Motýlek 2. díl

Francouz Henri Charriere strávil dvanáct let v trestanecké kolonii na Ďábelských ostrovech ve Francouzské Guayaně. Dvacet let po svém úspěšném útěku sedl a napsal o svém životě knihu. O obvinění z vraždy, kterou nespáchal, o odsouzení k doživotí, o deportaci do tropického pekla, kde se ocitl roku 1931, o dvou letech strávených na samotce, o příteli roztrhaném žraloky při pokusu o útěk, o sedmi dalších nezdařených pokusech i o tom posledním, úspěšném, kterým se ve 40. letech dopravil do úkrytu ve Venezuele......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77566/motylek-dil-77566.jpg 4.6307
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Československý spisovatel

Papillon, 1969

Kniha Motýlek 2. díl

prochajda
13.05.2020

Rozhodně lepší a napínavější než první díl. Motýlek byl hodně vytrvalý a toužil žít na svobodě, fandila jsem mu.
,,Nezabiješ, dobro budeš činiti těm, kdo trpí, i kdyby sis přitom sám musel odtrhnout sousto od úst. Pomáhej vždy lidem nešťastnějším, než jsi sám."

danny_21
08.03.2020

Knižní předloha mnou oblíbeného filmového MacQueenovského Pappilona je jen slabým odvarem toho, co se Schafferovi povedlo stvořit na plátně. Celý ten dvoudílný příběh, trpící přehnanou naivní romantikou, často protiřečícím a nevyrovnaným názorem na život, a idealizovaním sebe samotného, těžko můžu brát za autentický, spíš mi to přijde jako náhodné a hodně přibarvené posbírané zážitky jiných, které si Moty přisvojil. Zlomené patní kosti, inteligentní skot, berličky v podobě vždy ochotných a nezištných pomocníků a ochránců z řad spoluvězňů, bachařů a společenské smetánky ... velké zklamání - 50 %

Janule164
07.03.2020

Druhý díl je dynamičtější než první, proto o hvězdu víc. Silný příběh, místy až neuvěřitelný. Přesto myslím, že stačí číst jednou, znovu už ne.

Kopretina
13.12.2019

Pro mě kniha nebyla žádnou peckou. Hlavní hrdina je pro mě záporák a nefandila jsem mu. Šlo mu o to, aby byl uznávaný a obávaný, aby měl vždy nejvíc peněz a ze všeho vyvázl. Ani tolik dobrodružství snad nelze přežít. Zajímalo by mě, jak žil dál, jestli konečně začal pracovat nebo stále jen utíkal.

KnihovniceVěra
31.03.2019

Druhý díl se mi líbil více než první, Motýlek nejde zběsile od jednoho útěku k druhému, víc přemýšlí. Samozřejmě není to spisovatelské veledílo a stěží mohu uvěřit, že si získal skoro vždy mezi vězni i dozorci takovou vážnost a autoritu, jak píše. Ukazuje pro mě trochu přehnané sebevědomí krále podsvětí, ale na druhé straně docela dobře popisuje i pocity, s kterými se musí vypořádávat po tolika letech nesvobody, když začíná obyčejný život.

Nočnípták
01.11.2018

Že patří Motýlek mezi ty knihy od kterých se nedá odejít, to vím již dávno. Vždyť jej nečtu poprvé. Ale netušila jsem, že na mne bude působit stejně, jako při tom prvním čtení.
I tenhle druhý díl vás pohltí. Opět se setkáte s příšerným životem trestanců na Ďábelských ostrovech. Prožijete příběh muže, který se nenechal zlomit a dokázal vyhrát svůj sen - nový život.
Knihy všem moc doporučuji!

Poeta.kno
27.03.2018

Napínavý příběh od něhož se nejde odtrhnout. Kvalitou stejně dobrý jako první díl. Těžko uvěřit, že toho tolik mohl zažít jediný člověk.

regulax
03.03.2018

SUPER, příběh čtivý, napínavý, obdivuhodný, prostě takový má román být!