Mozek

Mozek https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351070/bmid_mozek-rrS-351070.jpg 5 53 12

Z temnoty a ticha uvnitř lebky ovládá mozek každodenní příběhy naší reality a určuje, kým jsme. V průběhu svých výzkumů a experimentů se David Eagleman vydává do světa extrémních sportů, trestního práva, neverbální komunikace, genocidy, operací mozků, intuice, robotiky a hledání nesmrtelnosti. Připravte se na napínavou výpravu do vnitřních světů. Ve zdánlivě nekonečné síti miliard mozkových buněk a bilionů synapsí vzniká něco, co byste tam nečekali: vy sami. Naleznete zde pŘíbĚh vašeho Života utváŘeného vaším mozkem a vašeho mozku utváŘeného vaším Životem. Přidejte se ke známému neurovědci Davidu Eaglemanovi na jeho cestě za odpověďmi na otázky o podstatě naší existence: Co je vlastně realita? Co jsem „já“? Jak se rozhodujeme? Proč náš mozek potřebuje jiné lidi? Jak promění technologie fyzickou podstatu člověka v budoucnu? David Eagleman je neurovědec, který se specializuje na otázky plasticity mozku, vnímání času, synestezii a prolínání vždy a sociální politiky. Je autorem více než devadesáti publikací a držitelem několika patentů. Kromě toho je autorem dvou mezinárodních bestsellerů: novely Suma a knihy Inkognito, aneb tajný život mozku. Také píše scénáře a uvádí televizní pořad The Brain.... celý text

Psychologie a pedagogika , Věda , Zdravotnictví

Vydáno: , BizBooks

The Brain: The Story of You , 2015

mykes.m
13.02.2021 5 z 5

Kniha je psána pro řekněme "zvídavé laiky". Většina termínů co autor v knize používá jsou velmi stručně a pochopitelně popsány na příkladech z reálného života na různých sociálních situacích. Velmi mě tohle téma zaujalo a proto jsem si při čtení knihy sám od sebe vyhledával informace a další spojitosti o problematice. Rozhodně výborná, naučná a jednoduchá kniha která z vás sice neudělá neurovědce ale skvěle vám rozšíří všeobecný přehled a předá nespočet vědomostí které jsou prostě "frajeřinka" když je znáte :).

Zuzka12627
11.08.2020 5 z 5

Bála jsem se, že to bude spíš taková učebnice, ale nic takového. Velmi hezky zpracovaná kniha s mnoha poznatky i k doplnění znalostí a novými výzkumy zabývajícmi se přítomnosti a budoucností. Určitě doporučuji tuto knihu přečíst.

Greenfingers
05.07.2020 5 z 5

Fascinující pohled do zákoutí a hloubek lidského mozku. Autor se nesnaží zahltit své čtenáře spoustou faktů a odborných termínů. Namísto toho nabízí i pro naprostého laika srozumitelné pojednání s mnoha konkrétními příklady z klinické praxe a výzkumu. Takhle nějak si představuji popularizaci vědy.
Doporučuji!

zipporah
06.05.2020 5 z 5

Čo človek, to mozog... Ja len dúfam, že sa nedožijem situácie, kedy človek prestane vnímať priebeh času + oklame evolúciu. Môže/nemusí to byť budúcnosť. Kniha je skvelá z informačného hľadiska... Keď sa človek trochu otrasie z informácií a porozmýšľa nad ďalšími problematikami na úrovni "vedomia" Zeme, triedi jeden problém za druhým, fakty, tak mne pri umývaní zubov trebárs napadlo, že je tu stále prevažujúci počet ľudí, pre ktorých tieto neurovedy a ich ciele nikdy nebudú spásou ľudstva, ani ničím nápomocné. Sám autor napísal zmienku o potrebe vzdelania. K vzdelaniu sa nedostane ani v budúcnosti polka ľudstva, alebo ak dostane, tak nebude mať ten človek vlohy na učenie, pretože nie každý má automaticky vzťah k vzdelávaniu... Mnohí majú väčšie problémy než vzdelanie, ktoré sa vzťahujú na každodenný život... Takže opäť je to len budúcnosť vyvolených, rozprávka s pokračujúcou kapitolou príbehu "Túžba po rozlúčke človeka s prírodou" a pri čítaní tak trochu smiech cez slzy:D No na udržanie veľkolepých vedeckých projektov to postačí:D No a keď svoj mozog prepneme do obyčajných prozaických povinností a starostí, máme aspoň dobrý pocit, že sme sa niečo dozvedeli o svojom orgáne schovanom pod lebkou a môžeme pokračovať v boji o život. Ale mimo kremíkovej budúcnosti a kremíkových snov... je super, že dnes dokáže človek odobrať polku mozgu decku a tým mu zachrániť život, ktorý si môže užiť.. v tom vidím asi najväčší zmysel neurovedy:)

