Možná v jiném životě

Možná v jiném životě https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262046/bmid_mozna-v-jinem-zivote-262046.jpg 4 598 186

Podmanivý příběh o mladé ženě, jejíž osud závisí na tom, jak se rozhodne, když znovu potká svou první lásku. Ve střídajících se kapitolách se před námi odvíjejí dva možné scénáře – s překvapivě rozdílnými výsledky. Hannah Martinové je devětadvacet a stále ještě netuší, co se životem. Od promoce žila v šesti různých městech a vystřídala bezpočet zaměstnání. Poté co se v New Yorku zaplete se ženatým mužem, rozhodne se vrátit zpátky do rodného Los Angeles. Zabydlí se u své kamarádky Gabby, která ji zavede na večírek s dávnými přáteli. Právě tam se Hannah setká se svým bývalým přítelem Ethanem. Gabby chce ale už po půlnoci domů a Hannah se ocitá před těžkou volbou – buď odejde s kamarádkou, anebo zůstane s Ethanem. Váhá. Co se stane, když odjede s Gabby? A co se stane, když ne? Od této chvíle se kniha štěpí na dva různé příběhy s velikými důsledky pro Hannah i pro lidi kolem ní. A jak se obě odlišné reality rozvíjejí, vyvstávají v příběhu hlubší otázky o osudu a pravé lásce: Platí, že co se má stát, to se stane? Jak moc náš život určuje náhoda? A existuje něco jako spřízněná duše? Hannah věří, že ano. A v obou světech je přesvědčená, že ji našla.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Maybe in Another Life , 2015

allyska
13.02.2023 4 z 5

Moc pěkná knížka. Četla se velmi rychle. Líbilo se mi propletání jednotlivých linií. Doporučuju.

Make20
21.12.2022 4 z 5

Zajímavá kniha k zamyšlení. Sledujeme dvě roviny života mladé ženy. Co by se stalo, kdyby... To si asi každý z nás klade velmi často. Někdy je těžké se rozhodnout a někdy svůj osud ovlivnit nemůžeme. Kniha je napsaná velmi dobře, jako i ostatní autorčiny knihy.

Bell@
23.10.2022 5 z 5

Knížka mě zaujala v knihkupectví a musím říct, že byla skvělá! Přečetla jsem ji téměř jedním dechem. Zajímavé téma, dobře zpracované!

janka2000
28.09.2022 4 z 5

Kniha vypráví o 29leté Hannah, která nevydrží na jednom místě, ale když se přestěhuje do rodného Los Angles, rozhodne se zůstat. V momentě, kdy potká svého bývalého přítele a první lásku, se příběh rozdvojuje dle toho, zda se rozhodne s ním obejít či nikoliv. A od tohoto momentu je kniha zajímavá. Hannah pozná dvě lásky, projde si krizemi, promluví si s rodinou, ale obě linie dopadnou vlastně úplně stejně. To, co člověk potřebuje, je štěstí. Přestože je kniha v některých ohledech předvídatelná, tak mě v mnoha momentech doopravdy zaujala. Je to lehké čtení, které dle mého má, co nabídnout.

janina66
27.08.2022 5 z 5

Jedním slovem, perfektní! Jedno rozhodnutí po večírku rozhodnou o osudu Hannah. Mě osobně se více líbil příběh s Henrym. Ale oba osudy měly něco do sebe.

VercaV
24.08.2022 4 z 5

Moc zajímavá kniha. Zajímavý námět, napsat začátek knihy a pak rozdělit rozhodnutí hlavní hrdinky, co se může stát když se rozhodne tak či onak. Bavilo mě to, moc. Bylo to pohodové a odpočinkové čtení, nic náročného. Postavy pořád stejné, takže se v tom člověk vyznal.
Dva rozdílné osudy na základě rozhodnutí. Oba měly něco do sebe, ale ten s tou nehodou se mi líbil asi víc. Byl záživnější, víc se v něm dělo, kdyžto v tom druhém to bylo takové o ničem, jednotvárné. Líbilo se mi, že oba světy měly podobný konec a celý ten život byl vlastně podobný. Moc se mi líbila Gabby, vůbec bych se nezlobila, kdyby nějaká knížka byla o ní a Hannah se tam objevila jako její kamarádka.
Nevím, jestli mi nevadí, že si vlastně Hannah na konci knihy nevybrala jestli teda na párty zůstane nebo odjede domů, ale to je jen můj "problém" s otevřeným koncem, i když tady je to něco jiného. Občas mě jen nebavilo číst stejné myšlenky podruhé. Celá kniha měla pěknou myšlenku, toho co se může stát na základě rozhodnutí, ten závěr s vesmírem byl skvělý, je to podtrhlo celou myšlenku a směr knihy. Stejně tak to, že všechno to tak prostě má být.

