Možná tentokrát

Možná tentokrát https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466390/bmid_mozna-tentokrat-PiB-466390.jpg 4 234 49

Jeden rok. Devět událostí. Devět šancí.. se zamilovat? Svatby. Pohřby. Grilovačky. Novoroční párty. Je jedno, jakou událost vyjmenujete, Sophie Evansová tam bude. No, musí tam být. Sophie pracuje pro místní floristku, takže ji můžete najít na každé větší události v jejím malém městečku, jak aranžuje květiny a hasí rodinná dramata. Přidejte Andrewa Harta. Syn nového nóbl kuchaře, je najednou nucen účastnit se stejných událostí jako Sophie. Myslí si, že má na vše nárok, je arogantní a konzervativní. Sophie chce jen dělat svou práci a dokončit své skici, aby se mohla přihlásit na školu designu. Ale pokaždé, když se otočí, tak je tam Andrew, který se jí staví do cesty a komplikuje jí život. Až do dne, kdy začne přemítat o tom, jestli je komplikované až tak špatné…... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Maybe this time , 2019

Fortuna7
13.06.2021 4 z 5

Možná tentokrát je krásná letní oddechovka a já jsem si ji užila. Nápad toho, že celý děj se bude odehrávat během devíti různých událostí byl dobrý, ale mě tam trochu chyběla (pro Kasie West typická) rodina a škola. Moc se mi ale líbily popisy květin a módní návrhy hlavní hrdinky Sophie.

Marthas
05.06.2021 4 z 5

Tak tahle knížka od autorky se mi fakt líbila. Možná proto, že jsem četla nějaké nespokojené recenze a tak jsem byla jen příjemně překvapená, jak je dobrá. Mínusy naprosté minimum: vadila mi akorát stále se opakující ilustrace květin u každé akce, byla stejná a já bych ráda u každého povídání o květině, měla obrázek té květiny, o které se mluví a dál mi vadilo nepočeštěné jméno jedné z hlavních postav. Po chvilce jsem měla chuť za každé nevyskloňované oslovení do něčeho praštit. Naštěstí mi přijde mlácení knihou o zeď opravdu barbarské, neproduktivní a hlavně drahé, s tímhle s autorkou opravdu nesouhlasím. Kniha se jednoznačně probojovala do mé Top 3 od autorky a řadí se zaslouženě vedle PS Líbíš se mi a myslím, že předběhla Kluka od vedle :-)

Lutzinka
31.05.2021 3 z 5

Klasická Kasie West.
Příjemná oddechovka, ale na Kluka odvedle a P.S Líbíš se mi, to nemá...

Petriii
30.05.2021 3 z 5

Tak tohle mě od Kasie trošku zklamalo. Nápad to nebyl špatný,ale aby se tam na konci semlelo tolik věcí a my viděli pohledy jen z akcí, tak to pro mě prostě nebylo uvěřitelné...
Hlavní hrdinové celkem sympatičtí,ale nevím. Kniha ve mě nic nezanechala,přečetla jsem ji před týdnem a už teď se mi špatně vybavují určité části. West to rozhodně umí daleko líp,tohle bylo bohužel z toho slabšího soudku.

Pedruska01
29.05.2021 5 z 5

Kasie West - co se k tomu dá ještě vůbec říct? Ta ženská to prostě umí. Na její novou knihu jsem se hrozně těšila, a to nejen proto, že je to "Westovka", ale i proto, že její příběhy jsou tak hrozně milé, kouzelné, oddychové a čtou se úplně samy. Prostě opět nezklamala. Četlo se to rychle, je to ten typ příběhu, co si dáte na posezení, donutí vás to v průběhu knihy usmívat se, i když nejste třeba cílová věková kategorie.
Hlavní hrdinku Sophii jsem měla ráda. Nebyla dokonalá, měla svoje mouchy, a to je v pořádku. Protože kdyby tomu tak nebylo, tak by nebyla uvěřitelná. Líbilo se mi, že měla svůj sen, za kterým se chtěla pustit. Díky tomu se nemusela chovat úplně v pořádku, ale zase si to dokázala uvědomit, uznat chybu, změnit názory i sama sebe v určité míře - dřív nebo později, sama nebo s pomocí, hlavně, že se k tomu dobrala. Její nejlepší kamarádku i jejího mladšího brášku jsem měla moc ráda. Trochu mě mrzeli její rodiče. Ani na jednom nebylo mnohé v pořádku. Ale na kom dneska všechno v pořádku je? Jasně, ale oni se prostě mohli chovat líp, přeci jenom. Líbila se mi i její brigáda.
Hlavní hrdina Andrew je přesně ten typ postavy, kterou si čtenář musí zamilovat okamžitě. Já to tak měla, ten kluk si mě získal. Rozhodně to neměl jednoduché, trochu jsem ho i litovala. Přeci jenom jeho otec... no, těžko se k němu vyjadřovat. Opět ukázka rodiče, který nemůže být vzorem. Mrzelo mě to vůči tomu klukovi, ale celkem se s tím vypořádal dobře a pokud to všechno pak následně vedlo ke zlepšení - tak co víc si přát. Bavil mě, jak se choval, co říkal. Vztah hlavních hrdinů - taková ta až nevraživost, sarkasmus, odmítání, povyšování, shazování se, škádlení - to mě bavilo moc. Vývoj byl příjemný a v pořádku. Možná až do jednoho okamžiku, kdy si Sophie tak najednou uvědomila, pro koho jí buší srdce, že. To se mi zdálo možná až moc unáhlené, ale bylo to v takové té ještě snesitelné fázi. Závěr příběhu se mi líbil, i když jsem tak nějak doufala, že se to stane dřív, to co se stalo. Konkrétně úderem půlnoci. Ale nevadí. A celkový konec? Držím jim palce, ať to vydrží. :)
Nápad příběhu, kdy se za rok děje několik větších akcí v městečku, přičemž se pouze tam vyvíjel vztah postav, se mi líbil, v celku originální. Jsem spokojená, nemám žádné extra výhrady, naopak. Je to, jak jsem psala na začátku, milý a oddechový příběh, který dokáže vykouzlit úsměv na tváři a pohladit po čtenářské duši. Jsem spokojená, líbilo se mi to a bavilo. Horko těžko jsem to dávala z ruky. Rozhodně se těším na další věc od Westovky, protože prostě Westovka - to už je svým způsobem klasika. Mohu doporučit a hodnotím plným počtem. :)

