Možná v jiném životě

Možná v jiném životě https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262046/bmid_mozna-v-jinem-zivote-262046.jpg 4 597 185

Podmanivý příběh o mladé ženě, jejíž osud závisí na tom, jak se rozhodne, když znovu potká svou první lásku. Ve střídajících se kapitolách se před námi odvíjejí dva možné scénáře – s překvapivě rozdílnými výsledky. Hannah Martinové je devětadvacet a stále ještě netuší, co se životem. Od promoce žila v šesti různých městech a vystřídala bezpočet zaměstnání. Poté co se v New Yorku zaplete se ženatým mužem, rozhodne se vrátit zpátky do rodného Los Angeles. Zabydlí se u své kamarádky Gabby, která ji zavede na večírek s dávnými přáteli. Právě tam se Hannah setká se svým bývalým přítelem Ethanem. Gabby chce ale už po půlnoci domů a Hannah se ocitá před těžkou volbou – buď odejde s kamarádkou, anebo zůstane s Ethanem. Váhá. Co se stane, když odjede s Gabby? A co se stane, když ne? Od této chvíle se kniha štěpí na dva různé příběhy s velikými důsledky pro Hannah i pro lidi kolem ní. A jak se obě odlišné reality rozvíjejí, vyvstávají v příběhu hlubší otázky o osudu a pravé lásce: Platí, že co se má stát, to se stane? Jak moc náš život určuje náhoda? A existuje něco jako spřízněná duše? Hannah věří, že ano. A v obou světech je přesvědčená, že ji našla.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Mladá fronta

Maybe in Another Life , 2015

Kekik
13.06.2019 5 z 5

*"A srdce mě bolí pro každou verzi mého já, které neskončilo s tebou."*
Úžasná. Opravdu. Měla jsem malá očekávání, a kniha velmi příjemně překvapila. Autorka příběh o životě, který se změnil na základě různého rozhodnutí, napsala opravdu bravurně. Moc se mi líbilo, jak detaily z jednoho příběhu vsadila do druhého a naopak. Tím pádem jsem již trochu tušila, co se stane v dalším případě, ale to na čtivosti vůbec neubralo. Gabby je zcela jistě tou nejlepší "nejlepší kamarádkou" a s Hannah utvořily velmi silné přátelství.
V obou světech mě příběh Hannah velmi zaujal.

tweed
03.06.2019 3 z 5

V časovém bodě X si naše hlavní hrdinka (milovnice skořicových rolek Hannah) řekne - jdu domů s mým ex! V jiném vesmíru touhy své vaginy ukočírovala a šla domů sama. Reid nám vypráví, jak to v obou vesmírech bude pokračovat dál.

Na jednu stranu mě v obou realitách čekal poměrně absurdní romantický příběh a v obou případech jde o ten typ téměř osudového setkání, které mě neskutečně vytáčí.

Jen pro příklad příběh A - kluk, s kterým jsme chodili ještě v teen letech DESET LET plus LITOVAL, ŽE JSME SE ROZEŠLI

No ALE na druhou stranu mě bavilo prolínání realit, kdy jsem v příběhu A dostala informaci, která je logicky platná i v realitě B, díky čemuž jsem některé věci věděla dříve než naše specialistka na skořicové rolky a mohla jsem si říkat "ojojoj, no až toto praskne, tak to jsem zvědavá, co páneček ABC udělá".

Taky jsem si pár dní po přečtení hned upekla skořicové rolky, takže nemůžu říci, že by mě kniha nijak nezasáhla...
KAŽDOPÁDNĚ:
Kdybych ještě nebyla rozněžnělá z princeznovské svatby mé sestřičky, tak asi dám hvězdiček méně, ale evidentně kouzelné párečky existují i v naší realitě, takže tady dnes nebudu romantické sračičky odsuzovat.
VÝJIMEČNĚ
V jiném vesmíru je zcela určitě Tvídě, které tomu dalo hvězdu jednu a do konce života se bude skořicovým rolkám vyhýbat.

