Motýlí ostrov

Motýlí ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182402/bmid_motyli-ostrov-ahz-182402.jpg 4 345 109

Diana Wagenbachová, berlínská právnička, odlétá do Anglie, kde umírá její milovaná teta. Ta v posledních slovech prosí Dianu, aby odhalila dlouho chráněné rodinné tajemství. Stopy minulosti Dianu zavedou do exotické krajiny, kde narazí na věštbu, která navždy změnila osud její rodiny, na zakázanou lásku, která nikdy neskončila, a na svůj vlastní osud...... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Die Schmetterlingsinsel , 2012

Barbra06
28.05.2015 4 z 5

Na začátku čtení jsem rozhodně netušila, že mě to tak pohltí. Příběh Grace a pana Vikrama byl neskutečný až do poslední chvíle. A musím říct, že ta část v prostředí a době, kde žila Grace a Victoria mě naprosto dostala! Rozhodně doporučuji, stojí to za to.

Babo
14.05.2015 3 z 5

Jak už tady někdo psal,nedokázala jsem se do knihy začíst a tak jsem to nakonec vzdala-

Ivaksa
28.04.2015 2 z 5

Velmi špatně napsaný,ač celkem zajímavý příběh. Nápad s hledáním minulosti vyprávěný ve dvou časech, střídajících se po kapitolách, není špatný. Ale styl psaní je opravdu pro nenáročného čtenáře a překlad bohužel dost slabý.(několik kytic květin, v horku se ovíjet papírem atp.)
Kniha je plná balastu, který by mohl dobře posloužit jako filmový scénář, v knize ale nemá št'ávu a nutí k rychločtení. Odhalování rodinného tajemství je předvídatelné a příliš klišoidní. Napínavé pro teenagerský věk.

Šánka
08.04.2015 5 z 5

Krásně napsaná kniha o hledání starého rodinného tajemství, rodinných kořenů a sebe sama. Ve dvou časových linkách se rozkrývá dávný příběh zakázané lásky, který nás zavede až do nádherného exotického prostředí ostrova Ceylon, do barevného světa papoušků a vůní čajových lístků.
Doporučuji si uvařit hrnek dobrého čaje a nechat se unášet do minulosti touto poutavou knížkou.

kika 13
27.02.2015 5 z 5

Parádní velmi čtivé a napínavé dílo.

petronella1
18.02.2015

Úžasná kniha. Vzala jsem si ji na víkend, kdybych se náhodou nudila a pak jsem jen četla a četla. Netrpělivě čekám na další knihu od této autorky. Moc se mi líbí její styl psaní.

medvídě
17.02.2015 5 z 5

Tato kniha mě naprosto pohltila. Autorka stvořila velmi poutavý příběh o hledání rodinné historie a sebe sama. Je obrovská škoda, že od ní není více knih.

Marceles
23.01.2015 5 z 5

Krásný román o tajemství (byť tak trochu předvídatelném) jedné rodiny, o hledání kořenů a o tom, že naši předkové nejsou jen postavy ze starých fotek.
Koloniální časy na mne dýchly velmi přesvědčivě ...navíc - pro Srí Lanku mám slabost ...

Kočičáci
26.12.2014 5 z 5

"Ještě nikdy nezanechalo rozluštění tajemství člověka takového, jakým byl dřív...."

Originální příběh, chytře vymyšlený, krásně napsaný, prostě úžasný!
I přesto, že jsou obě vyprávění od sebe oddělena více jak 120 lety, tak se krásně prolínají a doplňují. Nejen, že jsem si užila oba příběhy Grace a Vikrama v minulosti a Dianu a Jonathana v současnosti, ale dozvěděla jsem se i spoustu zajímavých věcí,na které bych běžně nenarazila - palmové knihovny, keře frangipani, Cejlon a jeho čajové plantáže, bojové umění kalarippayattu...

„Poslouchej vždy své srdce a následuj je. Pokud to neuděláš, přivodíš neštěstí sobě a těm, které miluješ…“

ina77
24.11.2014 4 z 5

Supr čtení na víkend!

kuky921
03.10.2014 5 z 5

Knížka je velmi čtivá a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Na to, že jsem si knížku vybrala na základě pěkného obalu, jsem si zvolila velmi dobře.

Janaf
03.10.2014 5 z 5

Je to hezký příběh, hezky se čte a víc neprozradím. Doporučuji

fraste
21.09.2014 3 z 5

četlo se to četlo,nic víc, alespoň jsem byl na Srí Lance, protože tam jsem taky nikdy nebyl, hodně předvídatelný příběh, tajemství byla zřetelná hodně dopředu,váhal jsem mezi dvěma či třemi hvězdami, ale nakonec proč ne....za tři

Terka18
31.08.2014 5 z 5

Ze začátku jsem měla trošku problém se začíst, ale pak to bylo super. Nemohla jsem knížku odložit. Velice poutavý příběh, alespoň pro mě.

Tiama
13.08.2014 5 z 5

Opravdu jsem ráda, že jsem se do čtení pustila, knížka za to stojí. Příběh je pěkně postavený, obě dějové nebo časové linie se dobře doplňují. Ani u jedné linie mi konec nepřišel nijak překvapivý, děj postupně směřoval tam, kam nakonec došel. Něco skončí dobře, ale ne všechno má šťastný konec jako z pohádky, tak jako ve skutečném životě. A přitom i ty nepohádkové varianty se prostě musí nějak odžít a nějak s nimi člověk musí naložit.

jasnenka
31.07.2014 5 z 5

Moje krevní skupina, četla jsem jedním dechem. Každý by měl znát svoje kořeny...

Hřibče
23.07.2014 4 z 5

Velmi pěkný a milý román o tom, jak mladá žena postupně objevuje nejen svou rodinnou historii, ale daří se jí nalézt i sama sebe a svou životní lásku.
V příběhu se setkáváme s dvěma dějovými liniemi. První patří hlavní hrdince Dianě, která pátrá po rodinném tajemství, druhá linie nás zase zavádí do minulosti, kde sledujeme Dianinu praprababičku Grace a její osudovou lásku na ostrově Ceylon.
Kniha se čte velmi pěkně, i když ze začátku mi dělalo trošku problém se začíst, ale jak se začala střídat minulost s přítomností, tak mě to tak chytlo, že jsem měla problém knihu odložit. Moc se mi líbilo, jak dokázala autorka barevně popsat Ceylon. O tomto ostrově jsem toho příliš nevěděla, ale musím říct, že po přečtení této knihy mám obrovskou chuť se na něj někdy zajet podívat. :)

iku07
20.07.2014 2 z 5

Také jsem se nemohla vůbec začíst. Několikrát jsem knihu odložila, že snad nejsem na ni správně naladěná, ale když jsem se po několika dnech k ní zase zkoušela vrátit, tak se nic nezměnilo. Nakonec jsem ji sice přečetla, ale byla to docela nuda.

jasmína
13.07.2014 2 z 5

Bohužel mě kniha nezaujala, vůbec jsem se nezačetla, a zkoušela jsem to hodně dlouhou dobu.. Snad jindy..

Kačík
10.07.2014 5 z 5

Pro mě velmi krásná knížka. Ze začátku jsem se ztrácela ve jménech, ale pak mě děj zcela pohltil. Tuto knížku si rozhodně pořídím do své knihovny.