Mozek nad mozkem

Mozek nad mozkem https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343223/bmid_mozek-nad-mozkem-eot-343223.jpg 4 8 3

Profesor Beneš patří mezi zakladatele české neurochirurgie a ve svých 95 letech i mezi pamětníky vývoje českého lékařství obecně. Ve své knize vzpomínek se však nejen ohlíží do minulosti, ale s moudrostí glosuje i události dnešních dní.

Vydáno: , Grada

Doubravka1975
31.03.2023 5 z 5

Po přečtení vynikající knihy Martina Moravce Vladimír Beneš - Mé cesty do hlubin mozku, poslouchám audioknihu vzpomínek Vladimíra Beneše nejstaršího, kterou napsal a namluvil ve svých 95 letech. Také vynikající a zajímavé od začátku až do konce .
Doporučuji!!!

katy238
20.11.2021 5 z 5

Kniha Mozek nad mozkem autora Vladimíra Beneše nejstaršího je pozoruhodným souborem vzpomínek jednoho z průkopníků moderní neurochirurgie u nás. Autor nás provede svým dětstvím, seznámí s rodinou a pak se již vrhne na profesní vzpomínky. Nevyhýbá se ani politickým tématům a netají svůj vztah ke komunistické straně. Mluví otevřeně, jako ostatně v každé kapitole.

Pokud tedy máte v oblibě lékařské memoáry, je kniha Mozek nad mozkem zajímavou volbou. Jsou zde totiž také jednoduše popsány mnohé zajímavé případy z praxe a soudobých lékařských postupů, které v kontextu dnešní vědy působí až tragikomicky, pokud by nevedly přímo k těžko odvratitelným tragickým následkům. Dnes už však neurochirurgie funguje jinak a současné postupy jsou těžko srovnatelné s těmi popsanými v knize. Jedná se tak o jedinečné svědectví doby, které si stále zaslouží pozornost.

ondrej.b
08.10.2017 4 z 5

Docela pěkné vzpomínání pana profesora na jeho neurochirurgický "život". S chutí jsem si přečetl začátky tohoto oboru u nás a osudy jeho účastníků, tedy hlavně lékařů. Sám pracuji jako sestra na konkurenční neurochirurgii Na Homolce, takže mohu srovnávat dobu tehdy a teď. Některé lékaře z knihy jsem znal i osobně, tedy ty, kteří přešli na Homolku a vlastně tam neurochirurgii založili. Kniha je pěkně sestavená, jen se tam občas některá vzpomínka objeví dvakrát a někdy jsou ve vyprávění skoky dopředu a pak zase zpátky.

paměti, memoáry neurochirurgie lékaři

Vladimír Beneš
česká, 1921 - 2021
2016  80%Mozek nad mozkem
2000  80%Naklonovaný náhradník
1996  40%Věčná chirurgie
2022  89%Dynastie mozků
1961  90%Poranění míchy

Kniha Mozek nad mozkem je v