Možná v jiném životě

Možná v jiném životě https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262046/bmid_mozna-v-jinem-zivote-262046.jpg 4 598 186

Podmanivý příběh o mladé ženě, jejíž osud závisí na tom, jak se rozhodne, když znovu potká svou první lásku. Ve střídajících se kapitolách se před námi odvíjejí dva možné scénáře – s překvapivě rozdílnými výsledky. Hannah Martinové je devětadvacet a stále ještě netuší, co se životem. Od promoce žila v šesti různých městech a vystřídala bezpočet zaměstnání. Poté co se v New Yorku zaplete se ženatým mužem, rozhodne se vrátit zpátky do rodného Los Angeles. Zabydlí se u své kamarádky Gabby, která ji zavede na večírek s dávnými přáteli. Právě tam se Hannah setká se svým bývalým přítelem Ethanem. Gabby chce ale už po půlnoci domů a Hannah se ocitá před těžkou volbou – buď odejde s kamarádkou, anebo zůstane s Ethanem. Váhá. Co se stane, když odjede s Gabby? A co se stane, když ne? Od této chvíle se kniha štěpí na dva různé příběhy s velikými důsledky pro Hannah i pro lidi kolem ní. A jak se obě odlišné reality rozvíjejí, vyvstávají v příběhu hlubší otázky o osudu a pravé lásce: Platí, že co se má stát, to se stane? Jak moc náš život určuje náhoda? A existuje něco jako spřízněná duše? Hannah věří, že ano. A v obou světech je přesvědčená, že ji našla.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Maybe in Another Life , 2015

majavcelicka
19.11.2020 4 z 5

Zajímavá kniha. Pohled na to jak různě se může vyvíjet život díky jednomu rozhodnutí. Ale nebylo to nic od čeho by se mi nechtělo odtrhnout.

MMacicekk
19.11.2020 4 z 5

Knížku jsem před časem vyhrála a konečně nadešel její čas. Příběh jedné ženy, který se v určitou chvíli rozštěpí na dva hodně odlišné příběhy, mě zaujal. Více se mi líbil ten, v němž odejde s kamarádkou. Napsáno to bylo hezky, četlo se to velmi dobře - jen mi vadilo, že kapitoly nebyly nijak rozlišené, fonty hodně podobné a občas jsem se ztrácela, v kterém příběhu jsem se zrovna ocitla. Dále mi moc nesedla hlavní hrdinka - na svůj věk byla v jistých ohledech dost nevyzrálá. Závěr byl emotivní a autorka ho ukončila velmi dobře. Hodnotím 3,5.

ava.s
13.11.2020 3 z 5

Když jsem knihu před x lety koupila, myslela jsem, že jde o sci-fi. Ležela mi hodně dlouho v knihovně a když přišlo velké haló kolem autorky a já měla za sebou pár hodně drsných knih, rozhodla jsem se dát knížce šanci. Měla jsem první vydání a neskutečně mi vadily použité fonty.

Kniha není nic extra, ale mě celkem v té době sedla i když tento žánr nevyhledávám. Dobře se četla, ale je hodně naivní, sladká, časová linky s Eathnem byla trochu mimo.
Nic jsem nečekala, zklamáná jsem nebyla.
Kniha mi nic nedala. Od autorky asi nic dalšího číst nepotřebuji.

Luccinda
19.10.2020 3 z 5

Čteno v angličtině.

Knížka je vyprávěná způsobem dvou alternativních dějových linií, což je zároveň důvod, proč jsem z ní byla zpočátku tak nadšená. Těšila jsem se, jak se budou obě dějové linky vyvíjet a doufala jsem, že se Maybe in Another Life vyrovná dvěma předchozím knížkám autorky – Forever, Interrupted a After I Do. Bohužel se tak ale nestalo. První dějová linka mě ještě docela bavila, zato ta druhá, ve které Hannah zůstala s Ethanem, byla po dlouhou dobu dost stereotypní a nezáživná. V knížce se hodně opakovaly ty samé myšlenky a pocity pořád dokola, což je věc, které já v knížkách obecně moc nefandím. A ani hlavní téma, kterým je osud a pravá láska, mě příliš nezaujalo.

