Motýlí ostrov

Motýlí ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182402/bmid_motyli-ostrov-ahz-182402.jpg 4 345 109

Diana Wagenbachová, berlínská právnička, odlétá do Anglie, kde umírá její milovaná teta. Ta v posledních slovech prosí Dianu, aby odhalila dlouho chráněné rodinné tajemství. Stopy minulosti Dianu zavedou do exotické krajiny, kde narazí na věštbu, která navždy změnila osud její rodiny, na zakázanou lásku, která nikdy neskončila, a na svůj vlastní osud...... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Die Schmetterlingsinsel , 2012

85098211
28.06.2018 5 z 5

Opravdu krásná kniha, ve které se prolínají dvě časové linie. Líbily se mi obě, jen ta z minulosti byla docela smutná a bohužel i tragická. Ze začátku se mi příběh zdál trochu rozvláčný, ale sotva jsem se ponořila do dění, nedokázala jsem se od knihy odtrhnout. Autorka píše moc hezky a čtivě a já jí určitě zachovám přízeň i nadále ;-).

akšuram37
02.05.2018 4 z 5

15 měsíců mi trvalo přečíst tuto knížku. Ne, že by se mi nelíbila, jen na to čtení nějak nebyl čas.
Víc se mi líbil děj z minulosti. Měl něco do sebe :-)

asam
26.04.2018 4 z 5

Osudy svých předků chceme znát všichni. Ne vždy se dozvíme, jak to tenkrát bylo..... Pokud pamětníci žili, nás to nezajímalo Teď bychom rádi věděli, ale není se koho zeptat
Skoro detektivním pátráním se hlavní hrdinka románu kousek po kousku seznamuje s osudem svých dávných předků.
Knížka se čte velice pěkně a ta trocha romantiky taky někdy neuškodí.

bábuška
26.03.2018 4 z 5

Na tuto knihu jsem se velice těšila. Po Vůni jasmínu se mi tento příběh zdál trochu rozvláčný, ale subtropickou zeleň a pole čajovníků jsem si dovedla živě představit. Jen doba, ve které se děj odehrává, je sešněrována konvencemi, přístup rodičů hlavně starší dceři, je dnes nepochopitelný. Bylo mi Grace upřímně líto.

Knižní střípky
13.02.2018 5 z 5

Opět moc pěkná Bomannová. Jak jsme zvyklí, i zde se střídá linka současná a linka minulá. Rovněž i zde se mi líbila více část z minulosti. Bylo to moc milé odpočinkové čtení, které krásně plynulo bez hluchých míst až k rozluštění a nezbytnému finále, ve kterém se vše krásně spojilo, vysvětlilo a osvětlilo. Díky paní Bomannové cestujeme jednou do Vietnamu, pak na Srí Lanku nebo na Sumatru a jsou to vždy moc milé výlety. Ano, knihy mají v podstatě vždy stejný scénář, ale zasazený pokaždé do jiných zeměpisných reálií a tímto si příběhy získají "to něco navíc", aspoň pro mě tedy rozhodně.

alexis818
01.02.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila,krásný příběh.Výlet na Sri Lanku byl velmi příjemný a obsahoval spoustu informací o pěstování čaje.Za mě mohu doporučit ke klidnému se začtení.

Tom.Majka
14.01.2018

Moc krásně napsaná kniha, která mě chytla hned od začátku. I když jsem tušila jaké je tajemství, nemohla jsem se dočkat, až si to přečtu a bylo mi líto, že už jsem dočetla,snesla bych ještě dvě stovky stránek. Rozhodně doporučuji těm kdo mají rádi střídání dvou časových linií, já je tedy miluju.

sporran
10.12.2017 4 z 5

Oddechové čtení. Stejně jako čtenářku níže mě ke knize přivedla obálka. Krátké kapitoly jsou sondou do dvou dějových linií. Musím se přiznat, že ze začátku mě bavilo spíše Dianino pátrání a naopak čtení o životě anglických dam na Cejlonu mě z toho vytrhlovalo. Po polovině knihy se to změnilo. Pohltilo mě vykreslení života na ostrově vč. povídání o jednom z etnik Tamilech. Již dříve jsem měla možnost díky své kamarádce ze Srí Lanky o jejich životě slyšet (spíše ve špatném světle). Nyní jsem se ponořila do popisu života na plantáži spíše v takovém tom literárním duchu... Prožívala vzkvátající nešťastnou lásku.... Ale všechno dobře skončilo. Pěkná oddechová knížka. Když jsem si přečetla biografii autorky, tak mě zaujalo i to, že je to žena v mém věku a už třetí knížka....

