Mrtvé oči Londýna

Mrtvé oči Londýna https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15280/bmid_mrtve-oci-londyna-Rqm-15280.jpg 4 132 31

Napínavé dobrodružství mladého policejního inspektora, který odhalí tlupu gangsterů ve zdánlivě počestném útulku pro londýnské slepce, vrcholí riskantní akcí, jejíž výsledek odhalí skutečného pachatele a navíc inspektorovi umožní sňatek s půvabnou dědičkou.

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Vinohrad

The Dark Eyes of London , 1924

Hotovson
11.11.2018 5 z 5

Opět skvělý. Parádní vražednej barák!

TheTara18
11.07.2018 5 z 5

Další z poutavých příběhů od mistra detektivek Edgara Wallace. Kniha se rozjíždí trochu pomaleji, ale druhá polovina se čte jedním dechem a člověk je zvědavý, jak vše nakonec dopadne. Pochvala také podle mého názoru náleží za vymyšlení dvou velice zajímavých záporných postav. Tato kniha bezesporu patří mezi ty lepší, které tento anglický spisovatel napsal. Hodnotím skvělými pěti hvězdami.

Atanone
20.08.2017 5 z 5

Jedna z prvních knih,co jsem od něj četla. Líbí se mi atmosféra.

jarin58
08.05.2016 3 z 5

Oddechovka,neurazí ani nenadchne.

Alizon
29.03.2015 3 z 5

Prijemna oddechovka. Napsano velmi ctive, rozhodne jsem se u ni nenudila. Jen jsem asi cekala trochu vic, vzhledem k tomu jake tu ma kniha hodnoceni. Konec jsem totiz trochu predvidala, takze zadne velke prekvapeni se nekonalo. Ale za precteni rozhodne stoji a po jine knizce od tohoto autora (tato byla moje prvni) jeste nekdy urcite sahnu.

Macek58
22.11.2014 4 z 5

Dobrá detektivka, pohodové čtení.

Selinute
15.10.2014 5 z 5

Mám moc rády tyto Wallaceho oddechovky. Můžu je číst znovu a znovu.

Angelika Hana
23.04.2014

Napínavá detektivka, Wallace opět nezklamal.

hanapek
21.01.2014 5 z 5

Vždy se u "Walasovek" velmi dobře bavím. Viděla jsem i několik zfilmovaných - nemají chybu

Francoa
12.01.2014 4 z 5

Knihu jsem poprvé četl asi tak před 50 lety,tenkrát se mi líbila jako většina knih od Wallaceho (předválečné vydání), i tentokrát jsem se docela bavil.Knihu vždy hodnotím v kontextu doby kdy příběh vznikl.Je to oddychové čtení, nepotřebuji tam hledat nějaká moudra, od toho jsou jiné knihy a proto ponechávám původní hodnocení.Na konci je zajímavé povídání o autorovi od Františka Jungwirtha i to stojí za přečtení (vydání z r. 1985).

Sirael
29.06.2012 5 z 5

Pěkný a spletitý detektivní příběh s v celku zajímavým spádem,no co jiného také čekat od Edgara Wallace,že?

detektivní a krimi romány anglické romány

Edgar Wallace
britská, 1875 - 1932