Mrtvé oči nejsou úplně mrtvé a v nezapomenutelném, ale vytříbeném, byť mnohdy úsměvném jazyce dvacátých let dvacátého století (četl jsem předválečné vydání) vytváří nezapomenutelný kolorit laciných příběhů té doby, kdy ženy byly ještě dámy, o které by se každý pořádný gentleman postaral stejně dobře jako o anděla spadlého z nebe.

Vyznání lásky je víc než zvláštně romantické a jen dokresluje jistou společenskou úroveň (samozřejmě v kontextu doby, kdy se ještě dbalo na dobrou pověst). Pokud tento příběh někdo řadí mezi brak (a jisté znaky brakovky to má), tak je to brak sepsaný víc než dobře, skvěle se čte, některé jazykové obraty jsou dneska poněkud neobvyklé a jako v každé podobné storce dobro zvítězí nad zlem a láska bude naplněna mírou jistě vrchovatou.

Prostě je tam všechno: láska, romantika, dobrodružství, zauzlované tajemství, bezmezné až šílené zlo, zlověstné kulisy vražedného domu, věhlasný detektiv i krásná a chytrá žena..., co více si přát?

Doporučuji :)

Kontryhelka
23.01.2022 5 z 5

Jedna z prvních přečtených detektivek od Wallaceho. Málem mi vypadly oči z důlků, jaký to byl pro mně v té době neznámý styl psaní a naprosto originální fičák. Na knihu ráda vzpomínám. Prima čtení.

rafan65
16.01.2022 4 z 5

Dobrá detektivka, pohodové čtení. Napsáno velmi čtivě, rozhodně jsem se u ní nenudil. Za sebe určitě doporučuji protože se jedná o příběh, který si to opravdu zaslouží.

m_martina
11.11.2021 5 z 5

Tato příjemná detektivka se mi dobře četla a taky se mně líbila. A romantika navíc nikdy neuškodí.

lenyleny
05.03.2021 5 z 5

Na stylu psaní tohoto autora je znát novinářská a zpravodajská minulost - stručnost spád, dost velká neochota prokreslit osoby z příběhu. Je to prostě oddechovka, detektivní jednohubka jak říkal můj děda, který četl hlavně cestopisy nebo detektivky. Tak jsem si "jednohubkovně" a s nádechem detektivky odpočinula.

Bája89
26.07.2020 4 z 5

Naprosto skvěle napsaný brak. Kniha je napínavá, svižná, vtipná a místy dost naivní. Když jsem ji četla, tak se mi v hlavě odehrávala klasická černobílá noirovka. Moje první setkání s Wallacem a už teď vyhlížím dalšího. Mou nejoblíbenější postavou se stal Sunny.
"Pro Sunnyho byl den rozdělený na tři části - tvíd, tmavý oblek a pyžamo."

mariva
07.06.2020 4 z 5

Klasická detektivka, trochu mi připomínala spíš romantický příběh než detektivku, i když šlo o vyšetřování vraždy. Ale Wallace je prostě mistr detektivky a i když střídá romantiku s detektivním pátráním, má to své kouzlo.

kamila5406
01.04.2020 4 z 5

Dobrá a zajímavá detektivka od začátku napínavá

4444913
08.03.2020 5 z 5

Klasická Wallaceovka,mladý odvážný a spravedlivý hrdina,náhodou policejní inspektor,mladá krásná bohatá mladá dáma,nebezpečí,padouši,tajuplná atmosféra,prostě klasika.Ale zajímavá,napínavá a dramatická.

PetrCepek
16.12.2019 5 z 5

Brak, ale klasický a naprosto dokonalý.

85098211
19.03.2019 5 z 5

Moje druhá detektivka od Wallace se mi líbila fakt hodně! Výborně napsaná kniha, k tomu čtivá a napínavá. Byla jsem navýsost spokojená. Naštěstí se konal i happyend, který mám u knih (skoro) vždycky ráda :-). Za sebe určitě doporučuji a hodnotím plným počtem, protože se jedná o příběh, který si to opravdu zaslouží ;-).

Slůník
11.03.2019 3 z 5