Možná v jiném životě

Možná v jiném životě https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262046/bmid_mozna-v-jinem-zivote-262046.jpg 4 598 185

Podmanivý příběh o mladé ženě, jejíž osud závisí na tom, jak se rozhodne, když znovu potká svou první lásku. Ve střídajících se kapitolách se před námi odvíjejí dva možné scénáře – s překvapivě rozdílnými výsledky. Hannah Martinové je devětadvacet a stále ještě netuší, co se životem. Od promoce žila v šesti různých městech a vystřídala bezpočet zaměstnání. Poté co se v New Yorku zaplete se ženatým mužem, rozhodne se vrátit zpátky do rodného Los Angeles. Zabydlí se u své kamarádky Gabby, která ji zavede na večírek s dávnými přáteli. Právě tam se Hannah setká se svým bývalým přítelem Ethanem. Gabby chce ale už po půlnoci domů a Hannah se ocitá před těžkou volbou – buď odejde s kamarádkou, anebo zůstane s Ethanem. Váhá. Co se stane, když odjede s Gabby? A co se stane, když ne? Od této chvíle se kniha štěpí na dva různé příběhy s velikými důsledky pro Hannah i pro lidi kolem ní. A jak se obě odlišné reality rozvíjejí, vyvstávají v příběhu hlubší otázky o osudu a pravé lásce: Platí, že co se má stát, to se stane? Jak moc náš život určuje náhoda? A existuje něco jako spřízněná duše? Hannah věří, že ano. A v obou světech je přesvědčená, že ji našla.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Mladá fronta

Maybe in Another Life , 2015

SelenaDemi428
17.02.2018 5 z 5

Tak na tuhle knihu rozhodně jen tak nezapomenu. Podobně strukturovaný příběh jsem ještě nečetla, takže už jen díky tomu mi kniha připadala zajímavá. A to vzájemné propojení, konce a skrytá filozofie - to mě na té knize opravdu uchvátilo.

Litocha
25.12.2017 3 z 5

Zajímavý námět, ale zpracování mě nějak nedokázalo více upoutat a vtáhnout do děje, takže jsem zůstala víceméně nezúčastněná. Navíc mi byl poměrně nesympatický Ethan, jeho linka mě vlastně ani moc nebavila. Zajímavé naopak byly momenty, které se objevily v obou větvích příběhu, i když třeba v každé trochu jinak. Promrhaný potenciál, dalo se z toho vytěžit mnohem více..

Aracely
10.11.2017 5 z 5

Skvělá a velice mimořádná kniha! Přečetla jsem jí ,,jedním dechem."
Byl to vskutku originální kousek. Od určité části se kniha dělí na dva vzájemně se prolínající příběhy...

,,Život je dlouhý a skládá se z nekonečného počtu jednotlivých rozhodnutí. Takže si myslím, že na těch drobných rozhodnutích nezáleží, že stejně skončím tam, kde skončit mám, bez ohledu na to, co udělám.
Osud si mě najde.
A tak se rozhodnu..."

Kolikrát jste si řekli, jak by se můj život ubíral, kdybych se v určitou chvíli rozhodla jinak? Jsem s tou pravou osobou a spřízněnou duší? Žiji život jaký mám předurčený Osudem?

Odehrávají se zde dva pararelní světy a autorka nám předkládá návod ke štěstí v každém životě!

Doporučuji k přečtení!

Rodaw
10.06.2017 3 z 5

Milá knížka, ale já osobně jsem měla trošku vyšší očekávání.. ale jako odpočinková oddechovka dobrá volba!!:)

petra4080
05.04.2017 3 z 5

Co se stylu týká, připadá mi jako by knihu napsal někdo ze základní školy. Téměř žádná souvětí, jen jednoduché věty, žádná velká slovní zásoba a není zde vůbec žádný prostor pro fantazii - až příliš detailně popsané pocity.
Proč tedy tři hvězdy? Jednoduše mě to bavilo :-) Zajímalo mě, jak se která linie bude vyvíjet a odhadovala jsem, že nakonec to dopadne stejně v obou případech.
I přes zmíněné mouchy ani trochu nelituju, že se mi příběh dostal do ruky.

Henry_1986
02.03.2017 2 z 5

Dívčí/ženský román...přečetl jsem za pár dní, ale neoslovilo mě to. Předpokládám, že ženy to ocení víc, nic pro mě.

