Mrazivý chlad

Mrazivý chlad https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1304/bmid_mrazivy-chlad-r6G-1304.png 4 358 76

Ospalé horské městečko Cleary, kde se zpravidla nic neděje, zažívá sérii únosů mladých žen. Po stopě neznámého únosce, který na místech, odkud ženy zmizely, nechává modrou stuhu, se vydává šéf místní policie Dutch Burton. Do Cleary se vrací i jeho bývalá manželka Lilly, aby prodala srub v horách a nadobro za sebou zanechala bývalý život. S tím se však Dutch nechce smířit, a tak se snaží využít příležitosti, kdy Lilly uvízne za sněhové vánice v jejich bývalém srubu, a spěchá jí na pomoc. Pohání ho i žárlivost, protože Lilly je ve srubu s novinářem a cestovatelem Benem Tierneym, kterého nešťastnou náhodou srazila vozem na zledovatělé horské silnici. Kdo je vlastně záhadný Ben Tierney? A proč byl uprostřed vánice na horském úbočí? Sled vyhrocených situací odhalí nejen vztahy hlavních postav tohoto strhujícího příběhu, ale i spodní proudy v životech dalších obyvatel městečka.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Chill Factor , 2005

Babo
31.08.2014 5 z 5

Jedna z prvních knížek od Brownové , kterou jsem četla a moc se mi líbila. Nevím proč, ale příběh odehrávající se v zimě má pro mě vždycky zvláštní kouzlo.
A pokud je tam i napětí, tak to nemá chybu.

teery.ts
30.07.2014 4 z 5

Na této knize se mi líbilo především napětí, od počátku je příběh koncipován tak, že si čtenář myslí, že ví, kdo je vrahem. Na konci ho však čekají veliká překvapení. Velice poutavá kniha, přečetla jsem ji téměř jedním dechem.

sipkulka
24.02.2014 5 z 5

Tato knížka má vtip, napětí , lásku , skvělou zápletku i spousty dalšího :)

amysa
31.12.2013 5 z 5

Tato knížka byla úplně moje první, kterou jsem si od Sandry přečetla a musím říct, že se mi líbila natolik, že si mě autorka, jako čtenářku, hned získala. Než doplňuji toto hodnocení, už jsem jejích knížek přečetla daleko víc a pořád se mi líbí! Jinak, co se týče komentáře k této, vůbec jsem netušila, co od knížky mám čekat a postupem času jsem byla v průběhu velmi příjemně překvapená, jak pěkně se dá skloubit láska a napětí a přitom to není žádný sladký blábol. Detektivky čtu moc ráda, tady jsem byla nucena číst stále dál a dál a pořád jsem byla udržována v napětí, kdo že je tím zločincem.... Od počátku jsem ty podezřelé měnila a toho pravého zločince jsem hned napoprvé taky neodhalila:-)

Nejvíce se mi líbila knížka Závist a pak bylo pěkné i Nejhlubší tajemství, určitě doporučuji zkusit!!!

muzka
09.12.2013 4 z 5

Poutavé napínavé, od samotného začátku, zápletka, láska. Sandra jak jí známe. Už jsem ale četla lepší

Carrissa
29.11.2013 3 z 5

Napínavá kniha, ale jak zmiňují jiní, některé pasáže byly zbytečně dlouhé nebo zcela zbytečné. Více dějových liní knize prospělo. Sandru už čtu smířená s tím, že se na konci dozvím, že ti zdánlivě černí jsou bílí (nejde o barvu pleti), někdo vůbec nic nepochopí atd. Má asi nějaké charakterové typy, ty cpe do každé knihy a jsou tak předvídatelní. A když už konečně vytvoří barevnou postavu, ve které se to dobré a zlé mele, tak místo nějakého rozhřešení jí nechá popravit kulkou do čela v úplně trapně popsané akci? Připadalo mi, že sama vůbec neví, co si s tím chlapíkem počít, tak si to ulehčila. Navíc ty náhlé záchvaty vášně a přeslazený epilog... No, 3 hvězdičky nejsou úplně přesné, ale na 4 to není.

Evaevelína
15.10.2013 4 z 5

pěkná kniha,ale taky mám výhrady k postavám FBI..vraha jsem neuhodla a o to, to bylo pro mě napínavější

deedulka
03.06.2013 3 z 5

Kniha měla více dějových linií, což na mě ze začátku působilo rušivě, protože mě to odtahovalo od hlavního děje s postavou Lilly a Tierneyho. Jakmile přišly pasáže s FBI, tak jsem je ukecávala, ať už brzy domluví a vrátím se zpátky do srubu. :) Když ale konec vygradoval, vše do sebe zapadlo a příběhy se krásně prolnuly. S Kůstkou souhlasím se ztrácením se ve jménech agentů FBI, nehledě na to, že někteří měli křestní jméno, příjmení a ještě přezdívku Sova. :) Některé popisové pasáže bych také zkrátila nebo úplně vypustila.

Attirantef
20.04.2013 4 z 5

Trošku jsem se ztrácela v textu, ale jinak kniha byla napínavá do posledního konce a moc se mi líbila.

Titi
27.12.2012 5 z 5

K Sandře Brown mám občas velké výhrady, ale tato kniha se jí povedla. Nepostrádá napětí, které vás nutí číst a číst, kdo je vrah bylo pro mě velkým překvapením a snad jen úplný závěr je trošku sladší, než bych čekala. Ale co by ne ;)

Kůstka
11.11.2012 4 z 5

Celkem to trvalo než jsem se propracovala ke konci, ale stálo to za to. :) Konec vždycky hltám a neodtrhnu se.. Ale musim říct, že méně podrobností by neuškodilo.. třeba v postavách FBI jsem se celkem ztratila ze začátku. :D

kika 13
04.11.2012 3 z 5

Napínavá knížka plná dramatických chvil a nečekaných odhalení.

janina.kub
16.05.2012 5 z 5

moje nejoblíbenější kniha od této autorky a děj i hrdiny si pamatuji přesně; u ostatních knížek mám již postavy i děje pomotané; musím taky přiznat, že tato knížka byla první z řady "braunovek" :-)

Palita
24.11.2011 5 z 5

Opravdu napínavé do posledního okamžiku.

vladka2104
06.11.2011 5 z 5

Napínavý thriller, plný překvapení... 5 hvězdiček je málo, dala bych víc.

Brockchen
30.11.-0001 5 z 5

Jedna z mála knih,která se mi od této autorky líbila.Téměř celou četbu jsem se potýkala s otázkou, kdo je vrah a to jsem hned v začátku myslela,jak není všechno jasné.Nebylo.

láska USA (Spojené státy americké) násilí hory a pohoří zima únosy

Sandra Brown
americká, 1948