Mozartovy pražské noci - Tři drobná nokturna na velké

Wolfgang Amadeus Mozart a Praha, to je poměrně často probírané téma. Co když to ale bylo s Mozartem a zlatým městem na Vltavě trochu jinak? MOZARTOVY PRAŽSKÉ NOCI přináší čtenáři trochu jiný pohled na dané téma. Tato útlá knížka totiž čtenáři skýtá jedinečnou možnost strávit společně s hudebním géniem noc předtím, než v Praze dirigoval svou Figarovu svatbu, uvedl Dona Giovanniho, ale také než se odebral do Stavovského divadla k premiéře Velkorysosti Titovy. Děje se tak ve třech rokokově laděných povídkách, vystavěných na základě ověřených skutečností a doplněných o pozoruhodný faktografický doprovod i nanejvýš zajímavý obrazový materiál. To vše činí z této knížky dílo, určené nikoli jen znalcům hudebního umění, ale také zájemcům o jiný pohled na Mozarta a konečně i milovníkům tajů staré Prahy vůbec....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291490/mozartovy-prazske-noci-tri-drobna-n-XSY-291490.jpg 11
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Olympia

lenka.vydrysek
25.10.2017

Strašně nudná kniha myslela jsem, že se dozvím něco nového, ale vše byly jen spekulace.

Václav Junek

Václav Junek