Mrtvá zóna

Mrtvá zóna https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/877/bmid_mrtva-zona-UBK-877.jpg 4 1613 209

Mrtvá zóna je v pořadí pátým románem Stephena Kinga a podle všech dostupných statistik prodeje knihy patří mezi jeho nejúspěšnější. Jde o příběh, který se do určité míry – a skutečně do určité míry – odlišuje od ostatních autorových hrůzostrašných próz. Je to vzrušující a napínavý příběh, jehož děj se odvíjí na pozadí skutečných historických událostí ve Spojených státech v sedmdesátých letech.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Dead Zone , 1979

MíšaS.
20.09.2021 5 z 5

Jediné, co knize mohu vytknout je ten rychlý konec, ke kterému se vlastně plížíme 90% knihy. Ale je to moc pěkné plížení, na které jsem u Kinga zvyklá a mám ho ráda. Za ten rychlý konec bych možná ubrala tak 0,5 *, ale na půlky se tady nehraje, takže za mě 5*.

Luis_Lambo
03.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Moje prvotina od Kinga. Ano stydím se a kaju se:-) Neuvěřitelně napínavé a čtivé. Občas jsem i otevřel pusu údivem. King je génius. Chystám se teď na Osvícení ale stejně jsem Johnymu Sáru fakt přál. Proč sakra tenkrát večer odjížděl?? :-D

Lajtwing
29.08.2021 5 z 5

Johny Smith, jehož velkou část života s ním prožijete, prošel fascinujícím příběhem. Cítil jsem vše, co autor chtěl, s knihou se mi vůbec nechtělo spěchat. Izolace od společnosti, tíha vědění a nenaplněná očekávání. Nutnost konat ve prospěch nevysvětlitelného, vyššího dobra. Od začátku do konce skutečně zajímavé paranormálno. Mrtvou zónu budu rozhodně mít na vrcholu seznamu Kingových děl, pokud někomu budu chtít něco od něj doporučit.

BrooksWasHere
21.08.2021 5 z 5

Fantastické čítanie od začiatku až po koniec.
Jedna z najlepších Kingových kníh.
Koniec bol výborný, nevedel som sa od knihy odtrhnúť :)
Neviem sa rozhodnúť, či je lepšia Mŕtva zóna alebo Zelená míľa...
10,5/10

Haen
29.07.2021 5 z 5

Tahle kniha bude v mém seznamu Kinga na jednom z předních míst. Asi není úplně typickým příkladem jeho tvorby, ale protože je King skvělý spisovatel, každý má dříve nebo později možnost být některou jeho knihou okouzlen, protože jeho záběr a okruh příběhů je široký a jeho vypravěčská dovednost fascinuje. Mrtvá zóna nabízí dost témat k zamyšlení a velice sympatického hrdinu, obdařeného schopností jasnovidectví, kterou nepovažuje za dar, ale prokletí. Fandíme mu, chceme, aby dobře skončil, i když tušíme, že to asi nebude možné....

Patrik02
20.07.2021 5 z 5

Příběh této knihy bych rozhodně nezazval rychlým, ale ani příliš pomalým. On prostě tak plyne. Stránku za stránkou Vás seznamuje s úštředními postavami i těmi na pozadí skvěle vystavěného příběhu. Stephen King umí napsat i nehororové knihy a Mrtvá zóna je toho nejlepším důkazem.

MichelleKing
30.05.2021 5 z 5

Pravděpodobně důvod, proč byl Stephen King v roce 2016 při volbách silně proti Trumpovi, je ten, že ho vlastně předpověděl.....
Mrtvá zóna, jedna z mých oblíbených Kingů a mám podezření, že i zůstane bez ohledu na to, kolik jeho knih jsem přečetla.
Johnny byla postava, která mi zlomila srdce se vším, co musel vydržet po celou dobu příběhu.

