Moučníky

Moučníky https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101739/moucniky-101739.peg 5 26 8

Obsáhlá publikace popisující přípravu všech druhů moučníků, včetně krémů, pěn, zmrzlin, kompotů, limonád a dalších nápojů. Přehledné a podrobné recepty.

Literatura naučná , Kuchařky

Vydáno: , Profil

Múčniky , 1965

Kontryhelka
Kontryhelka
21.01.2022 5 z 5

Miluji knihy o vaření, pečení, zavařování. Ráda knihami listuji a hledám pro mně nové a nepoznané.

Jirinamac
Jirinamac
29.10.2021 5 z 5

Dnešní nález z knihobudky. Knížka receptů mi udělala velkou radost, jen jsem trošku prolistovala a hned mám chutě alespoň na 5 úžasných moučníků.

draka
draka
02.08.2020 5 z 5

Máte rádi moučník ke kávě? Máte chuť na bábovku, dort, koláček, palačinku, slanou tyčinku, či jinou laskominku? Když to podle této knížky zvládnu i já, tak vy zcela jistě také. Dobrou chuť!

Alma-Nacida
Alma-Nacida
22.04.2018 5 z 5

Musím se uchychtávat, když čtu, že "podle knihy už pekly naše babičky", protože je to kuchařka z mé výbavy a pořád má čelné místo v mé kuchařské knihovničce. :) Hold již asi kráčím k tomu babičkovskému věku, kdy budu podávat koláče klidně i nevhodně k obědu. :-D

Terva
Terva
18.04.2018 5 z 5

Podle tohoto kuchařského díla
dělala moučníky moje bábi.
Budiž jí zem lehká,
jako mě byly lehce stravitelné
její laskominy.

Malá ochutnávka:
TŘEŠŇOVÁ BUBLANINA
V mléce rozmícháme cukr, žloutky, rozpuštěné máslo nebo rostlinný tuk, mouku smíchanou s práškem do pečiva, strouhanku a nastrouhanou citrónovou kůru. Z bílků ušleháme tuhý sníh a zlehka přimícháme k těstu. Připravené těsto rozetřeme na vymazaný a moukou vysypaný plech, posypeme vypeckovanými třešněmi a ve vyhřáté troubě pomalu upečeme.

No, sakra, začínám slintat jako bernardýn. Tohle se nedá jen tak někde koupit. Asi začnu experimentovat :-)

Citát: Někteří rodiče nevhodným moučníkem nahrazují oběd nebo večeři, což je nesprávné a především nezdravé.

Tak kdy mám ten moučník, sakra, SEŽRAT!!!!!!!!!

ovpana
ovpana
20.06.2015 3 z 5

Úžasné recepty z dob našich babiček

Nuny
Nuny
14.08.2013 4 z 5

Receptů je tu opravdu spoustu, ale kniha není ničím originální, takže mě nijak zvlášť nezaujala.

bara8686
bara8686
05.06.2013

výborné recepty na dokonalé moučníky lehké a náročné, každý tam najde recept pro svou chuť