Renča1987
19.11.2017

Doporučuji. Bylo to příjemné a zajímavé čtení. Příběh mě doslova pohltil a četla jsem jako o závod. Ačkoliv je to příběh o velké lásce a velkém tajemství, není to červená knihovna. Bavilo mě, že jsem se dočetla i spoustu zajímavostí z historie.

Joyce24
17.11.2017 5 z 5

Opět krásný příběh od mé oblíbené autorky. Poutavé vyprávění o pátrání po minulosti rodiny a odkrytí tajemství, jenž ji halí.

Len2očka
29.10.2017 5 z 5

Příjemné čtení,které mě baví.

Katefite
30.09.2017 5 z 5

Knížka se mi líbila. Hlavně prolnutí historie se současností. Historické části se mi líbily mnohem víc. Knížku jsem si moc užila a určitě doporučuji. Je to taková oddechovka.

Doubravka1975
14.09.2017 5 z 5

Kniha opět doporučena mojí mamkou a ze začátku jsem se trochu trápila než se to rozjelo, ale jinak moc pěkný romantický příběh, dvě dějové linie, víc mě teda bavila ta minulost a na Srí Lanku mám chuť odjet na dovolenou, abych to všechno viděla na vlastní oči

amanda99
31.08.2017 4 z 5

Supr čtení,knížka se nedala odložit.

alef
24.08.2017 4 z 5

Krásná obálka – první, co mě na téhle knížce zaujalo, přiznávám, taky občas vybírám knížky podle vzhledu :-), ... dlouho mi pak ležela na nočním stolku a čekala ... až pojedu na dovolenou a vezmu ji s sebou, protože tohle je přesně knížka pro tyhle účely :-) ... stopy minulosti – střežené rodinné tajemství – věštba – exotická krajina – zakázaná láska – osud ... spousta romantiky, ale taky drobky ze zeměpisu a historie Srí Lanky ... je tedy čas, odjet na Motýlí ostrov a zjistit, co se doopravdy stalo :-).

mariva
20.07.2017 5 z 5

Příjemná oddechová četba, i když se děj dá docela dobře odhadnout předem, trochu romantiky a exotického prostředí Cejlonu není na škodu.

Pechule
10.05.2017 3 z 5

Kniha mě nalákala svým krásným obalem, zhruba dvě třetiny knihy jsem se jí spíše prokousávala a neodložila ji, protože to zkrátka nedělám a taky jsem byla zvědavá na záhadnou minulost hlavní hrdinky. Poslední třetinu už jsem zhltla a hodně se mi líbila dějová linie z minulosti rodiny Tremaynů. Knihu nehodnotím jako špatnou, jen to chce vydržet a neodložit ji.

essidaven
22.03.2017 2 z 5

Právě jsem knihu dočetla, ale trochu mě zklamala. Příběh byl pěkný, ale nějak jsem se nemohla do knihy začíst. Prvních 300 stran se vlastně nic nestalo a pak byla celá "záhada" a její rozluštění nahuštěné na sto stranách. Také objevy důkazů z minulosti nebyly moc věrohodné a nevěřila jsem, že by čekaly 120 let až přijde naše hrdinka a objeví je.

JankaV80
12.03.2017 4 z 5

K tomu všemu, co už tu bylo o knize řečeno lze jen dodat, že kniha v člověku vyvolá touhu ochutnat opravdu dobrý cejlonský čaj. Na knize se mi líbilo, že byla čtivá a ač s romantickým podtextem, nejednalo se o přeslazenou červenou knihovnu. Příjemná odpočinková četba.

Noctua8
19.02.2017 4 z 5

Motýlí ostrov neboli Cejlon. S čajovými plantážemi, kvetoucími frangipani, domorodými rituály a tajnými skrýšemi, které dokážou uchovat tajemství jednotlivců i celých generací. Příběh mladé ženy, která se vydává hledat právě takové tajemství a na své cestě nachází svoji historii i budoucnost. Příběh dalších dvou mladičkých dívek, které se teprve chystají být ženami a tak nějak tuší, že to nebude úplně jednoduché. Tak asi o tom, je tato kniha. Milé čtení, které sice nezanechá žádný výrazný pocit po dočtení, ale na chvilku Vás dokáže odpoutat od dusivého smogového ovzduší a přenese Vás do voňavého slunného podnebí Srí Lanky, nebo starobylé vlídné Anglie. Doporučuji pro chvíle, kdy potřebujete někam "utéct".