Mrtvá z jezera

Mrtvá z jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5332/bmid_mrtva-z-jezera-UiL-5332.jpg 4 8 2

Vyšetřovatel pátrá po pachateli zločinu, v jehož pozadí se skrývá touha po penězích a duševní choroba.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Novely

Vydáno: , Argo

The Drowner , 1957

ludek.n
12.12.2022 3 z 5

Utonutí mladé ženy Lucille Hansonové v Daykerském jezeře sice vypadá na první pohled jako nešťastná náhoda, ale soukromý detektiv Paul Stanial si o tom myslí své. Nezbývá než zjistit, co se skrývá za oponou. John D. MacDonald rozehrál své detektivní drama v duchu tradic „drsné školy“ a nebál se ho opepřit ani pikantními podrobnostmi z ložnic floridských zbohatlíků. Na jednu stranu je jeho vyprávění dostatečně peprné a napínavé, aby čtenářům vstávaly chloupky na těle a dělala se husí kůže, na straně druhé však vystrkuje růžky řemeslné pozlátko. Podbízivá snaha zalíbit se znamená přihodit na misky vah sex, chlast a náboženskou posedlost, kteréžto ingredience MacDonald zatřepá, promíchá a úzkou tryskou pod vysokým tlakem vypouští do světa. Dějová linka je přímočará a jasně daná. Na nějaké váhání či profilování postav nezbývá čas ani prostor. Frenetické finále je jako vystřižené z laciného hollywoodského trháku, a přestože se kniha poměrně dobře čte, zůstane po ní na patře jakási pachuť.

Akimus
25.07.2017 5 z 5

Líbí se mi styl kterým je kniha napsaná. Mohu vřele doporučit.