Den mravenců

Den mravenců https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11709/den-mravencu-11709.jpg 4 140 25

Mravenčí trilogie série

Po fenomenálním úspěchu románu Mravenci, pokračuje spisovatel a vědecký publicista Bernard Werber ve své velké sáze o „vnitrozemšťanech“…Zavádí nás ještě hlouběji do ohromujícího, hrozného světa, kde se to hemží hmyzem. Kniha Den mravenců opět není obyčejným napínavým románem, ale úžasnou a znepokojující moderní odyseou, jež propojuje uměleckou fikci se suverénním poznáním nekonečně malého ze světů.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub

Le jour des fourmis , 1992

hell_boy
28.06.2013 5 z 5

Sice chvílemi hodně přehnané až šílené, přesto neuvěřitelně čtivé. Autor mistrně balancuje mezi sci-fi, fantasy a literaturou faktu, k tomu se nebojí zabrousit i do filozofických úvah a náboženské tematiky. I přes tento mix všech možných žánrů na mě kniha působila naprosto kompaktně (až na pár zanedbatelných drobností) a bavila mě od začátku do konce.

Ikkju
30.10.2012

Kniha se mi líbila, ikdyž některé věci se mi zdály naprosto přehnané. Každopádně jsem si maximálně užíval spisovatelovy nápady, a to jak o "civilizacích" hmyzu (konvence o nepoužívání ohně), tak o jejich komunikaci mezi sebou a s lidmi (feromonový telegraf, mravenec který se vymyká úlovému vědomí).

Tlapka
26.08.2012 4 z 5

A mě to bavilo. :) Podobně jako Dan Brown, i Werber se drží své zavedené šablony, která docela dobře funguje. Až na některé absurdity, které byly opravdu přitažené za vlasy (operace)...

s-reader
16.07.2011 3 z 5

Líbili se vám Mravenci? Těšili jste se na pokračování? Já také. O to větší zklamání mi kniha přinesla. Asi to byla snaha o poutavější vyprávění, snaha o větší akčnost díla, o přitáhnutí většího okruhu čtenářů. Pokud ano, všechny tyto snahy přišly vniveč a naopak se v textu začaly objevovat klišé a očividné nelogičnosti. Těmito nectnostmi trpí hodně knih, ale zrovna u té, která je pokračováním velmi originálního textu, mě to dvojnásob mrzí.

nightlybird
14.12.2010 3 z 5

Tak nevím, Mravenci mne zaujali i přes drobné výhrady, které jsem k nim měl. O jejich pokračování už totéž říct nemohu - čeho je moc, toho je příliš. Autor podle mne udělal stejnou chybu, jako řada jiných (i v jiných žánrech, nejen v literatuře) - po úspěchu Mravenců vynesl stejnou kartu. Co v prvním románu zaujalo, novost tématu a vlastně i zpracování, už vyprchalo a pokračování a rozvíjení úspěšného působí na mne jako čaj z třikrát spařeného pytlíku čaje - tváří se to jako čaj, má to i trochu barvu jako čaj, ta chuť tam ale už není. Jsem zklamán a znuděn-

mravenci superorganismy sci-fi

Bernard Werber