Mrtvé město

Mrtvé město https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198091/mid_mrtve-mesto-qiV-198091.jpg 4 175 47

Zákon smečky série

Zvířecí sága o statečné a nezdolné smečce psů, z nichž každý pes je jiné rasy, jiné povahy, přesto jsou svázáni společným poutem přátelství. Všechno, co znali, se ocitlo v troskách po zemětřesení – Velkém Zavrčení. Ujme se jich retrívr Štístko, tulák a samotář, který utekl z rozvalin psího útulku – z Domu pasti. I když nerad, stane se jejich vůdcem. Jak však naučí domácí mazlíčky a vodítkové psy lovit a přežít v divočině? První vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Empty City , 2014

w.d.taylor
09.02.2024 3 z 5

Toto byla moje úplně první kniha, která mě přivedla k tomu, abych se stal knihomolem. Je opravdu dobrá. Doporučuji to všem, co mají rádi dobrodružství a hlavně psy.

Žemle
07.03.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, protože byla napínavá a dobrodružná. Mám moc ráda knihy o psech a těším se, až si přečtu další díly. Doporučuju pro lidi, kteří mají rádi dobrodružství a hlavně psy.

BELLINKA120
03.08.2022 4 z 5

Tato kniha je úžasná!

Někteří lidé knihu hned odstrčí a řeknou že je to nudné. Není to vůbec pravda. Tenhle díl je prvním dílem celé série a proto se může zdát trochu nudným. Ovšem je to jen úvodem do skutečného příběhu. Rozhodně doporučuji si to koupit a přečíst. Zamilujete si jak postavy tak i jejich rozdílnou povahu. Mě osobně příběh začal bavit už od začátku, ale znám lidi kteří s tím hned skončili protože je to nebavilo. Ale opravdu, když se vám podaří dostat přes tenhle díl další už vám budou připadat super a budete si je chtít koupit.

Byla to moje první série od Erin Hunter a musím říct že jsem si ji opravdu užila. Po přečtení mi moc chybí nejedna postava. Když jsem začala číst další knihy od tohohle autora znovu jsem se vžila do toho divokého světa kde zvířata bojují o přežití. Přesto dávám jen čtyři hvězdičky a to kvůli předem zmíněné věci: pro některé lidi to může být trochu nudné.

Vůbec neváhejte s tím si to koupit.

Tebby
07.06.2022 2 z 5

Já se bohužel mezi příznivce této knihy nezařadím. Mám ji doma už dlouho a asi jsem udělala chybu, když jsem čekala. Vyrostla jsem z vhodné věkové kategorie. Kdyby nebyla kniha tak krátká, ani ji nedočtu, nebo s velkým sebezapřením. Začalo mě to bavit až někdy u kapitoly 18, bohužel. 1,75*

BarcaStell
25.03.2022 5 z 5

Moc se mi líbila už se těším až budu číst další díl :)

Andrea81
19.02.2022 4 z 5

Hezké, jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

Lukina155
04.02.2022 4 z 5

Super knížka nejen pro milovníky psů.

Lenka2533
01.01.2022 5 z 5

Úžasná kniha! Všechny psíky jsem si zamilovala :)

alekis
31.10.2021 5 z 5

Mít tak znovu 10 - 12 let, určitě se zamiluju do statečného samostatného Štístka. A s nesmírným vzrušením a napětím v srdci budu číst o příhodách skupinky "vodítkových" psů a pejsků různých plemen, vyrovnávajících se proti své vůli se světem, který úplně změnila apokalypsa. Jejich milovaní páníčkové, "dlouhé packy", jsou pryč. Hrozí jim hlad! Útulné domovy, kde měli své pelíšky, misky na vodu a na psí pochoutky, jsou pobořeny a rozvráceny. Hrozí jim úrazy elektrickým proudem, otrava plynem a mnohá jiná, větší nebezpečí... Jak se s tím vším vyrovnají? A co je nejhorší? Jak se vyrovnají s tím, že jejich lidé uprchli před katastrofou a je nechali na pospas osudu?
Protože ve mně ještě nezmizely vzpomínky na dětství, dám knize samozřejmě zasloužených 5* a doporučím ji všem dětem. Je to totiž opravdu zajímavý, hodně napínavý a poučný příběh. Získat další díly série se ale nepokusím... Protože, bohužel, do stejné řeky už podruhé prostě vstoupit nelze...

