Mráz pod kůží

Mráz pod kůží https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450509/bmid_mraz-pod-kuzi-5I6-450509.jpg 4 238 77

Nikdo neví, co se stalo. A já se postarám, aby to tak i zůstalo. Odříznutá chata v horách, pět bývalých kamarádů a nevyřízený účet s desetiletým úrokem Pět bývalých přátel přijíždí do Le Rocher, malého lyžařského resortu ve francouzských Alpách. Mají se zde setkat poprvé po deseti letech od doby, kdy společně trénovali na jeden z nejdůležitějších snowboardových závodů své kariéry. Brzy po příjezdu k lyžařskému středisku na vrcholu ledovce však zjišťují, že si s nimi někdo krutě zahrává. Horská chata je opuštěná, lanovka se zastavila, ani jeden z nich nemůže najít svůj mobilní telefon a ve společenské místnosti na ně čekají pokyny ke hře. Hře, která jim má připomenout Saskii – členku jejich někdejší party v době, kdy jich bylo ještě šest. Pak se ale něco stalo. Saskia v den závodů za podivných okolností zmizela. A právě letos, po dlouhých letech, kdy byla pokládána za pohřešovanou, ji úřady oficiálně prohlásili za mrtvou. Všechny začíná sžírat nepříjemný pocit a nemohou se rozhodnout, jestli jsou horší nevysvětlitelné záhady, které se v chatě dějí, nebo sněhová bouře, která jim znemožňuje z ní uniknout. Jedno je však jisté: nikomu z přítomných se nedá věřit. Někdo je sem totiž vylákal schválně. Někdo, kdo touží zjistit pravdu o tom, co se stalo se Saskií. A ten někdo se nezastaví před ničím. Thriller s rychlým tempem a tíživou klaustrofobní atmosférou, plný vzájemného obviňování a nedůvěry, se stal ještě před vydáním senzací a práva na něj byla prodána do 18 zemí.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Metafora

Shiver , 2020

lenik284
20.01.2021 5 z 5

Vynikající zimní thriller z prostředí snowboardistů, ledovců a krásného prostředí,kde parta kamarádů se sejde na místě činu po deseti letech,netušíce kdo je tam vlastně pozval. Ze začátku to bylo takové rozvláčné,pak se to začalo velmi dobře rozjíždět a ke konci knížky to pěkně gradovalo, kdy každý podezříval každého, dobré psycho já si tedy knížku velmi užívala a bavila mě a sama za sebe už jsem ke konci tušila kdo to bude a proč se tak stalo. Kapitoly jsou krátké, velmi pěkně se to četlo. Doporučuji!!!!

astra3
15.01.2021 3 z 5

Pro mě docela zdlouhavá.

INCOGNITOREADER
15.01.2021 4 z 5

Na čtení jsem čekal až i u nás bude sníh a mráz a dočkal jsem se. Máme tady partu bývalých kamarádu profi snowboardistů, kteří se po 10ti letech vrací na místo kde trénovali a kde se jejich cesty rozešly po tragické události. Strídají se nám kapitoly ze současnosti a z doby před 10ti lety. Začátek byl na mě docela zdlouhavý a mohl by se trochu zkrátit, aby kniha nabrala rychlý spád. Každopádně druhé dvě třetiny knihy už letí ke konci jak splašený kůň a tísnivá atmosféra na opuštěné horské chatě by se dala krájet. Dokonce jsem se při čtení i chvílemi bál.

Marta_P
12.01.2021 4 z 5

Skvělá, čtivá, příběh velmi dobrý. Za dva večery bylo přečteno a věřím, že si i po nějaké době na příběh vzpomenu. Takové knihy mám ráda.

Manoloma
06.01.2021 5 z 5

Kniha mě velmi bavila i když o snowboardingu nic moc nevím,hltala jsem každou stránku, je velmi čtivá a napínavá, určitě doporučuji!

Hvězdinka
03.01.2021 2 z 5

Tak za mě slabé. V podstatě se nic nedělo, řešilo se kdo kdy s kým před deseti lety a kdo kdy s kým teď. Kdyby měla kniha o polovinu méně stran, prospělo by jí to. V závěru napětí bylo, ale to už knihu nezachránilo.

Mandlevest
01.01.2021 5 z 5

Sama se divím jak vysoké hodnocení dávám, ale musím říct, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout. I když chápu i nízká hodnocení, protože v ději často něco trošku drhlo (zejména v rovině uvěřitelnosti) a problémy, které parta lidí řeší, hlavně ve vzpomínkových kapitolách "Před deseti lety", jsou primárně vztahové,včetně různých intrik a budou bližší mladším čtenářům. Jestliže výše uvedené přijmete, s tím, že se jedná o prvotinu mladé autorky, bývalé snowboardistky, myslím, že se Vám kniha bude líbit. Hlavní hrdinka Milli, která knihu vypráví, sice není Miss Sympatie, v podstatě v celé partě mladých snowboardistů hledáte sympatickou postavu spíše marně, ale jako celek to nějakým zvláštním kouzlem (že by silvestrovské noci? :-)) na mě zafungovalo. Kniha má skvělou sportovní atmosféru v kapitolách z minulosti a výbornou až duchařsko hororovou atmosféru v kapitolách ze současnosti (o věrohodnosti, jestli to takto mohlo opravdu být neuvažujme :-). A tak nakonec hodnotím hodně vysoko, četla jsem skoro non stop.