MarqueeMoon
14.04.2021 5 z 5

Ako by povedal strýko Petra Parkera zo Spidermana: "s veľkou mocou prichádza aj veľká zodpovednosť". Perfektná kniha so všetkým čo k tomu patrí!
Mŕtva zóna je, aspoň mám taký pocit dosť nenápadná kniha v tvorbe Kinga, nie je to prvá ani druhá kniha, ktorá väčšinou človeka hneď napadne pri tomto autorovi, no je rozhodne rovnako dôležitá a mne sadla azda najviac (zatiaľ). Táto kniha je ako úplne vynikajúca skladba na hudobnom albume, ktorá ale nie je singel, ale iba radová skladba v trackliste albumu. Vynikajúci album (Kingova celá tvorba) by ale nebol tak vynikajúci a vyvážený, ak by na ňom boli iba komerčnejšie, slávnejšie single bez "nenápadnejších" kúskov.

Baiba
09.04.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších Kingových knih a jeden z nejsmutnějších hrdinů, které vytvořil. Více psychologický román než horor. Skvěle odvyprávěno, i když pro někoho může být příběh pomalejší, já jsem si ho vychutnala, na podruhé dokonce ještě více. Líbil se mi i film Davida Cronenberga s Christopherem Walkenem.
PS: Když koukám na ten přebal knihy, říkám si, jestli ho tvoří nebo vybírá někdo, kdo si aspoň přečte základní anotaci??? :)

TaNya_
08.04.2021

Pěkný mindfuck. Jedna z prvních, co jsem od něho četla. Bavilo mě.

laubrino
01.03.2021 3 z 5

Ke konci se pribeh hodne zuzil a uz me to moc nebavilo cist.

Evaho73
28.02.2021 3 z 5

Moja prvá kingovka a pocity ?
Zmiešané...
Zhruba dve tretiny knihy boli fascinujúce, vychutnávala som si sympatického hlavného hrdinu i ostatné slušne vyprofilované postavy. Výborné opisy prostredia spolu s opismi aktuálneho politického alebo kultúrného diania v USA ma postupne vtiahli do deja a zo začiatku tvorili i slušnú kulisu pozvoľne rozvíjajúcim sa udalostiam okolo hlavného hrdinu. Páčil sa mi nápad zakomponovať do jednotlivých dejových línií jeho psychotronické schopností, vďaka ktorým som sa často ocitla i v jeho "mŕtvej zóne".
Potom nastal zlom. Rozsiahle opisy a rozvíjajúce sa udalosti ohľadom politického diania ma začali nudiť a k dočítaniu knihy som sa musela nutiť.
Ospravedlňujem sa všetkým "king" pozitívnym čitateľom, ale tejto knihe mi svedomie nedovolí dať plný počet bodov a u mňa je to iba za slušnú 3.

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Super príbeh, King v skvelej forme. Radosť čítať.

Kontryhelka
26.01.2021 5 z 5

King je pro mně č.1 a jeho knihy a filmy miluju.

Usire
25.01.2021 4 z 5

Hodně zajímavý námět, který je i velmi slušně napsaný. Horor to sice není, ale spíše psychologický román. Velmi se mi líbí oblast Maine před skoro padesáti lety s danou atmosféru.

zandu
05.01.2021 5 z 5

Opravdu nechápu, proč jsem se mu tolik let vyhýbala... Opět perfektní.

Hespik
30.11.2020 5 z 5

Jedna z prvních Kingovek, se kterou jsem se setkal

Erutan
29.11.2020 5 z 5

Od Kinga mám rád jak jeho starou, tak i novou tvorbu. Je ale třeba uznat, že jeho první knížky mají určitý "náboj", který v těch nových často chybí. S počtem knih které napsal se to ale dá čekat. Moje asi třicátá kniha od Krále.)

pazdy15
16.10.2020 5 z 5

Celou dobu knihy až do závěrečných cca 100 stran jsem si myslel, že je to na 4 hvězdy... ale ten závěr, kdy jsem i uronil slzu, mě teda dostal. Celkově krásně a s citem vykonstruovaný příběh tak, jak to Mistr umí... Vztahy hlavních postav, co se jim odehrává v bedně a celý tento komplet dohromady - PARÁDA !

Nekro
02.10.2020 4 z 5

Príbeh je trochu rozdielny oproti ostatným dielam Stephena Kinga, ale napriek tomu ma veľmi zaujal. Menej desivý ale o to viac zaujímavý.