Moudré z nebe

Kniha Moudré z nebe je dětským deníčkem, který je však určen dospělým čtenářům. Nenajdete zde žádnou literární uhlazenost, žádný vysoký styl, jen vyprávění malého kluka, který si nebere servítky, často odbíhá od tématu a plete páté přes deváté.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/271147/moudre-z-nebe-CtT-271147.jpg 3.931
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Backstage Books
1. vydání originálu:2015
Počet stran:98
Vazba knihy:brožovaná (paperback)
ISBN:978-80-8804916-6

tatafa

Knihu bych velice pochválila za nápad a zpracování, protože přečíst si, jak malý kluk může vidět svět, je bylo pro mne velmi zajímavé.
Myslím si, že kniha může čtenáře značně poučit, že je někdy lepší vysvětlit dítěti situaci, tak aby ji pochopilo, než jen používat fráze, kterým mi dospělí sice rozumíme, ale děti z nich utvoří úplně něco jiného. Jediné co bych knize vytkla je, že se mi docela těžko četla, protože se mi oko zastavilo na každém nespisovném výrazu, a že jich je v této knize opravdu požehnaně. Ale na druhou stranu musím uznat, že pokud by kniha byla psána spisovně, již by nebyla tak dobrá a ztratilo by se podstatně její kouzlo.

dencuska

Zápisky malého Riška vás v spomienkach zaručene zavedú do vášho detstva. Zo začiatku som si myslela, že kniha nebude moja "šálka kávy", avšak milo ma prekvapila. Je to oddychovka, úsmevná jednohubka, ktorú prečítate na jedno posedenie pri dobrom čaji alebo káve.

Celá moja RECENZIA tu ---- https://precitane.sk/richard-skolek-moudre-z-nebe/

MMacicekk

Milé oddechové čtení vyprávěné očima malého klučiny, který velmi svérázným způsobem vypravuje historky ze svého života. U této útlé knížky si s nostalgií zavzpomínáte na své vlastní dětství.

Áňa 998

Parádní čtení, smála jsem se od začátku do konce :)

kalinkacz

Milá oddechovka, kterou přečtete na posezení... Vrátí vás zpět do dětských let a rozhodně se hodně pobavíte, jelikož uvažovaní jsme všichni v našem malém věku měli stejné... Je ale pravda, že po polovině knihy, byť tato kniha není nijak extra dlouhá, jsem se přistihla, že se trošičku nudím, jelikož moc děje tato kniha nemá a prostě styl psaní i koncept jednotlivých historek je stále stejný... Nicméně pro pobavení a odpočinutí je tohle rozhodně dobrá volba!

EngliTer

Oddychovka na pobavení. Sice mi občas pěkně vadily ty strašně zdlouhavý věty, protože mám radši kratší, ale na druhou stranu to příběhu dodávalo jakýsi šmrnc. Díky této knize jsem si dokonce připomněla svoje vlastní dětství. :) Kniha super, určitě doporučuji!

katule1992

Příjemná oddychovka, ve které si každý najde to své a některé příběhy v sobě skrývají větší hloubku než na první pohled dokážeme zachytit. Co si budeme povídat i my jsme byli děti a v Ríšových situací jsme se ocitli také, jen už si asi nepamatujeme, co jsme si tehdy mysleli. Takže krásné připomenutí našeho dětství.

Sali88

Při čtení jsem se zasmála a zavzpomínala, i když jsem se trochu obávala, že kniha nebude úplně můj styl, opak byl pravdou, a já si čtení užila :)

Channach
29.12.2016

Nostalgie, legrace a špekáčky. Děcká upřímnost a mimozemšťani. To vše najdete v knize Moudré z nebe. Jak jsem napsala autorovi - pobavila jsem se víc, než jsem čekala. Navíc jsem chytila nemoc zvanou nostalgie. Více v recenzi v záložkách.

Alex.Barunka
16.12.2016

Dětské deníkové zápisky bez dějové linky pro dospělé, které rozhodně dokáží pobavit a rozesmát. Autorovi se naprosto povedlo dostat se do role dítěte a věrně ztvárnit dětskou naivitu a nevědomost. Perfektní, vtipné, ironické a trefné.

Blaufik
14.12.2016

Čtení této útlé knížečky mne doopravdy bavilo, myslím, že děti devadesátek zavzpomínají na své první chvíle trávené u počítače, na to, jak po nich rodiče křičeli, ať tolik nebuší do klávesnice, nebo třeba na "hýbající dinosaury", kteří ve své době byli na každém správném výstavišti a nejeden z nás měl hrůzu v očích, jen co je spatřil na vlastní oči...

Mishak
27.11.2016

Je to oddechová úsměvná kniha, která nám má ukázat, jak smýšlejí děti. Jaké to je, když jsou na světě kratší dobu než my a ještě všemu nerozumějí a pochopit to chtějí. Jak se je snažíme přetvořit k obrazu svému a nedíváme se na ně jako na osobnosti, které samy vědí, co chtějí a nechtějí dělat. Měla by nám ukázat, jak se máme v jejich přítomnosti chovat, protože děti si pamatují a učí se jak jinak než nápodobou nás jako jejich vzorů.

Celý můj názor si zle přečíst zde:

Dragell
02.02.2016

Knihu si představím jako takovou perfektní jednohubku ke kávičce. Je to vlastně souhrn takových životních příběhů bez nějaké hlavní dějové linky a tak je výborná na příležitostné čtení, na odreagování se.
Některé možná překvapí autorův styl psaní - nekonečně dlouhé věty a nespisovná mluva, ale to je přesně to, co udržuje tempo a přesně patří do dětského deníku, kterým kniha je.

Iwíček
30.12.2015

Kniha se mi moc líbila. Určitě stála za přečtení. Mohu vřele doporučit.

1v8na
23.11.2015

Kniha byla velmi odlehčující a celkem i komická. Opravdu se zde vyskytují situace, kdy auto plete páté přes deváté a vyzní to hodně, ale opravdu hodně komicky, ba co víc, já osobně jsem se u knihy pousmívala a bavila mě. Bylo mi však líto strýce Budlibáka a ze začátku mi vadily celkem dost dlouhé věty, ale pak jsem se knihu naučila číst po odstavcích.