Mozaika lží

Mozaika lží https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392451/bmid_mozaika-lzi-VIp-392451.jpg 4 111 28

Andrea Oliver série

Co když se člověk, o němž si myslíte, že ho dobře znáte, ukáže být někým, o kom nevíte vůbec nic?Andrea je přesvědčená, že svou matku Lauru dobře zná. Ví, že celý svůj život strávila v pobřežním městečku Belle Isle, že vždy toužila po klidu a rodinné pohodě a nikdy neskrývala žádná tajemství. Vše se ale změní, když spolu vyrazí do restaurace a oslava Andreiných narozenin se zvrtne v horor. Při nečekané střelbě většina hostů propadne panice, ale Laura zachová klid – nejenže dceru chrání, ale bez zaváhání útočníka zabije. Andrea najednou vidí matku z jiné stránky – je to skutečně ta žena, která jí před spaním četla pohádky? Jakou minulost před ní tají? Laura se však zatvrdila a nemluví s nikým – ani s policií, ani se svou dcerou. Andree tedy nezbývá nic jiného než pátrat po stopách matčiny minulosti sama. Chce znát pravdu, ale netuší, na jak těžkou a riskantní cestu se vydává… Dokud ale neodhalí matčino tajemství a neposkládá si střípky jejích lží do mozaiky, neexistuje pro ně žádná budoucnost.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , HarperCollins Polska

Pieces of Her , 2018

Tessa10
17.02.2019 1 z 5

Ne...prostě ne...Karin miluju,ale tuhle knížku jsem prostě nedala.Neodkladám knížky nedočtené,fakt jsem se snažila, ale po půlce jsem ji prostě odložila.Téma dobré,ale zpracování se mi nelíbilo, i díky zdlouhavým popisům pro mě nezajímavých informací. Normálně čtu knížku maximálně 3dny.Tady měsíc a nejde to.Mrzí mě to,ale snad se brzy vrátí Will a Sára????

Patapuf
10.02.2019 4 z 5

Dobře, není to Will... Ale i přesto je to strhující a napínavý příběh a na kvalitě mu to neubírá... Za mě naprostá spokojenost... A nebuďte smutní, třeba bude Will příště....

Didi15
07.02.2019 3 z 5

Jako nebylo to nejhorší, téma velice fajn, ale místy zbytečně zdlouhavé, zdlouhavé popisy . A to je všechno ,co bych k tomu napsala.

veveronka
20.01.2019 2 z 5

Zklamání,ze všech dílů nejslabší.

cedos
06.01.2019 5 z 5

… a já dám 5 hvězd. Ano, je to úplně jiná Karin Slaughter, není to Grant County, není to Will Trent , ale je to hodně, hodně dobré. Oceňuji neotřelý výběr tématu, mistrně popsané osoby /tak jak jsem u KS zvyklá/, naprosto geniální přecházení v časových rovinách … ano je to úplně jiná Karin Slaughter a nemusí to být vždycky jen nekonečná série, která mě na spisovateli uchvátí … Krásný holky byly také jiné a přesto skvěle napsané .. ano, je to jiná KS, vyvíjející se v tématu, uchovávající si mistrnost psaní a se schopností vtáhnout čtenáře do děje.

alexis818
05.01.2019 3 z 5

Ani pořádně nevím,co napsat.Tohle jako by nebyla Karin.No,ale co,nemůže být pořád stoprocentní.Bylo to zvláštní čtení,akce stíhala akci a přesto mi tonesedlo.Nevím,jak je to možné,byl to dobrý námět,ale něco mě děsně štvalo.Asi to byla ta příšerná Andy,nemluvná,nerozhodná.Tak příště to bude určitě lepší.

p.svatka
25.12.2018 4 z 5

Nerozumím až tak negativnímu komentáři. Je pravda, že je to něco jiného, než jsme od Karin zvyklí, ale proč ne. Má to spád, akci, akceleraci ve správný okamžik, postupné odhalování příběhu z minulosti. Je to jiné, ale přesto mě příběh u knihy udržel a za pár dní nebylo co dělat.
Štvala mě Andy, nerozhnodná, pořád vystrašená, má poslouchat nebo nemá. Takové dospělé dítě je neštěstí. Ale popravdě, kdo by jen tak dokázal čelit vraždě jako přímý svědek? Ještě když vrahem je matka? Nejspíš to tak mělo být a já to tak beru. Není to na plný počet, ale jednou hvězdičkou bych nehodnotila.
Každopádně se těším na další knihy.
Anebo ne? :)

Klarinecka
09.12.2018 1 z 5

Tak tohle byla fakt pruda. Od autorky jsem zvyklá na něco lepšího. Vleklá nuda a nic. V zásadě hlavní hrdinka prožije trauma, potom se ožere, pak prchá a brečí, zase se ožere, zase prchá, pak narazí na psychopatku, tak se naštve a je náhle silná a pak je nějaké podivné rozuzlení a konec. Druhá linka odehrávající se v minulosti se jevila zajímavěji, byť je hrdinka této linky rovněž stále v depresi a navíc citově rozervaná. Pak se nám příběhy propojí a je zde již výše uvedené rozuzlení a konec. A to je vše, přátelé. Je to nedotažené, nevykreslené a otravné. Jednu hvězdičku dávám za docela dobrý nápad, kterému ale dost věcí chybělo.