Motýlí křídla

Motýlí křídla https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136821/bmid_motyli-kridla-7qK-136821.jpg 3 248 57

Elena se snaží zapomenout na nešťastnou smrt své sestry Laury. Jak přesně zemřela, to nikdo neví. Na stejném místě je o rok později nalezena další mrtvá dívka. Je to opravdu jen náhoda? Co způsobilo dopravní nehodu, při které zahynula Laura? Jaké tajemství v sobě nosí matka, která Elenu nechce spustit z očí? Náhlý zájem staršího pohledného Tristana, přicházející anonymní dopisy a potloukající se zakuklené postavy přimějí Elenu jednat. Bude hledat pravdu na vlastní pěst...... celý text

Literatura světová , Thrillery , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Schmetterlingsschatten , 2008

DominaCZ
22.10.2022 odpad!

Absolutní kopie a totéž jako Mrazivé léto.
Stejně tupé, včetně postav, obsazení, děje a chování.

1322
02.04.2020 3 z 5

Klasický thriller.

Ivanka83
20.07.2019 2 z 5

Nějak ne a ne se začíst... Tak útlá kniha a trvalo mi takovou dobu než jsem ji přelouskala.
Naivní Elena celkem odpovídá svému věku. Tristan mě štval. Snad jen Viv mi byla aspoň trochu sympatická.
Z celé knihy se mi líbila asi jen obálka.

Walris
21.06.2019 1 z 5

Budu asi trochu opakovat, co již bylo zmíněno v komentářích níže, ale opravdu hodně slabá knížka - hlavní hrdinka je tak naivní, až to bolí, charaktery ostatních postav jednotvárné a nedostatečně vykreslené (ale co se asi dá čekat v knížce o 170 str.), příběh bez nápadu a celkově očekávaný. Chvílemi jsem měla pocit, že autorka to psala asi jako prvotinu ve svém útlém věku (ani to není pravda). Četla jsem do konce jen proto, že jsem čekala nějaký větší zlom v závěru, nestalo se... Opravdu ani jako oddechovku nemohu doporučit, existují mnohem lepší knihy.

verka5083
18.02.2019 3 z 5

Kniha nebyla špatná, krásně se i četla. Ale bohužel jsem čekala trochu víc. Hlavní hrdinka mi připadala trochu naivní a důvěřivá. Zároven jsem s v Eleně povaze trochu viděla. Připomínalo mi to mé dospívání, kdy jsem až později pochopila, že lidém se nedá věřit.

brzda.
10.10.2018 3 z 5

Kniha nebyla špatná ale z téhle série jsem už četla i lepší knihy.

Ketesh
13.06.2018 3 z 5

Oddychová četba na večer, když se člověk nudí a nebo ideálně do autobusu či vlaku.

Effka
12.06.2018 5 z 5

Je to thriller určený pro teenagery od 13let. Já si ho přečetla, přestože jsem už jiná generace,a musím říct že pro mě to bylo velmi pěkné čtení. Ne nijak náročné,ale každopádně napínavé a čtivě napsané.

Laughtubbe
11.05.2018 4 z 5

Příjemné čtení. Oddechové a nenáročné. Bavila jsem se a Elena mi byla sympatická.

SknihouVrukách
08.01.2018 4 z 5

Kniha mi ako thriller neprišla. Elena bola veľmi naivná. V strede sa nič nedialo. Koniec bol super, takže 4*/5*

Domca1
26.12.2017 2 z 5

Rozhodovala som sa medzi 2 a 3 hviezdičkami, ale nakoniec sa prikláňam k 2. Dôvodov je viacero:
Naivná hrdinka so svojim miestami až nepochopiteľným správaním.
Jej mama mi prišla dosť nesympatická a miestami až duševne nevyrovnaná (?).
Celú knihu sprevádzali logické medzery a pre mňa neprirodzené a nereálne situácie. Dialógy pôsobili strojene a niektoré postavy (Timo a jeho otec, Vivien) zase plytké a nepremyslené.
Záver knihy mi pripadal, akoby autorka nestihla dokončiť stranu, a to doslova.
Aby som ale nebola len negatívna, chválim originálny námet /SPOILER/ Laurinej investigatívnej reportáže, čo bolo dostatočne nápadité a nepredvídateľné. /KONIEC SPOILERU/
Takže asi tak.

dandiigirl
21.11.2017 3 z 5

Dalo by se říct, že je to dobrá kniha, ale ne výborná...