Pistácie
18.02.2017 3 z 5

Celkem zajímavé zpracování dvou linií životního příběhu jedné hlavní hrdinky. To je to, co si vždy říkám, když se pro něco rozhoduji. Když přemýšlím, co by se stalo, kdybych udělala něco jiného nebo zvolila odlišnou cestu a směr ve svém životě, než který vybrala původně. To je to, co by kdyby, které stejně nezměníme. I když v tomto případě to všechno skončilo až moc šťastně, což se většinou v realitě tolik neděje. A nebo s jistotou ne v obou dvou případech, jeden může skončit dobře, ale druhý už může vyústit v horší variantu.

Anie94
02.02.2017 5 z 5

Moc krásná kniha a zajímavý námět. Víc jsem teda byla zvědavá jak dopadne příběh s nehodou, protože příběh s Ethanem byl až moc nepravděpodobný, jako z telenovely, ale i tak to vyla moc hezká kniha. :-)

maGggg
23.01.2017 5 z 5

Krásný příběh, tedy vlastně příběhy. Více mě bavila verze, kde se Hannah přihodí nehoda a setká se s Henrym, ale i s Ethanem je konec šťastný. Opravdu příjemná kniha.

Nartaya
13.01.2017 3 z 5

Limonádička se šťastným koncem v obou případech... V sedmnácti by mne nadchla, nyní jsem ji četla jako oddychovku a ke konci už mne šíleně... nudila.

Netopyr07
21.12.2016 4 z 5

Četla se dobře, zajímavý pohled, jak se život může vyvíjet, když uděláme něco a nebo něco jiného... a přitom se zřejmě setkáme tak jako tak s určitými lidmi, akorát s nimi budeme v jiném vztahu. Oddechová literatura, ale sem tam zajímavá myšlenka, pro některé lidi i důležitá :-)

Danafantom
11.12.2016 4 z 5

Mám za to, že lidé ze spřízněných skupin duší se v životě setkají, ale jaké přesně navážou mezi sebou vztahy, zda trvalé nebo epizodní a jak moc důvěrné, to se může lišit. V této knížce to bylo docela pěkně zpracované. :-)

martiline
29.11.2016 5 z 5

Velmi příjemný příběh. Vlastně dva příběhy. :-)
A vcelku mi to připadá "ano, tak to je ... každé rozhodnutí mne zavede jinam, k někomu jinému, do jiného místa, ... vlastně se nemůžu nikdy špatně rozhodnout, a nikdy nic nikde nekončí" :-) ...
"Myslím, že je možné, že existuju i v jiných světech, ale žádný nemůže být tak sladký jako tenhle."
"Myslím, že i když možná existuju v jiných vesmírech, žádný není tak dobrý jako tenhle" :-))

marca_m
02.11.2016 4 z 5

Příjemné, oddechové, "ženské" čtení, které přečtete za pár dní v MHD. I když vyprávění mělo dvě linie, neměla jsem problém s orientací, postav bylo jen pár a vystupovaly v obou příbězích. Uznávám, že konec je trochu patetický, ale trocha pozitivního kýče občas neškodí.

Linda007
25.10.2016 3 z 5

Chvílemi napínavé, docela povedené. Odpočinkové čtení.

tess.de.veles
24.10.2016 4 z 5

Ja bych nerekla,ze to byla jizda, ale byla to prijemna kniha....zadna negativa na ni nevidim...

popeluška
06.10.2016 5 z 5

Právě jsem dočetla, kniha se mi moc a moc líbila, prostě úžasně napsaná.....téma je suprové a kniha se čte nádherně. Za mě určitě ***** dala bych klidně i více :-)

Paja85
19.09.2016 4 z 5

Velká oddychovka. Prijemne čtení.

kristyna6532
06.08.2016 3 z 5

Jedná se o oddechovou knížku, která nezklame ani neohromí. Co se jí nedá upřít je originální námět: paralelní světy a dvě různé verze života, které závisejí na tom, jak se člověk rozhodne. Já sama jsem knížku četla na dovolené a splnila má očekávání.

Racík
26.07.2016 3 z 5

Zajímavý nápad - jak moc záleží na tom, jak se rozhodneme. Příjemné čtení. Částečně velká slaďárna, ale občas se v textu objevily "hluboké" myšlenky a "velké" pravdy. Až jsem si říkala, kde se v té romantice vzaly. Rozhodně to ale knize prospělo, takže i když úplnou romantiku nemusíte, tak tahle knížka určitě stojí za přečtení, když budete hledat oddychové čtení.