Martinaa24
30.05.2019 5 z 5

Oba dva příběhy se mi moc líbily a kniha se četla úplně sama. Děj byl bez jakýchkoliv zbytečných prodlev a donutí se zamyslet ''coby,kdyby''. Hlavní postava se mi zalíbila od samého začátku. Byla statečná v každé situaci a dokázala se poprat se svými osudy. Je to milá odpočinková kniha, kterou doporučuji.

LuciKo
22.05.2019 5 z 5

Velmi netradiční kniha s myšlenkou, která snad z někdy každého z nás napsala. Co by se stalo, kdybychom se tehdy rozhodli jinak..? "A pokud existuje milion druhů verzí našeho života ve vesmíru, mrzí mě každá z nich, ve které nejsi se mnou." Tolik krásných myšlenek. Moc hezky se mi to četlo.

Beky
11.05.2019 4 z 5

Milé čtení s hodně zajimavým stylem psaní :-).
☆ Líbí se mi, jak si s tím autorka pohrála a dokázala vést dva příběhy/osudy jedné osoby současně :-))
☆ Navíc ... nejedna věta, napsaná uvnitř, si zaslouží zamyšlení :-) a dání za pravdu ♡.

Barca.G
05.05.2019 5 z 5

Kniha je velmi čtivá. Hlavní hrdinka mi již od prvních stránek byla sympatická a fandila jsem jí. Musím přiznat, že jedna z dějových linek se mi líbila více. S každou další stránkou jsem byla zvědavější, jak to s ní dopadne a kam ji život zavane. Teorie s jakou hlavní hrdinka přistupovala ke všemu, co se jí v životě stalo, ať už dobré ale i to špatné, mi přirostla k srdci. Velmi se mi líbilo, že ačkoliv se život hlavní hrdinky rozdvojil, v obou životech ji to vždy přivedlo k tomu, co měla prožít nebo kam se měla dostat. Poukazuje to na jistou osudovost v životě každého člověka.

Monni
04.05.2019 3 z 5

Na tuto knihu jsem slyšela samou chválu, tak jsem si ji koupila. Bohužel mě nenadchla tak, jako jediné pravé lásky. Ovšem hodně se mi líbil styl psaní pomocí dvou dějovýchlinek. Nic takového jsem nečetla.

Od začátku se mi víc líbila dějová linka, kde se Hannah rozhodla z večírku odejít. Nevím proč ale prostě se mi tento scénář líbil mnohem víc. Ale i tak mi prostě v knize něco chybělo. Proto knihu hodnotím jen jako průměrnou.

janyska13
11.04.2019 5 z 5

Nemůžu si pomoci, ale wau, moc pěkná kniha. Paralelní příběh 2 možných scénářů, jak to mohlo dopadnout. Super nápad.!

akinomV
10.04.2019 5 z 5

Moc zajímavě napsaná kniha a vůbec nevím, která dějová linka se mi líbila víc :-) Navíc jsem čekala, jaký bude závěr a nakonec předčil má očekávání. Ačkoliv jsem na knihu slyšela ódy, raději jsem moc neočekávala, ale byla jsem nadšená.

mourek-veronika
29.03.2019 3 z 5

Nikdy předtím jsem příběh, kde by se najednou odvíjely dvě různé dějové linky se stejnými postavami, nečetla. Na knížku jsem slyšela samé pozitivní recenze, a proto jsem asi měla trochu větší očekávání, která se bohužel nenaplnila. Nejdřív se mi vůbec nelíbila linka, ve které odejde z párty s Gabby, a nechápala jsem, proč se v ní autorka rozhodla vydat tímhle směrem, ale potom, co se začala víc rozvíjet i druhá linka, jsem nevěděla, která mi vadí víc. Nakonec se to zhruba od poloviny začalo zlepšovat a konec se mi docela líbil, přestože to bylo trochu klišé. Bohužel to už celkový dojem nezachránilo a já musím přiznat, že tahle knížka je průměrná a nejspíš už se k ní nevrátím.

julythreemosen
28.03.2019 5 z 5

Nádherná kniha! První setkání s autorkou a už se moc těším na další knihy. Příběh byl krátký, odsýpal, nenudila jsem se ani vteřinu. Postavy byly skvělé a nejvíce na celé knize oceňuji originální myšlenku a hlavně její bezchybné zpracování. Z knihy jsem si hodně vzala a myslím, že se k ní ještě někdy vrátím. Krásná...