a.b.wolf
30.03.2021 5 z 5

VELMI DOPORUČUJI!! Je to úžasná kniha. Prvních cca 50 stran sem přemýšlela že knihu nedočtu, ale nakonec sem udělala dobře že jsem si ji přečetla. Po nějakých těch 50 stranách se to rozjede a pak prostě nemůžete přestat. Sem tam i slza ukápla. Obě dvě série Zákona smečky jsou moje srdcovky. Prostě opravdu doporučuji. Podle mě je to teda lepší než kočičí válečníci ;)

lamar3000
02.01.2021 5 z 5

Super kniha a i trošku smutná.

Byxy123
01.01.2021 4 z 5

Jak bych jenom začala. :D
Tak, přiklonila bych se zde k obecnému názoru, že bych knihu dala číst dětem tak od 11 nebo 12 let, od 9 určitě ne. Řekla bych, že by se u některých pasáží mohly bát nebo je nepochopily.

Teď však k ději.
Tahle verze budoucnosti je jednou z dalších apokalyps. Akorát rozdíl je, že hlavní hrdinové mají kožich, 4 tlapky a svůj pohled na lidské věci. Velmi, velmi toto oceňuji a líbí se mi to. Občas mi však vadil překlad, kdy jména neseděla k tomu, co se zrovna dělo. Je to takové trochu smutné, že si musíte sami domýšlet, kde kdy kdo kam šel. Ne vždy, ale párkrát se to tam objevilo.
Celkově mě však kniha zaujala a těším se na další díl. :))

SilviLovesDogs
08.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Příběh je o pejskovi jménem Štístko. Na začátku příběhu je Štístko v kleci v útulku – v Domě pastí, protože je to pouliční pes a samotář, a dlouhé packy (lidé) ho tam zavřeli. Díky zemětřesení – Velkému zavrčení však Štístko uteče. Cestou potká i takovou menší „smečku“ psů, jejichž páníčci je opustili. Štístko jakožto samotář a tulák se, i když ne tak rád, stane jejich vůdcem a v průběhu času je učí lovit a obecně přežít v divočině. Stávají se tak jeho smečkou.
Knížka mě opravdu moc bavila číst. Líbily se mi psí pojmy (Velké zavrčení, dlouhé packy, Dům pastí, Hlučné klece,...) a jejich pohled na svět. Doporučuji těm, co milují romány o zvířatech, a především o psech. Ale knížka není pro všechny. Například ti, co v knížkách nemají rádi nějakou tu krutost, tak pro ně to asi moc nebude. Příběh je ke konci napínavý a já jsem chtěla hned číst další díl. Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Cynickýholub
09.08.2020 5 z 5

První díl první šestidílné série o smečkách psů je jedním z mých nejoblíbenějších dílů celé série. Celé dobrodružství Štístka, jeho sestry a jejich přátel tam začíná a jako i u Kočičích válečníků autorky krásně popsaly začátek všech postav.
Jsem si dobře vědoma toho, že kdybych Zákon smečky četla teď, asi by mě tolik nebral, nebo minimálně první díl.
Každopádně Mrtvé město je skvělým příkladem toho, jak by měly první díly vícedílných sérií vypadat!

Julia284
31.07.2020 4 z 5

Knihu jsem si především koupila kvůli její nádherné obálce a anotaci. Musím přiznat, že mě tento první díl moc nezaujal. Byl to dobrý nápad, ale čekala jsem něco více.

Zakon_smecky
24.07.2020 5 z 5

Úžasná knížka :)

Halt468
09.02.2020 5 z 5

Dokonalé.

Palmanka
12.09.2019 5 z 5

Knížka dává najevo jak přemýšlí autor. Ten si očividně myslí že psi jsou lehce poddajní a nebo i nechápaví. Ale jinak se mi líbila. dobře se čte.

lykantropka
13.08.2019 3 z 5

Tato knížka mě děsila a furt děsí. Není to můj typ.

KajkaMicinka
12.06.2019

Kniha byla morbitní. Obálka je pěkná, ale jinak NE!!!!

Erin Hunter
americká