musivila
27.12.2020 5 z 5

Skvělá kniha na zimní večery, napínavá, mrazivá … celá je vyprávěna z pohledu Milli…. kdysi ctižádostivé a zapálené snowboardistky. Nyní přijíždí na sraz party lidí, s kterými se kdysi znala. Než je rozdělilo záhadné zmizení jedné z nich – Saskie! A tak se znovu ocitá na vrcholu ledovce s Brentem, Curtisem, Heather a Dalem. Jenže vzpomínkový víkend, který si představovala, se pro všechny mění v noční můru! Někdo s nimi začíná hrát nebezpečnou hru! Kdo z nich zabil Saskii? A je skutečně mrtvá? Ukazuje se, že každý skrývá nějaké tajemství z minulosti. A nese svoji část viny. Kapitoly jsou střídány pohledem Nyní a Před 10 lety. A jak postupně čtete, co se dělo před 10 lety, skládáte si střípky k příběhu Nyní.
Někoho může nudit vyprávění před 10 lety o partě snowboardistů, ale mě to bavilo. A vždy to trošku odlehčilo dějové napětí. V závěru mi běhal pomyslný mráz pod kůží … kdo za tím vším stojí, jsem neodhalila.

Jiparis
26.12.2020 4 z 5

Pěkná duchařina. Co všechno jsou sportovci schopni udělat pro vítězství. Příběh kombinující situaci před deseti lety a nyní se mi četl dobře, i když si myslím, že by mu stačilo méně stran, prostřední část byla dost rozvleklá.

perpe2a
16.12.2020 5 z 5

Vynikající zimní thriller z prostředí snowboardistů, ledovců, Alp. Četlo se jedním dechem, skvěle zamotaný děj, samozřejmě by se dalo najít nějaké ale...., přesto celkový dojem super čtení.

plamínek21
10.12.2020 2 z 5

Knihu okomentuji ze dvou úhlů pohledu - první linka je YA příběh nabízející ochutnávku ze světa závodního snowboardingu, což bylo celkem zajímavé čtení. Ta druhá je údajně thrillerová a po deseti letech nažene na místo zmizení snowboardové krasavice tehdejší účastníky a to je opravdu velké nepovedené psycho, ze kterého mi zalezl mráz nejen pod kůži :-(

veronika4001
03.12.2020 3 z 5

Příběh má svoji pointu a určité zařazení, kterého chtěla autorka dosáhnout, četl se vcelku dobře bez zaškobrtnutí. Zaujal mě tématem, protože thriller ze závodního snowboardingu jsem nikdy nečetla. Jediné, co mi hodně vadilo byla nepřímá řeč. Ne vždy se pro psaní beletrie nepřímá řeč hodí a tady vyloženě vadila. Nepřímá řeč v tomto případě příběh brzdila, nestmelovala ho tak, jak by bylo žádoucí, ubírala jeho svěžesti a oslovení čtenáře, kterého více autoři beletristické literatury zaujmou, pokud píší přímou řečí. Přímá řeč totiž snadno čtenáře dostane do děje a on se pak cítí zúčastněný a někdy se dokonce dostává do role hrdinů, nebo jim alespoň fandí. Tady to bylo naopak. Příběh vlivem odstupu způsobeného nepřímou řečí čtenáře tolik neoslovoval, cítila jsem se nezúčastněná, nevtažená do role, tak trochu v zákrytu, zpoza sledující. Věřím, že kdyby autorka použila přímou řeč a větší dávku záhadnosti a skrytých intrik hlavních hrdinů (mám na mysli zejména Saskii a k závěru rozkrývání intrik Odette) kniha by si u mě získala více sympatií a docílila by opravdovému thrilleru. Je to autorčina prvotina a uznávám, že mohlo být lépe, ale na druhou stranu, je to dobrý odrazový můstek. K dobru přičítám, že jsem získala poznatky ze závodního snowboardingu, nejen používáním termínů, ale i vztahy mezi hlavními aktéry.

MMacicekk
20.11.2020 4 z 5

Tento příběh se četl velmi rychle a dobře. Dvě střídající se dějové linky vás pohánějí neustále vpřed a vy stále chcete vědět víc. Světlo spatřují tajemství, která jsou vždy o kousek blíž pachatelovi, ale zároveň zpochybňují váš osobní tip na pachatele, kterého jste nuceni neustále měnit. Ničím ani nikým si nemůžete být jisti, a to až do samého závěru, který pomalu odkrývá hrůzná tajemství.

Prostřední část příběhu může ztratit trochu na čtivosti, tempo se trochu zpomalí, ale vše vám vynahradí konec, který gradoval šíleným tempem. Napětím nebudete ani dýchat a nepřestanete číst až do velkého finále, které vám možná vyrazí dech.