Nechci říct, že by byla knížka špatná, to ani náhodou. Ale když to srovnám s předchozími knihami autorky, které jsem četla, byla jsem upřímně trochu zklamaná. Čekala jsem emocionální bombu, silný příběh plný krásně napsané romantiky, zkrátka něco, nad čím budu přemýšlet a co nedokážu odložit, dokud se nedozvím, jak to dopadne. Místo toho jsem ale dostala krapet filozofickou oddechovku s jedním zajímavým prvkem, kterým byly dvě alternativní dějové linky. Nic víc, nic míň.

petulkapeta
17.10.2020 4 z 5

kniha se mi moc libila a ano proc by nebyl paralelni vesmir kde se rozhodl člověk udělat něco jinak a vše se změnilo...no musim řict že nevim jestli se mi vic libilo kde byla s Eatnem a nebo s Henrym,ale hlavně že Hannah byla šťastná :)

Charmedka
14.10.2020 4 z 5

Knížka je nádherná, je to opravdu milá oddechovka, kterou přelouskáte během dvou dnů a která ve Vás vyvolá spoustu emocí, od štěstí, radosti až po smutek.

Neskutečně se mi líbí, že autorka použila právě to co kdyby a vlastně i myšlenku, že co se má stát, to se také stane a osudu neuniknete.

zamilov.do.knih
27.09.2020 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla na doporučení @anet.myblog a jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla. Hlavní postavy mi byly sympatické, nápad s dvěma odlišnými světy se mi moc líbil a oba světy byly skvělé a ani nevím, který svět se mi líbil více (asi ten, kde Hannah odejde s Gabby). I když je hlavní hrdince 29 a mně 15, dokázala jsem se do ní vžít a věkový rozdíl mi nevadil. Styl psaní autorky mi vyhovoval a kniha byla čtivá. Knížku jsem s sebou měla na dovolené a tam mi dělala skvělého parťáka. Vlastně knize nemám ani co vytknout. Byla prostě božská! Takže hodnocení bude vysoké a knížku vám můžu jen a jen doporučit.
~
10*/10*

monci6485
25.09.2020 5 z 5

Sladký příběh, který doprovází vůně skořice. Už jen čtením téhle knihy se dá pár kilo přibrat. :-D Život po nehodě se mi líbil víc. Asi proto, že si ho Hannah musela trochu vybojovat.
No nic, jdu hledat recept na rolky..

FejKýý
26.08.2020 4 z 5

Když jsem dočetla knihu Jediné pravé lásky, věděla jsem že od paní spisovatelky potřebuji číst i její další knihu. Kniha je krásně napsaná, hezky čtivá a nevím proč i když kniha dopadne dobře tak i tak jsem z ní smutná. Její příběhy jsou tak reálné, až je to smutně krásné? Nevím jak jinak to popsat. Každopádně Jediné pravé lásky se mi ale líbili více. Chystám se i na další její knihy.

tadobra
26.08.2020 2 z 5

konec se mi libil. postavy si me neziskaly. napad zajimavy. zpracovani nic moc.

Marta645
16.08.2020 5 z 5

Krasny pribeh,vyborne se cetla.

Lucinka007
03.08.2020 4 z 5

Jako člověk, který věří, že se v životě všechno děje z nějakého důvodu, mě knížka opravdu nadchla. U posledních 40 stránek jsem se musela často usmívat. Dopadlo to jinak, než jsem čekala :-). Líbilo se mi, jak se příbehy tak nějak vzdáleně prolnuly...že se v jejich "obou" životech staly podobné věci. Že v obou verzích, byla nakonec šťastná a věřila, že věci jsou tak, jak mají být. Navíc se mi líbila i ta závěrečná myšlenka, že všechno co je možné, se stane. Kdo ví, jak to je :-)

pip11
14.07.2020 5 z 5

Jedno z mnoha rozhodnutí v životě Hannah při návratu do L.A… jak se budou vyvíjet dvě cesty od onoho ,,osudového“ okamžiku? Žádné scifi neočekávejte, je to reálný příběh, ve kterém se ukáží dva směry, neboli co by bylo kdyby se rozhodla jinak. Pohled na oba směry, kdy se každý ubírá po jiné cestě, ukáže, jak rozhodnutí může ovlivnit život. Hezky a lehce psaný příběh o důsledku našich rozhodnutí. Bylo to velmi příjemné čtení a moc se mi to líbilo.

AnnieR.
12.07.2020 5 z 5

,,Vím, že možná existují světy, ve kterých jsem se rozhodl jinak, a to mě přivedlo někam jinam, k někomu jinému. A mě bolí srdce pro každou verzi sebe sama, která neskončila s tebou"

Nádherná kniha, nádherný příběh, vlastně dva. Musím říct, že jsem větší fanda Henryho a jejich příběh mě zasáhl o kapičku víc a upřímně jsem nakonec doufala, že se oba světy v určitém bodě protnou a ona skončí s jedním z nich. Nestalo se tak (Teda ne tak jak bych si představovala) a tak máme do konce opravdu dva příběhy a jak nad koncem s Ethanem tak nad koncem s Henrym jsem se musela usmívat.