ReziEngli
19.11.2017 4 z 5

Přečetla jsem za zhruba 3 hodinky večer. Trošku mi vadilo, že to bylo z pohledu třetí osoby, přišlo mi to takové vzdálené, neprocítěné ... Ale jinak jako jednohubka na večer super, oddych od těžších sérií a příběhů :) Typický "laciný" příběh holčiny, co se zamiluje do kluka skrývajícího tajemství ... Ale já tyhle typy příběhů mám docela ráda, sahám po nich, když jsem přehlcená fantasy a tak :) Já jsem s knihou spokojená :)

TerraNova
17.07.2017 2 z 5

Nevím proč, ale tenhle díl mi přišel celkem... no... ani nevím, jak to vyjádřit slovy. Možná je chyba v tom, že to autorka psala z třetí osoby a celkově mi to přišlo zamotané a složité právě kvůli tomu. Jako kdyby v té knížce chyběla slovní zásoba, jelikož autorka musela postavy popisovat jako ony a dívka, Elena, holka, kamarádka, přítelkyně, atd... Prostě rozlišovat hlavní postavu od vedlejších. To mě trochu štvalo. Pak taky fakt, že první polovina knihy byla nudná. Pro mě ano. Zajímavější to bylo až od poloviny a dál (spíš teda konkrétně konec poslední kapitoly). Před cca rokem jsem četla Dotek chladu a ten mi už jen díky první osobě přišel čtivější a celkově ten děj a všechno bylo o mnoho lepší. Navíc jsem se do dočtení této knihy musela vážně nutit, protože mě nebavila, ale chtěla jsem jí dát šanci. Nebyla nejhorší, ale ani bych neřekla, že by byla skvělá.

skubby
11.07.2017 3 z 5

Mám tři knihy z této série. Jsou čtivé a pěkné

IsobelleFarbs
08.07.2017 3 z 5

Z této edice jsem četla pouze dvě knihy, tato byla tou druhou, přišly mi na sebe velice podobné a proto už jsem si ji nedokázala užít jako tu první. I tak bych ji však hodnotila průměrně, kniha se mi líbila, přesto to nebyl žádný boom, který bych si pamatovala delší dobu.

adela2230
11.06.2017 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou v levných knihách, neočekávala jsem moc, ale kniha je nakonec poměrně čtivá, dobře napsaná. Pokud si chcete odpočinout, určitě doporučuji.

Nikoll2
03.06.2017 4 z 5

Knihu jsem bez velkého rozhodování popadla v levných knihách a nic velkého jsem od ní neočekávala. Po přečtení však musím říct, že mě vážně mile překvapila.
Děj byl poutavý a četl se "jedním dechem". Pokud tedy hledáte oddechové čtení a zároveň i trochu toho napětí, tak vám ji určitě doporučuji.

hlina
19.03.2017 4 z 5

Pro dospělého oddychovka, ale pokud knížku bude číst čtenář ve věku hlavní hrdinky, tak si myslím, že bude nadšený. Knížka je napsaná poutavě. Ač řeší problémy náctiletých, nepoučuje.

kuky921
06.10.2016 3 z 5

Velmi lehká detektivka s velmi naivní hlavní hrdinkou Elenou. Pokud chcete oddychovku na cestě do práce, tak je to dobrá volba.

thrillery pro dívky pro mládež dopravní nehody

Autorovy knížky

Veronika Bicker