Moudrost věků - lexikon latinských výroků, přísloví a rčení

Široký výběr několika tisíc latinských starověkých, biblických i středověkých okřídlených rčení, citátů a dalších užitečných obratů, z nichž se velká část vztahuje k důvěrně známým, běžným tématům, situacím a zkušenostem. Citáty jsou vysvětleny a okomentovány, jejich hledání usnadňují rejstříky latinských i českých klíčových slov a českých paralelních přísloví a rčení, jež umožňují najít i pozapomenutý citát. Připojeno je rovněž poučení o latinské výslovnosti.

https://www.databazeknih.cz/images_books/52_/52687/moudrost-veku-lexikon-latinskych-vyroku-prislovi-a-rceni-52687.jpg 4.735
Literatura naučná, Citáty a přísloví
Vydáno:, Svoboda Servis
1. vydání originálu:1988
Počet stran:666
Jazyk vydání:český
Edice:H(istorica) (2.)
Autor obálky:Jan Solpera
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
Náklad:117 000 ks
ISBN:80-902300-4-0

Kniha Moudrost věků - lexikon latinských výroků, přísloví a rčení

MorriconeTheGod
02.06.2017

Je výborné, že jsou tam jednotlivé citáty i okomentovány, vysvětleny atd. Pěkná kniha.

babicka_amalka
19.02.2017

úžasné, často jsem v si ní čítávala a hledávala inspiraci

JLČ
18.12.2016

Výborná, základní kniha obecné vzdělanosti.

Jessica007
11.02.2016

Výborná kniha. Koupila jsem si ji, hned jak u nás vyšla v 1. vydání. Mám ráda citáty, přísloví, moudrá rčení. Ke knize se vracím dodnes.

3nitka
20.01.2016

Možno náhodne otvoriť a vždy natrafíte na nejaké pravdivé príslovie.

R.E.M.
27.06.2015

Kniha s velkorysým množstvím latinských přísloví a rčení, praktickými rejstříky, ať už autorů citátů nebo českých obdob latinských rčení a citátů, abecedním seznamem klíčových latinských i českých slov.

yenda1
14.10.2014

Stále čítám, stále se k ní vracím. Nepřestávám se divit veškeré antické literatuře, jejím autorům. Vyhmátli mnohé z našich životů.

Marčullkas
21.07.2013

Zajímavé citáty, které snad nikdy neomrzí. Nabízí se k opakovanému čtení a zamyšlení se

latina slovníky přísloví rčení, pořekadla citáty antická kultura

Autoři knihy

Eva Kuťáková