Moudrost věků – Lexikon latinských výroků, přísloví a rčení

Moudrost věků – Lexikon latinských výroků, přísloví a rčení https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85307/moudrost-veku-lexikon-latinskych-vyroku-prislovi-a-rceni-85307.gif 5 46 12

citáty latinských řečníků, filosofů, dějepisců, dramatiků a básníků; citáty ze Starého a Nového zákona, z církevních otců a dále obraty liturgické a církevní; přísloví a rčení pocházející ze starověku i středověku a jejich české paralely; obecně kulturní i odborné obraty, termíny a úsloví

los
los
18.05.2022 4 z 5

v letech před internetem neocenitelná pomůcka literárního historika

hu_87
hu_87
26.09.2021 5 z 5

Moudrost věků alá moudrost latinských výroků napříč celou bichlí. Je super, že existuje knížka jako tato, můžeme se z ní mnohé poučit. Před jinýma můžete vypadat jako vzdělanější, že jste a někdo si zas může vypisovat svoje oblíbený latinský citáty :)

Atanone
Atanone
20.12.2019 5 z 5

Výborná kniha. Vzdělanec se může blýsknout a nevzdělanec poučit. Zní to ironicky, ale je to tak.

MorriconeTheGod
MorriconeTheGod
02.06.2017 5 z 5

Je výborné, že jsou tam jednotlivé citáty i okomentovány, vysvětleny atd. Pěkná kniha.

babicka_amalka
babicka_amalka
19.02.2017 5 z 5

úžasné, často jsem v si ní čítávala a hledávala inspiraci

JLČ
JLČ
18.12.2016 5 z 5

Výborná, základní kniha obecné vzdělanosti.

Jessica007
Jessica007
11.02.2016 5 z 5

Výborná kniha. Koupila jsem si ji, hned jak u nás vyšla v 1. vydání. Mám ráda citáty, přísloví, moudrá rčení. Ke knize se vracím dodnes.

3nitka
3nitka
20.01.2016 5 z 5

Možno náhodne otvoriť a vždy natrafíte na nejaké pravdivé príslovie.

R.E.M.
R.E.M.
27.06.2015 4 z 5

Kniha s velkorysým množstvím latinských přísloví a rčení, praktickými rejstříky, ať už autorů citátů nebo českých obdob latinských rčení a citátů, abecedním seznamem klíčových latinských i českých slov.

yenda1
yenda1
14.10.2014 5 z 5

Stále čítám, stále se k ní vracím. Nepřestávám se divit veškeré antické literatuře, jejím autorům. Vyhmátli mnohé z našich životů.

Marčullkas
Marčullkas
21.07.2013 4 z 5

Zajímavé citáty, které snad nikdy neomrzí. Nabízí se k opakovanému čtení a zamyšlení se

rikke
rikke
12.08.2011

Dárek, ze kterého se nepřestávám radovat

latina citáty slovníky antická kultura přísloví, rčení, pořekadla

Autoři knihy

Václav Marek