Hurikan
23.08.2019

Skvělá kniha, která doplňuje videa na youtube od stejnojmenného autora. Pokud chce, nekdo porozumět základům toho jak nás mozek ovlivňuje, vede, řídí. Pak je to ta pravá kniha.

Azmodan
21.04.2019 5 z 5

Když jsem sahal po této knize očekával jsem, že se dozvím z jakých částí se mozek skládá, co tyhle části dělají a jak ovládají tělo. Měl jsem sáhnout po Anatomii 3 od Čiháka, ta by má očekávání splnila...sklamán jsem ale nebyl!
Kniha se věnuje tomu, jak mozek funguje, co dělá, jak komunikuje a jaká je jeho budoucnost. Kniha obsahuje zajímavé kapitoli v nichž například poznáte, jak by jste fungovali, když by Vám někdo část mozku odebral, jestli je možné žít jen s půlkou mozku a jestli je možné slyšet pomocí kůže. Tato útlá "brožura" je plná zajímavostí. V samém závěru se pak věnuje trošku scifi tématice jako je například umělá inteligence.
Nemohl jsem si během čtení nevzpomenout na knihy jako je Zimbardův Luciferův efekt nebo Milgramův experiment s poslušností (který říká co, zatímcož tato kniha říká jak). V závěru jsem si pak vybavil budoucnost, kdy náš mozek bude napojen na kovový konstrukt a mi tak získáme nesmrtelnost :o)
Zní to bláznivě, ale čte se to velice dobře a kniha má pro lidi, kteří se chtějí o mozku dovědět pár zajímavostí velký smysl.

teeyinka
18.04.2019 5 z 5

Skvěle a jednoduše podané poznatky o mozku. Doporučuji všem, které zajímá, jak mozek funguje. Jen ta poslední kapitola o budoucnosti mě trochu vyděsila.

6839
26.08.2018 5 z 5

Třetí kniha v pořadí, kterou jsem si od skvělého autora neurovědce Davida Eaglemana přečetla. Má průvodkyně k dalším knihám, informacím tohoto tématu, spouštěčka obrovského, vzrůstajícího, neutuchajícího zájmu.

Mimir
05.08.2018 4 z 5

Kniha je v porovnaní napr. s rigoróznym ľudským mozgom od MUDr. Koukolíka alebo MD. Ramachandrama vhodná aj pre úplných laikov, pretože nevyžaduje žiadnu teoretickú platformu vedomostí. Jednoduchosť je obohatená zaujímavými výskumnými zisteniami, čím autor predišiel fádnosti. Odporúčam čitateľom, ktorý sa začínajú s fenoménom ľudského mozgu len zoznamovať!

Calinda
28.12.2017 4 z 5

Čtivě napsaná, zajímavá kniha.

TheRaven
30.11.2017 5 z 5

Parádní kniha, stručná, čtivá, přesto informačně velmi bohatá. Pěkný přehled aktuálního stavu vědění o mozku, který v čtenáři nepochybně vyvolá nejednu otázku a chuť pustit se do tématu hlouběji.

Márinka
03.11.2017 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha, která i laikům odhalí mnohdy netušený svět našeho mozku.

věda zdraví mozek lidské tělo

David Eagleman
americká, 1971