Mitculka
11.03.2019 4 z 5

Oooo, to bylo vážně milé čtení s hlubokým zamyšlením. Jo, teorii mnohovesmíru také věřím a tady jsem do něj dostala krásnou sondu. Bylo neskutečně zajímavé sledovat, kam se obě linky dostanou. Moc se mi líbí ten motiv osudovosti, takové to „co se má stát, stane se". Krásně se to četlo, mohu jen doporučit. :-)

Maanna
07.03.2019 3 z 5

Kniha má dobrý nápad s rozdělením příběhu do dvou linek v závislosti na jednom rozhodnutí hrdinky. Bohužel se rozdíl mezi příběhy poněkud stírá tím, že jsou oba dovedeny do maximálně přeslazeného happyendu, takže ono to nakonec je v obou případech dost podobné. Ale četlo se to dobře, neočekávala jsem komplikovaný sloh. Na druhou stranu mi vadily dialogy, které jsou buď výměnou vtipných hlášek (kde všechny postavy mají naprosto identický smysl pro humor a až na rozdílné povolání jsem třeba nezaznamenala žádný podstatnější rozdíl mezi Ethanem a Henrym, nebo trousí patetická moudra... A autorka snad musí mít za sponzora firmu Premio's, vzhledem k zhuštěnému výskytu skořicových rolek. Asi tak od třetiny knihy jsem měla neodolatelnou chuť jednu vzít, rituálně rozdupat a spláchnout do záchodu - co je moc, to je moc.

katallinka
25.02.2019 5 z 5

Nádherná kniha. Hodně se mi líbilo zpracování a obě dějové linky byly úžasné. Pro mě kniha, která moc pěkně pohladí na duši.

Leeonteena
22.02.2019 4 z 5

Ze začátku jsem byla opravdu hodně nadšená. Líbil se mi jak autorčin styl tak originální příběh na jehož vyvrcholení jsem byla hodně natěšená. Ale.. právě proto jsem byla zklamaná tím koncem. Myslím si, že si kniha zasloužila trochu dramatičtější konec. Od vývoje příběhu jsem si to prostě slibovala. Ale to je asi otázka očekávání. Je to milé, je to moc hezky napsané, je to kratičké a od autorky jsem si hned pořídila i Jediné pravé lásky. Takže doporučit to určitě můžu.

Lenny.Wolf
14.02.2019 5 z 5

Tak tohle si zaslouží jednoznačně 5* z 5.
I když jsem docela velký čtenář, tak jsem nikdy nechápala, jak se dá přečíst kniha na jeden zátah.. A teď se mi to konečně stalo. Četla jsem a četla a když se mi chtělo čůrat, tak jsem stejně pořád četla, protože jsem se od toho prostě nemohla odtrhnout. Nutí Vás to se zamyslet, jak jednotlivá rozhodnutí změní život, ale evidentně vše co se stane, tak má být.
Myslím, že se Taylor Jenkins Reid dostala na seznam oblíbených autorů těsně za Colleen Hoover a to je co říct :)

Efča59
14.02.2019 4 z 5

Nenáročný příběh s myšlenkou toho, že jediný okamžik v životě může všechno změnit a že všechno může nakonec dobře dopadnout. Ideální čtení pokud máte depresi a chcete slyšet, že bude líp ????

miss_nothing
06.02.2019 4 z 5

Nebezpečná kniha pro bytosti, kterým na mysl občas padne "co by bylo, kdybych tenkrát..." ... Protože tady se dozvíte, že jste se tak tenkrát možná opravdu rozhodli. V jiným životě.

petuzla5591
27.01.2019 5 z 5

Tak tohle je pecka. Od doby, kdy se příběh rozdělil na dvě dějové linky jsem byla zvědavá, jak budou obě pokračovat a konec se mi moc líbil.

Irsaf
30.12.2018 4 z 5

Mela jsem obavu, ze se mi dejove linky budou motat, ale bylo to v pohode. Líbilo se mi to.