Hannah mi byla sympatická a zbožnuji její drdol. Haha.
Linka s její kamarádkou Gabby a jejím manželem se mi také líbila. Nemůžu říct, že by se mi něco nelíbilo, proto dávám hvězdiček ⭐⭐⭐⭐⭐, ale spíš je to 4,7 - jen proto, že na plné čáře nebyl jen jeden vítěz a já prostě fandila víc Henrymu. Jo a taky za skořicové rolky, ty fakt nesnáším. Určitě mám v plánu, číst další knihy od této autorky.

Pitbullka
11.07.2020 5 z 5

Moje první kniha od autorky a během dopoledne jsem měla přečteno. Neuvěřitelně čtivé. Postavy sice byly trošku plytké, ale jako odpočinkové čtení naprosto doporučuji.

anet.myblog
11.07.2020 5 z 5

Tahle knížka byla od téhle autorky druhá, kterou jsem četla. Čekala jsem, že příběh bude o něco slabší a neměla jsem teda moc vysoká očekávání. Jenže tahle knížka mě zase pohltila od samého začátku. Autorčin styl psaní je čtivý a vy prostě potřebujete hned vědět, jak děj bude pokračovat. Sledujeme tady dva paralelní světy, takže nakonec dva úplně rozdílné děje, které se střídají po kapitolách. Ten nápad dějovou linku takhle rozdvojit a udělat z toho dva odlišné životy mi přišel fakt geniální. Celkově ta myšlenka, že každé rozhodnutí vás může dovést úplně někam jinam mě dostalo. Pokud hledáte nějaký unikátní ženský román, od téhle autorky je to tedy spíše žánr New Adult (pár milostných scén), tak tohle je to, co potřebujete. A dostanete od toho nejen odpočinkové a čtivé čtení, ale i dost zajímavou myšlenku do hlavy o které pak můžete ještě dost dlouho přemýšlet.

Ivik3
10.06.2020 5 z 5

To bylo tak příjemné a lehké čtení.
Kniha mi přišla krásně vyvážená jak emocemi,tak i úžasným prolínáním příběhů.Bavilo mě vzájemne střídání těch životů.Pamatovat si jak to vlastně bylo v tom druhém,když jsem zrovna dočetla kapitolu z prvniho.
Ty krásné myšlenky a humor.To jak nic není dobré ani zlé,prostě jen je a každé rozhodnutí Vás vede jinou cestou avšak vždy pouze na nás koho si na cestu k sobě přitáhneme.
Paralelní světy v knihách mě neskutečně baví. Přesně tak vnímám svět i já.
Těším se na další knihu od této autorky,kterou už mám také doma.

Madi
09.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Zakoupeno v Levných knihách za 99 Kč. Na první pohled mě upoutala docela pěkný přebal. Po přečtení anotace jsem si vzpoměla na film s G. Paltrow (kterou nesnášim).
Škoda těch srdceryvných proslovů ve stylu kolumbijské telenovely.
SPOILER: Hannah byla sympatická hrdinka, když skončila na vozíku, pěkně se s tim porvala a než velká sebelítost u ní převládal zdravý vztek. Henry mi každopádně přišel lepší, než Ethan ten mi přišel takový nemastný neslaný. A obrovská láska i po 10 letech od střední? Really?

Jajusenka
06.06.2020 5 z 5

Kniha mě oslovila originálním nápadem autorky, kde se prolínají dva paralelní světy. Jsou tam opravdu krásné pasáže k zamyšlení, které jsem četla několikrát a některé věty si dokonce opsala.

"Co byste měli dělat, když musíte zvládnou něco, co zvládnout nemůžete? Život je pouhým sledem nádechů a výdechů. Jediné, co na tomhle světě opravdu musím, je nadechnout se a vydechnout, hezky jedno po druhém až do smrti. To zvládnu. Nadechovat se a vydechovat dokážu."

Myslím, že po dočtení knihy se každý čtenář nechá rád unést myšlenkou, kde by asi byl jeho život, kdyby se v některých chvílích rozhodl jinak..

Allka
05.05.2020 4 z 5

Moje první setkání s T. J. Reid nedopadlo vůbec špatně. Možná v jiném životě je příjemná a čtivá oddechovka, která na rozdíl od řady jiných ze stejné kategorie přináší originální zápletku i několik zajímavých a důležitých poselství. Myšlenku, že neexistuje jen jedno správné řešení, si zapíšu za uši. :) Knihu momentálně najdete v Levných knihách za směšných 99 Kč - a za tu cenu je to trefa do černého.