Mám však dvě drobné výtky. V prvním případě se jedná o trochu nereálnou scénu v závěru, jejíž provedení si ve skutečnosti neumím představit. Tou druhou je epilog, který se hodí spíše do románů pro ženy a ne do mrazivého thrilleru. Působil nejen jako pěst na oko, ale vyzněl i dost lacině. Konečné hodnocení jsem tak nucena snížit.

Maanna
18.11.2020 4 z 5

Thriller vnímám jako odpočinkovou záležitost, kdy chci vypnout mozek a nechat se od autorky trochu vodit za nos. Nečekám hluboký psychologický vhled do postav ani velký filozofický přesah. Tady je jednoznačně velkým plusem prostředí snowboardových závodů, které autorka očividně důvěrně zná, a z knihy je to cítit. Je pravda, že těch vztahových propletenců je tam možná trochu moc, ale ještě to pro mě zůstalo na snesitelné úrovni. Trochu slabší bylo tempo příběhu. Úvod mě bavil, je pozvolný a atmosféra v něm pomalu houstne. Závěr zase dobře gradoval. Ovšem střední část byla o poznání slabší - zvláště ve chvíli, kdy postavy usoudí, že by se měly držet pokud možno pohromadě, a následně se pořád někdo ztrácí a ostatní ho hledají...

Miluna40
16.11.2020 2 z 5

Nic narocneho,napinava tez mic nebyla...nejdrive vypadala zajimave,v polovine jiz nuda,zaver v necem prekombinovany a v necem predvidatelny. Docetla jsem,protoze jinou knihu jsem u sebe nemela

kneslova
15.11.2020 3 z 5

Ani já se nepřipojím k fanouškům knihy. Podle mne jde o velmi dobrý námět, ale to zpracování to pokazilo, psáno velmi nezáživně.

85098211
11.11.2020 3 z 5

Bohužel se tentokrát nepřipojím k těm, kterým se kniha líbila bez výhrad. Příběh se rozjíždí celkem pomalu, kromě toho tam bylo na můj vkus málo napětí a zase až moc toho, že se řešilo, kdo se s kým vyspal, jestli to bylo z lásky nebo ze msty, a podobně. Střídání obou dějových linek byl výborný (i když již často použitý) nápad, čtenář se tak aspoň dozvěděl, co přesně se odehrálo před deseti lety, a potom také, jaká byla současná situace. Z postav jsem si nedokázala oblíbit prakticky nikoho, snad ještě možná Curtise, ale ani toho ne naplno. Příběh je vyprávěn z pohledu Milly, která má co skrývat, ale nakonec se ukáže, že tajemství má každý z její skupiny... Poslední část se mi líbila hodně, autorce se podařilo hezky vystupňovat napětí, takže se kniha v podstatě nedala odložit. Epilog mne opět lehce zklamal, možná mohlo všechno skončit jinak - ale už se stalo. To je však pouze můj skromný názor, kniha se očividně většině čtenářů líbí, já za sebe však lepší hodnocení dát nemohu...

Kizuizi
09.11.2020 4 z 5

Po přečtení anotace říkala, že by to mohla být kniha dle mého vkusu.
Napínavý thriller, kde nemůžete nikomu věřit. Jedno je však jasné – někdo něco skrývá a tak hltáte každou stránku, protože potřebujete vědět, co se vlastně stalo. A věřte mi, vím o čem „mluvím“, já knihu dočetla v půl třetí ráno, protože jsem ji odmítala odložit (ráno jsem sice nevypadala jako princezna, ale měla jsem dočteno!)
Děj se odehrává ve dvou liniích – co je teď a co bylo před deseti lety. Vše perfektně navazuje, vše je nám vysvětleno. Dokonce i svět snowboardových závodů, který asi ne všichni známe do detailů, tu autorka velmi dobře popisuje - sama byla jednou z deseti nejlepších britských freestyle snowboardistek – takže si dokážete přestavit všechny závodní obraty, dýchá na vás nadšení, soutěživost, ale také závist a až mrazivá zákeřnost některých činnů.
Ale překvapila mě jedna věc – kniha u nás vyšla dřív než třeba v Londýně! Z toho mám velkou radost, protože si také můžeme přečíst něco mezi prvními!
Tento debut Allie Reynoldsové mohu doporučit všem, kdo mají rádi thrillery a psychothrillery – je to jízda (i bez snowboardu).

a.k
08.11.2020 5 z 5

Pětice mladých lidí dorazí na setkání do izolovaného horského střediska.Tajemstvím zůstává, kdo je pozval a proč s nimi hraje tak podivnou hru.
Zlověstná zápletka s mnoha neznámými, plná lží a polopravd, s temnou skličující záhadou z minulosti. Příběh má výbornou dynamiku a skvěle se čte.

Dresia
08.11.2020 1 z 5

(SPOILER) Asi jsem četla jinou knihu než ostatní. Na 400 stránkách se neustále řeší, kdo se s kým vyspal a kdo do koho strčil. Neuvěřitelná slátanina.