Mrak

Jana-Berta, dívčí hrdinka knihy přijde při nukleární katastrofě v blízké elektrárně o rodiče, snaží se najít si své místo a vyrovnat se s následky ozáření.
Čtivě psané, živá vize jaderného neštěstí.

Na vydání a distribuci se podílelo sdružení Jihočeské matky, Nadace proti atomovému nebezpečí a Greenpeace

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/133943/mrak-133943.jpg 2.510

Die Wolke (1987)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:

ondrula
13.05.2016odpad!

Zvlášť odporný příklad zákeřného eko-terorismu. Kniha, která byla masově a zdarma distribuována v českých školách v 90. letech, kdy vrcholila rakouská hysterie kolem Temelína. Dojemný příběh o umírající dívce, zasažené radioaktivním spadem z havárie jaderné elektrárny, měl mládeži vymýt mozky a přesvědčit je o tom, že nukleární energie je Satan nečistý.

Sadako
17.10.2014odpad!

On by si možná Mrak zasloužil nějaké ocenění za nemalý Trololo faktor, nicméně hodnotit jinak nežli odpadem škvár vydaný za podpory Jihočeských matek (!!!) mi jaksi nelze. Nedlouhá slátanina navíc nejnižší hodnocení usnadňuje tím, jak je zoufale špatně a nudně napsaná. Byť musím docenit, že rodiče hlavní hrdinky umřeli na demonstraci (!!!), což je smrt, ve kterou jistě doufá každý dostatečně vyšinutý protijaderný aktivista. Postapo mám ve veliké oblibě, ale tohle je pouze angažovaná idiocie.

Psax
31.08.2012

Malá a čtivá brožovaná knížečka, která zdařile vykresluje chaos, zoufalství i naději po jaderné havárii očima dospívající slečny.
Doporučuji přečíst, nehledě na osobní názory ohledně jaderné energetiky. :)