vekkr
20.07.2022

Odkládám.Čas na čtení je vzácný a tohle už není pro mne.

~.Lucy.~
27.06.2022 3 z 5

Krátké kapitoly utíkají jako voda, a tak má kniha opravdu rychlý spád. Kniha je ideální oddychovým kouskem, třeba k moři na pláž, kdy vám nevadí, že od knihy musíte neustále utíkat a kdy děj není tak spletitý, abyste nevěděli, kdo je kdo když se k ní po čase vrátíte. Jinak je to kniha, kterou s klidným srdcem můžu poslat dál.

katasokolov
10.06.2022 2 z 5

Paralelní světy, které závisí na každodenních rozhodnutích jednotlivce. Sledujeme zde dvě možné budoucnosti hlavní hrdinky. Každá z nich pak vede ke vztahu s jedním z potencionálních partnerů, ostatní životní rozhodnutí jsou vesměs stejná v obou realitách. Kniha mě bohužel neoslovila a nebyla jsem nadšená ani z jedné dějové linky. Pár zajímavých momentů to mělo, ale bohužel jako celek byla kniha spíše průměr, někdy až podprůměr. Osud hlavní hrdinky i jejích přátel a rodiny mi byl celkem jedno a ani jeden z alternativních konců to příliš nevylepšil.
Mám s autorkou vcelku divný/složitý vztah - některé její knihy jsou skvost a některé jsou na tom podstatně hůře……

Marcela52
02.06.2022 4 z 5

Příběh mladé ženy, která neví jak naložit se svým životem, se četl velmi dobře. Je to ale spíše oddechové čtení, hodně romantické a za mě ideální do vlaku. Já jsem tuto knížku právě ve vlaku přečetla a díky tomu mi cesta rychle utekla. Pokud se tedy chcete odreagovat od vlastních starostí a problémů, určitě tuto nenáročnou četbu oceníte. Za mě je to příliš sentimentální a trochu "červená knihovna", ale už jsem četla horší...

LucieVero
25.05.2022 4 z 5

Když jsem zjistila,že kniha má dva děje, bála jsem se,že se mi to bude motat dohromady a nebudu vědět který příběh zrovna čtu.Ale vůbec to tak nebylo,kniha se četla moc dobře a líbila se mi

MilaJ
23.05.2022 4 z 5

Velice zajímavá a čtivá knížka. Ty paralelní světy jsem četla každý zvlášť protože zpočátku jsem se v tom ztrácela, takhle to bylo pro mne zajímavější a zábavnější.

ElInWonderland
10.03.2022 4 z 5

Hezká kniha, která kdyby každý ze dvou odehrávaných dějů vyšel zvlášť , tak bych z toho nebyla asi tak úplně odvařená, ale protože jsem znala důvod těchto dějů, tak mě to velmi bavilo a s vyřčenou myšlenkou, která mi uvízla v hlavě. Jo je to známá myšlenka, ale stejně se mě tady dotkla.

SPOILER
„Nedávno jsem četl knížku o kosmu,“ řekne, rozhlédne se a dodá: „Moment, věřte mi, opravdu to spolu souvisí.“
Všichni se opět zasmějí.
„A četl jsem různé teorie o vesmíru. Opravdu mě nadchla jedna, které věří i řada velmi důvěryhodných fyziků a jmenuje se teorie mnohovesmíru. A ta říká, že všechno, co je možné, se stane. To znamená, že když si hodíte mincí, padne panna i orel. Ne panna, nebo orel. Pokaždé, když hodíte mincí a padne panna, nacházíte se prostě ve světě, kde padne panna. Ale existuje ještě jiná vaše verze, která vznikne v té vteřině, kdy hodíte mincí a vám padne orel. Každou vteřinou každého dne se svět dál a dál štěpí na nekonečné množství paralelních světů, kde všechno, co se může stát, se děje. Existují miliony, biliony nebo biliardy různých verzí nás samých, které prožívají důsledky našich rozhodnutí. K čemu se chci dostat: vím, že možná existují světy, ve kterých jsem se rozhodl jinak, a to mě přivedlo někam jinam, k někomu jinému.“ …

