Mrazivé příběhy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Chcete vědět, jaká tajemství skrývá starý dům v bažinách, kam byste se raději neměli vydat na dovolenou, co se vlastně stalo hluboko v lesích, jakým krmivem udělat největší radost svým rybičkám, kdo nejlépe ochrání hřbitov před vandaly, jakou slavnostní krmi jste vlastně okusili na včerejším divokém večírku, co s nepříjemnou učitelkou či neschopným uživatelem počítače? Chcete se setkat s démony a šílenými zabijáky? Chcete prožít nejrůznější noční můry? Máte rádi černý humor? Pak si přečtěte Mrazivé příběhy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134750/mrazive-pribehy-134750.jpg 3.720
Žánr
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Akcent
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Mrazivé příběhy

Přidat komentář
Morbidus
04. října

Po předchozí dobré zkušenosti jsem sáhl po další knize od dua Boček & Zubík. Opět jsem se nezklamal. Navíc mě v tomto případě potěšila i pevná vazba (kterou preferuji) a sympatická obálka knihy. Vlastně bych se i odvážil tvrdit, že se mi tato sbírka líbila o chlup více než ta (chronologicky) následující.
Povídek je opět značné množství, některé kratší, jiné delší. A jak se dá logicky předpokládat, ne všechny mě tím pádem zaujaly - přesto se jim daří držet úroveň, pod kterou neklesnou. Což je vzhledem k různorodosti témat a stylů vypravování pozoruhodné. Nejvíce a nejméně oblíbený kousek tedy protentokrát vybírat nebudu.
Mrazení v zádech se nekonalo, ale jinak poměrně zábavná a čtivá záležitost. :-)

jaroiva
22. dubna

Některé povídky jsou opravdu skvělé s dobrou pointou. Například Blízká setkání čtvrtého druhu.
Některé jsou dost slabé a většina tak někde mezi. Jako vždy u povídkových knížek.


michterhel
07. února

Dobré oddechové čtení. Dobře namixovaná směs horroru a černého humoru. Následovníci pana Švandrlíka.

martinstefko
30.12.2018

Kniha „Mrazivé příběhy“ je prvním hororovým sborníkem dua Petr Boček a Miloslav Zubík. A už na této knize je vidět, jak jsou oba autoři schopní. Ano, některé povídky nejsou tak skvěle vypointované, rozuzlení odhadnete dříve, ale to může být i tím, kolik toho máte načteno. Hodila by se trocha redakčních úprav, avšak nic z toho vám nebrání ve velmi příjemném hororovém zážitku, který je místy prokládán i trochu jinými žánry. Petr a Miloš povídky umí skvěle!

minimonisek
02.09.2015

Kniha se mi dobře četla, povídky mě bavily, rozhodně si ji ještě přečtu v budoucnu znovu.

Ben Nevis
08.07.2015

Některé povídky byly hodně špatné, jako by autoři do sbírky vložili všechno, co kdy zplodili, když se nudili v hospodě u piva. U některých jsem si myslela, že to jsou parodie, akorát nebyly dost humorné či ironické. Hlavně ty krátké povídky jsou příliš předvídavé a nenápadité. Chyběla pointa, která by přímočarý příběh oživila.
Pak je tu ale pár lepších kousků, kde se můžeme bát z neznáma, protože se tu rozvíjí atmosféra. Každopádně do Švandrlíka má sbírka hodně daleko.

eraserhead
02.11.2014

S autorským duem Boček & Zubík jsem se kolegiálně autorsky setkal a seznámil v rámci série antologií českého hororu a jejich syrově naturalistický styl me okamžitě dostal. Potěšujím stránkou této jejich povídkové sbírky pak hned bylo radostné zjištění, že se pohybují i v těch fantastických vodách nejen horrorového žánru. Což mě hodně potěšilo. Další potěšující věcí více něž čtyřicetipovídkové knihy je její pestrost, a to nejen obsahová a pointová, ale i stylová, formální. Boček se Zubíkem se opravdu snaží vyzkoušet si spoustu věcí, někdy k potěše, jindy k menší potěše. Tak skoro půlku knihy tvoří, dovolím si napsat, aniž bych to myslel nějak špatně nebo negativně, snad až klasické švandrlíkovské humorně cynické horůrky, z nichž vás zamrazí úplně stejně, jako rozhýbou vaše koutky. Další půlka je ve stejném poměru rozdělena na klasické atmosférické horrory, nejednou stylem či přímým odkazem odkazující na oblíbené autory autorů, v nichž chlad, hrůza a tajemno obchází kolem a povídky, které z horroru vybočují žánrem nebo svou lehkostí, jsou spíše sci-fi, groteskou, nebo thrillerem nebo dramatem. V těch nechybí ani klasický béčkocéčkový ultrahrdina, s mluvou drsnou jako šmirgl, kterému smrdí nohy a má slabost pro korpulentní slečny s knírkem. Duo Boček & Zubík mám rád, po této knize ještě více. Těším se na každou další jejich věc i na připravovanou druhou povídkovou sbírku. 3,5*

Doporučujeme

Příliš dlouhá swingers party
Příliš dlouhá swingers party
Možná že odcházíme
Možná že odcházíme
Slavnosti sněženek
Slavnosti sněženek
Psohlavci
Psohlavci

Štítky

české horory

Autoři knihy

Petr Boček
česká, 1967
Miloslav Zubík
česká, 1963

Kniha Mrazivé příběhy je v

Přečtených22x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených2x
Knihotéce14x
Chystám se číst5x
Chci si koupit2x
dalších seznamech1x