Mrazivý chlad

Mrazivý chlad https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169481/bmid_mrazivy-chlad-9M7-169481.png 4 358 76

Ospalé horské městečko Cleary, kde se zpravidla nic neděje, zažívá sérii únosů mladých žen. Po stopě neznámého únosce se vydává šéf místní policie Dutch Burton. Do Cleary se vrací i jeho bývalá manželka Lilly, aby prodala srub v horách a nadobro tak za sebou zanechala minulost. S tím se však Dutch nechce smířit. Když Lilly ve srubu uvězní sněhová vánice, Dutch jí spěchá okamžitě na pomoc. Pohání ho i žárlivost, Lilly je tam totiž s novinářem a cestovatelem Benem Tierneym. Dutch věří, že Ben je oním vrahem, kterého hledá.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Chill Factor , 2005

dooky
15.05.2023 4 z 5

Dobrý příběh, který čtenáře od začátku udržuje v nejistotě. Kdo je vrah jsem nepoznala. Hlavně zpočátku mi dělalo trochu problém zorientovat se v mnoha postavách a jejich životech a čtení mi nepřišlo až tak záživné. Druhá polovina to ale vykompenzovala a byla jsem napnutá, jak to celé vlastně skončí.

syslomil
30.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Napínavé, až do konce jsem netušila, kdo je pachatel. Ale některá místa byla podivná: Lilly nechce dovolit Benovi, aby jí přinesl inhalátor, protože ji děsí, že by dostala záchvat a byla přitom sama. No, kdyby jí léky přinesl, žádný záchvat by nedostala a kdyby léky neměla, bylo by jí houby platné, že by byl někdo s ní. Umřela by. Ben byl sražen autem, otřes mozku, naražená žebra a bůhví co ještě, ale nosil a štípal dříví a prosouložil celou noc. Navíc šerif mi připadal hodně nebezpečný. Neměl v hlavě nic než Lilly a pro její záchranu by obětoval celé městečko. Na konci už působil spíše jako šílenec zcela mimo realitu. Navíc jsem se trochu ztrácela ve jménech agentů a pletl se mi Wes a Wise.

smardice
10.07.2022 5 z 5

Tak tahle kniha se mi líbila moc. Do posledního okamžiku jsem nevěděla, kdo je pachatel. A jelikož jsem již přečetla hodně knih téhle spisovatelky a nechci se opakovat, tak jen jedno slovo: Doporučuji.

Dalgiona
09.04.2022 5 z 5

Opět další z úžasných autorčiných knih. Čtenář je od začátku udržován v napětí a neví. Prostě neví kdo je vrah. Tuší, dohaduje se, věří, nevěří, je na tom přesně tak, jako hlavní hrdinka románu. Neví a vše pochopí až zcela na konci. Prostě kniha, která opět vtáhne čtenáře do děje a nepustí, dokud knihu nedočte celou. Přeji každému, kdo knihu otevře a začte číst, hodně času, aby nemusel knihu často odkládat.

ivana7717
26.02.2022 4 z 5

Príbeh sa mi páčil. Romantika, napätie, krimi, nič v knihe z toho nechýbalo. Autorka má zatiaľ so žiadnou knihou nesklamala a patrí medzi moje obľúbené.

denib
22.01.2022 3 z 5

Není to špatná kniha, ale také není nijak výjimečná. Prostě dobrý průměr. Napsané je to velmi čtivě. Škoda jen, že je většina postav tak nesympatická, někdy s nelogickým jednáním.

Vatter83
03.10.2021 5 z 5

Skvělé, doporučuji!!! Přečteno jedním dechem.

keiko33
20.09.2021

Dalsi skvely thriller od autorky. Napinave od zaciatku az do konca. Od zaciatku sa vas snazi autorka obalamutit a vy si utvorite jasny obrazok, no postupne sa povahy osob zacnu menit a nakoniec je to vsetko uplne inak.

konicekbily
13.09.2021 5 z 5

Dostal jsem od autorky příběh jaký jsem očekával. Romantický román pro ženy s detektivní zápletkou a pomalu se rozvíjející děj s otázkami: má mě rád - nemá mě rád, je to vrah - není to vrah? Vše zasazeno do amerického systému státní policie - federální FBI a k tomu špatné počasí - to vše umožnilo zapracovat dvojznačné milostně-thrillerové scény do vysokohorské chaty a úprk děje v závěru. Moc hezké odpočinkové čtení.

Miláček484
01.05.2021 5 z 5

Začátek pozvolný, ale kniha se mi líbila, jako ostatně všechny od Sandry Brown. Četla jsem jedním dechem, abych se dobrala k rozuzlení. Konec parádní.

jaja10
25.03.2021 3 z 5

kniha se mi líbila můžu doporučit

cipperka
07.03.2021 4 z 5

Po delší době jsem sáhla po Sandře Brown, mé dříve oblíbené spisovatelce, ale bohužel mě tato kniha nenadchla... přišla mi slabá, chybělo víc akce, která se objevila až na závěr, proto nechápu tak vysoké hodnocení (nebo už jsem možná namlsaná ostatními autory detektivek)

georginaa
23.01.2021 5 z 5

Opravdu nádherný, tajemný a akční příběh. Je plný zápletek, umím si představit tu atmosféru. Samotný srub někde v lese, vánice, někde je šílenec a vy jste s neznámým chlapem, který vás nesmírně přitahuje, ale zároveň nevíte, zda to není nějaký zločinec. Pěkně se to četlo jedním dechem a Brown to prostě umí dokonale napsat.

m_martina
06.01.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji.

pollyn
06.10.2020 4 z 5

Byla jsem napnutá až do konce :) jedna z nejlepších brownovek :)

petraj30
27.08.2020 5 z 5

Naprosto úžasný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.
Na začátku jsem si udělala o všech aktérech určitý obrázek, ale po pár stránkách se vše začalo měnit, ovšem s pokročilejšími kapitolami jsem začala být až znechucená z jejich chování a předvádění se. Velký obrat o 360 stupňů.
Vraha jsem se ani nijak nesnažila uhodnout, řekla bych, že to ostatní kolem případu a vztahů bylo jasné, ale vrah mě tentokrát ani nebral, tak jsem prostě jen zarytě a vytrvale četla a četla.
Byla to skvělá kniha, plná napětí. I ta poslední kapitola mě mile překvapila. Mohu vřele doporučit.

Eva P.
11.08.2020 5 z 5

Tato kniha se autorce opravdu vydařila a řadím ji k těm nejlepším, co jsem od ní přečetla - a to mám často výhrady, i když si mě jako čtenářku jednoznačně získala. Poprvé se mi podařilo správně vydedukovat vraha!

Monika1717
26.07.2020 5 z 5

Knihu jsem četla v letních vedrech, bylo to moc příjemné. Je to moje druhá kniha od této autorky a zatím jsem moc spokojená.

jinbr
04.07.2020 5 z 5

Jj, typicky Sandra. Napínavé, i když jsem se už naučila všímat si drobných poznámek a postřehů, které pak na konci vedly k rozuzlení.

evincz
18.06.2020 4 z 5

Knížka byla napumpovaná strachem, adrenalinem, zvraty, erotikou, nečekaným koncem, kdo je sériový vrah.