lily_maleckova
23.05.2021 5 z 5

Knížky od Kasie mám hrozně moc ráda!️ Je to jedna z mých oblíbených autorek, četla jsem od ní všechny knihy, které u nás vyšly.
Tato kniha se mi líbila, líbil se mi tam zajímavý námět, že se děj knihy odehrával právě jen v 9 akcích v průběhu roku a taky tam bylo hodně kytiček, to bylo taky fajn
Občas mě štvalo chování hlavní hrdinky, mohla by se někdy snažit být milejší a vycházet s lidmi líp, a také její mamka byla něco
Celkové se mi to ale moc líbilo, kniha se dobře četla ️ do těch nejlepších knih od autorky se to asi neprobojuje, ale dala bych 4,5/5⭐
Těším se na další knihy od autorky

lena.o.knihach
22.05.2021 2 z 5

Od Kasie Westové nečekám zázraky. Vím, že její knihy jsou milé, skvěle se čtou a já si u nich odpočinu. Možná tentokrát mě ale nebavilo, u čtení jsem se nudila a ani jednu postavu jsem si neoblíbila. Jako by to snad ani nepsala moje milovaná Kasie.

V příběhu se skáče z jedné maloměstské akce na druhou a chybí mi různé spojitosti či souvislosti, co se děje, když se zrovna Sophie Evansová nevěnuje květinové dekoraci. Co (ne)baví Sophie ve škole? Jak se chová doma? Jaké má jiné koníčky? Dívá se ráda na filmy/seriály?

Když se všechny postavy scházely akorát na událostech, neměla jsem šanci dokonce ani hlavní hrdiny pořádně poznat. A už vůbec nepobírám tu romantickou linku, jestli se tomu tady dá vůbec tak říkat.

Za mě prostě ne. Kasie Westová je stále super autorka a všechny její ostatní knihy vám doporučuji, ale Možná tentokrát vynechte.

Ella161
14.05.2021 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a měla jsem fakt velkou radost, když mi přišla. Protože tohle je Kasie a její knihy mi vždy zlepší náladu i den. Tahle kniha vůbec nebyla výjimkou! Opravdu mě nadchl celý ten nápad toho, že se děj odehrává na různé akce a tudíž po celý rok (Velikonoce, Den matek, svatby...). Také bylo krásné zpestření třeba ty kytičky, které oddělovaly kapitolu nebo nějaký poznatek o kytce, která zrovna měla být hlavní na nějaké akci.

Ale co mám opravdu ráda? Autorčiny hlavní hrdinky. Vždycky nějak vyčnívají z davu a každá má svojí posedlost, kterou by za nic na světě nevyměnila. Tady Soph má třeba návrhářství a celkový design. Také se mi líbí, že byla sarkastická a měla skvělé postřehy. Nedělalo jí problém s kýmkoliv komunikovat a říct svůj názor, i když nebyl vždy pozitivní a v přátelském duchu. To mám na ní nejspíš nejraději. Nebála se a vždy si stála za svým.

No a Andrew je takový ten správný kluk, kterého si nejde neoblíbit. Jen mě trochu mrzelo, že tam nebyl zmiňován víckrát a že se vlastně se Soph viděli jen na akcích, které někdo pořádal.

Ta romantická linka nebyla nic moc a stále mám za to, že autorčin nejlepší příběh je P.S. Líbíš se mi. Ale i přesto jsem si příběh dokázala oblíbit a vím, že nezůstane přečtený jen jednou. Už se těším, až se k němu vrátím.

Knihu opravdu doporučuji, když si chcete oddechnout nebo když nám počasí zrovna nehraje do karet. Čte se velmi rychle (já jí měla za 4 hoďky přečtenou), což je na jednu stranu škoda. Chtěla bych s tím příběh strávit delší čas a dozvídat se, co nového se stane. Na léto je to vážně ideální volba.

Verulesa
14.05.2021 5 z 5

Achh..boží. Škoda, že se to čte tak rychle.