Nattali.ka
07.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Pěkná kniha s originální myšlenkou příběh rozdělit a pomalu rozplétat ve dvou různých příbězích. Musím říct že příběh s autonehdou byl mnohem poutavější a víc mě bavil. V druhém příběhu mohla být lepší zápletka, než jen rozchod kvůli nepřipravenosti na dítě (natož nevlastní). Myšlenka knihy s paralelními světy na základě jednotlivých rozhodnutí čtenáře vede k zamyšlení a je v podstatě dost zajímavá. ("Pokaždé když hodíte mincí padne panna i orel. Když hodíte mincí a padne panna, nacházíte se prostě ve světě kde padne panna. Ale existuje ještě i jiná verze, která vznikne v té vteřině, kdy hodíte mincí a padne orel. Každou vteřinou každého dne se svět dál a dál štěpí na nekonečné množství paralelních světů....")

Michelleee
18.02.2022 5 z 5

Moc pěkná knížka. Nápad s dvěma odlišnými světy se mi moc líbil a v průběhu jsem vůbec netušila, který konec hrdince víc přát.

Jana-Marie
26.01.2022 4 z 5

Zajímavá kniha a netradiční, která mě přinutila k zamyšlení. Určitě stojí za přečtení. Oddychová a na odreagování.

hlentilka
11.12.2021 3 z 5

Dva příběhy s jednou hrdinkou - co kdyby? Při čtení jsem si vybrala jen jeden příběh, který byl pro mě zajímavější - autonehoda, pobyt v nemocnici a láska k ošetřovateli. Druhý příběh jsem přeskakovala, už mě nebavil a nedokázala bych číst paralelně.

ta.tajemna
31.10.2021 5 z 5

DOKONALOST!
Úžasná kniha od úžasné autorky. Děj knihy byl zajímavý. Nešlo se od příběhu odtrhnout, přečteno za necelé dva dny. Autorku mám moc ráda, toto je třetí kniha, kterou jsem od ní četla. Líbí se i nápad rozdělit příběh do dvou různých směrů, které se nakonec neskutečně přirozeně protnuly. Jde vidět, že každým rozhodnutím se může něco změnit. Příběh knihy mě velice zasáhl, protože si při čtení uvědomíte, že se všechno může během chvilky změnit. V obou příbězích byla hlavní hrdinka velice sympatická. Příběh se v žádném případě nevlekl. Určitě doporučuji všem jak knihu, tak autorku.

Levianka
29.10.2021 3 z 5

Trošku mi popis dějě připoměl ten film Srdcová sedma , takže jsem si ji koupila a je to takové nenadchne a ani neurazí. Knížka má dvě dějové linky. Jedna dějová linka se mi líbila více, ale to hlavní co jsme si odnesla je to, že ať se rozhodnu jakkoliv tak už to nezměním a možná, že ať se rozhodnu tak či onak vždy se dostanu k tomu pravému konci... SNAD :)

HankaHail
13.10.2021 5 z 5

Vždy jsem záviděla lidem, kteří měli nejoblíbenějšího autora. Nikdy jsem nenašla nikoho kdo by mi sedl se vším všudy. Buď byly jejich knížky jak přes kopírák nebo mě nezajímaly jejich další díla.
Možná v jiném životě je má 4 kniha, kterou jsem od autorky četla a konečně můžu s klidným srdcem prohlásit, že Taylor Jenkins Reid je má nejoblíbenější autorka :-). Velmi se mi líbí jak si v každé knize hraje nějakým stylem s časem. Často mě napadlo, že je to takový Christopher Nolan knih.
Knihu jsem zhltla během pár dní. Prolínající se děj, krátké kapitoly a sympatické postavy mě nutily číst dál a dál. Navíc mám stejné jméno jako hlavní hrdinka a taky podobný věk, takže jsem se s ní velmi ztotožňovala a velmi jí fandila.