Moudrost pouštních otců

Moudrost pouštních otců https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497921/bmid_moudrost-poustnich-otcu-I1V-497921.jpg 4 6 3

Výroky pouštních otců a epizody z jejich života se po staletí těší velké oblibě. Je až překvapivé, jak jsou nadčasové, jak mocně promlouvají k srdcím dnešních křesťanů. A skvělé komiksové ilustrace jejich sdělení kupodivu nezlehčují, spíše umocňují. Nejde tedy o sbírku křesťanských vtipů, jak by se mohlo zdát, ale o působivou duchovní četbu.... celý text

Odysseus
01.02.2024 5 z 5

Božínku, to mi ale udělalo radost. Mají-li pojmy jako spiritualita, duchovní cesta (brrr!) mít vůbec nějaký význam, tak jedině tento.

Knišíl
15.01.2023 3 z 5

Jednoduchá kresba, která místy potěšila, ale popravdě, raději se obrátím přímo na zdroj, tj. Apofthegmata samotná, takže pokud toto bylo cílem autorů – upoutat pozornost na tyto pouštní otce na přelomu pozdní antiky a raného středověku – pak se jim to povedlo.

Elmo
21.07.2022 4 z 5

Je to rychlovka a pouštní otcové by to určitě neschvalovali! :-D
Každopádně jsem to přečetl a prohlédl s chutí. Umí to přivést roztěkaného člověka k tématu. A pak když jen trochu chce, může hledat moudrost prvních staletí křesťanství dál. Třeba se Štěpánem Smolenem v knize Buď, kde jsi, nebo přímo v Apoftegmatech.

2022  73%Moudrost pouštních otců
2023  93%Carlo Acutis

Kniha Moudrost pouštních otců je v