Syn Londýna

Syn Londýna https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225883/mid_syn-londyna-ODR-225883.jpg 4 66 25

Mrakodrapový trůn série

V podzemí Londýna je skryté město plné přízraků a zázraků, kde divocí vlakoduchové uhánějí po kolejích a tanečníci se skleněnou kůží ozařují ulice svými žhnoucími žílami. Právě takové místo objeví při svých toulkách metropolí nad Temží mladá Beth Bradleyová, středoškolačka právě vyhozená ze školy a fatálně zrazená svou nejlepší kamarádkou… A to ještě netuší, že brzy bude muset k záchraně „Jiného Londýna“ naverbovat naprosto fantastickou armádu.Syn londýnské City je originálním románem z rodu městské fantasy, který ctí a přitom překračuje pravidla žánru a staví je do nového světla. Je také příběhem o rodině, přátelích a netvorech a o tom, jak těžké někdy bývá rozeznat, kdo je kdo.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Paseka

The City's Son , 2012

Lorrainee
22.07.2015 5 z 5

Prostě úžasné. Zvláštní a úplně odlišné od všeho co je teď v tomhle žánru in.
Krásně zapracovaná myšlenka ničení historických měst novými stavbami a vůbec vším co by tam nemělo co dělat. Už jen kvůli tomu to prostě musíte milovat. Tohle není žádná hloupoučká YA. Tahle kniha vás donutí myslet.

Niky20
02.06.2015 4 z 5

Po delší době skvělý originální příběh, který mě dokázal překvapit, a to hned několikrát. Rozhodně stojí za přečtení!

maca5449
28.03.2015 4 z 5

Příjemné překvapení. Díky Beth jsem měla pocit, že je kniha vlastně docela vtipná. Nicméně celkový pocit z knihy, který zůstal po přečtení je smutek, lítost, pochmurnost a rozhodně budu o knize ještě chvíli přemýšlet.
Tahle fantasy byla prostě zvláštní, ale líbilo se mi to. Je to neotřelý nápad a ve své podstatě velmi čtivý.

MorbidCuriosity
15.01.2015 3 z 5

Velmi zajímavá kniha. Upřímně jsem s ní ze začátku měla trochu problém se začíst - asi jako se Sabriel od Gartha Nixe, protože je prostě zvláštní. Velmi netypický fantasy příběh o klukovi, který je každou buňkou těla synem Londýna, o odpadcích Londýna, o osvětlení Londýna, o elektrice Londýna, o sochách Londýna... zkrátka příběh o Londýně a o tom, jak samotné město je živé a schyluje se v něm k válce mezi jeho součástmi. Nakonec jsem si ovšem na toto atypické téma zvykla a do knihy jsem se začetla.
Co mě na příběhu štve (a štve mě to bohužel na většině příběhů), je to, jak rychle hlavní hrdinové uvěří něčemu tak bizarnímu, jako jsou živé lampy a stále opakovaně se rodící sochy a vrhnou se do toho po hlavě. Zde mi přišlo trochu zcestné i to, jak Beth okamžitě vzala celý problém Londýna za svůj. Jakým právem? Mám ráda, když je fantasy v rámci možností "reálné" - alespoň co se chování lidských jedinců týče a to mi tady mnohdy chybělo. Ovšem když jsem se přes takové pasáže přenesla a znova se vrhla do víru příběhu, četlo se mi to moc hezky, bylo to vtipné a poutavé. Určitě se ke knize časem vrátím a doufám, že Tom Pollock bude v prozatím jednodílné sérii pokračovat.

Maragad
08.01.2015 4 z 5

Z počátku může Syn Londýna čtenáři připadat zvláštní, ale román je tak poutavý, že se již brzy nezastavujete ani nad bizarními bytostmi, ani nad jejich zvyky. Příběh vás do sebe vtáhne a vy po celou dobu dumáte, jak tohle všechno nakonec skončí. Na jednu stranu by se Syn Londýna dal vzít jako dílo, které poukazuje na problémy velkých měst, ale Tom Pollock neukazuje jen to špatné, dokáže upozornit i na to krásné, a tak vás čeká Londýn nejen se svými strastmi, ale také ho zahlídnete i v jeho veškeré kráse. Kniha nemá svou cílovou skupinu, ale věřím, že si své čtenáře jistě najde, rozhodně by byla škoda, kdyby toto originální dílo zaniklo mezi dalšími téhož druhu, protože Syn Londýna je unikát.