Motýl ve svítilně

Motýl ve svítilně https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302667/mid_motyl-ve-svitilne-vDc-302667.png 5 2 2

Radeon
13.11.2021 4 z 5

Vzal jsem si do hlavy filozofii, že knihu, která mě nějak potká, osloví, mi má něco nového přinést, si přečtu. Tuhle jsem potkal někde venku u popelnice s jinými, tak jsem je vzal. De facto tento román řeší vztahy a erotiku někdy před sto lety v Praze mezi dvěma světy: racionálním, geniálním mladým vědcem, kterému tolik nehoví chození na večírky a do společnosti a všechno věnuje práci. Jeho protějšku, holky, která je přesný opak: smyslná, koketní a společenská a navíc ještě velmi atraktivní. Prostě taková femme fatale. To prolínání archetypů a situací je nadčasové, takhle nějak to funguje i dnes. Lhaní, intriky, podvádění, výčitky, pochybnosti. Celou dobu si přejete, aby to nakonec dopadlo dobře. Tak si knihu přečtěte a uvidíte :)

barbarera
15.06.2021 5 z 5

Pokračuji v četbě knih Vilímkova nakladatelství z 30. let. Motýl ve svítilně je román s decentně erotickým zabavením. Na tehdejší dobu velmi odvážné dílko. Zaujal mě i autor, otec známé herečky a manželky Karla Čapka.