Motiv koní

Motiv koní https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44551/motiv-koni-44551.jpg 4 227 29

Hrdinou detektivního románu z dostihového prostředí je malíř koní, který pátrá po pachatelích surové vraždy manželky svého bratrance mezi obchodníky s obrazy.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Olympia

In the Frame , 1976

soukroma
07.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Podle všeho jsem četla před sedmi lety, ale vůbec si ji nepamatuji... Nové čtení mne pozitivně překvapilo svižností a negativně brutalitou skrývající se za obchodem s padělanými obrazy. Příjemný byl výlet do Austrálie: Sydney, Melbourne, Alice Springs, a aspoň na doslech australský národní dostih (koně a dostihy byli tentokrát hodně na okraji, spíš jen na plátně). Hlavní hrdina z toho všeho se zdravou kůží tedy nevyšel, ale je mladý a silný a zotavuje se... Pocit zadostiučinění z rozbití mezinárodního gangu mu k tomu určitě jen prospěje.

Luigi1
29.07.2023 4 z 5

Dalo se číst aniž by to čtenáře nějak unavovalo

petrarka72
28.07.2023 4 z 5

Ano, tohle je detektivní klasika. Oproti jiným francisovkám zběsilé tempo, větší porce humoru - špičkování mezi Jikem a Toddem je fajn - a pocta Austrálii.

Bar16
23.04.2023 4 z 5

Moc příjemné čtení na večer. Je to mé seznámení s autorem a vím, že jeho knihy budu dál vyhledávat nejen proto, že sama jsem milovnice anglických plnokrevníků a dostihů. Musím se přiznat, že kvůli tomu jsem se trochu styděla, že jsem od autora ještě nic nečetla.

Kakho-Oto
14.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Velmi svižný a napínavý detektivní román odehrávající se v Anglii, Austrálii a na Novém Zélandě. Charles Todd, jeho kamarád Jik Cassevettes a jeho manželka Sára stojí proti mocnému gangu, který prodává obrazy či jejich zdařilé kopie a poté si vše násilím bere zpět, přitom krade jiné cennosti, podpaluje domy či vraždí. Toddovi jde o život ve vyprahlém městě Alice Springs a na novozélandském pobřeží, zatímco manželská dvojice čelí největší hrozbě ve svém hotelovém pokoji v Melbourne. S pomocí policistů z Austrálie a Anglie je poměrně rychle dosaženo vítězství nad nic se neštítícími zločinci. Z pěti románů Dicka Francise, které jsem zatím četl, považuji za jednoznačně lepší pouze „Nervy“, zatímco „Chladná zrada“ je o poznání horší než „Motiv koní“.

Noisette73
20.08.2022 5 z 5

Skvělá kniha, vedlejší téma je umění, obrazy, malířství a fungování galerií, plus rady jak rozpoznat falsifikáty. Zajímavá a navíc se velmi svižně četla.

Turlogh
02.03.2022 4 z 5

Povedený román od známého autora detektivek z dostihového prostředí, tentokráte maličko odlišný od ostatních páně Francisových detektivek. Hlavním hrdinou je opět rytíř bez bázně a hany, který jsou odvahou, vytrvalostí a lstivostí nakonec dostane bandu darebáku za mříže. Howgh.

willy9203
09.02.2022 4 z 5

Tentokrát jsou v příběhu koně hodně v pozadí - skoro bych řekl, že jen formálně. Zápletka opět zajímavá a děj napínavý. Hlavní hrdina byl ale na můj vkus až moc nesmrtelný.

daniel1895
26.07.2021 3 z 5

Tak trochu atypická francisovka. Zhruba polovina se nepříjemně táhla, pak ale přišel zlom a děj jel jako po másle. Jediným minusem je až přílišná přímočarost

Jaruš7
03.04.2021 5 z 5

Audiokniha v příjemném poutavém poslechu.

Podvody a ziskuchtivost jsou po celém světě lákavé.
Motivy koní na plátnech jsou leckdy legendami jejiž cena je jměním, ale i důkazní indicií.

Jedna z mála bez krutosti.

martisko3
11.02.2021 5 z 5

Málo dostihů i koní, ale na příběhu to nic neubírá, naopak se mi moc líbí námět knihy i děj, který se téměř celý odehrává v Austrálii. Propracovaná zápletka.

janina66
17.12.2020 3 z 5

Kdysi jsem četla knihu, a sice už dvakrát. Tenkrát se mi líbila, i když se netýká dostihů. Je ovšem málo akční. Tentokrát jsem poslouchala audio a bohužel se mi to moc nelíbilo. Kniha daleko svižnější.

Vidlička
20.11.2020 4 z 5

Málo koní, málo Anglie, proto jedna dolů, ale opět mnoho Dicka, jeho fantastického vykreslení postav a hlavního hrdiny, a jeho úžasně charakteristicky úsporného stylu.

BooksLoverAnn8
15.10.2020 5 z 5

Trošku jsem se bála, že když se děj a hlavní hrdina tolik neodehrává v dostihovém světě, že mě to nebude moc bavit...
teď už ale vím, že jsem se mýlila!
Kniha mě velice bavila a přečetla jsem ji opravdu rychle. Opět nechybělo dobrodružství, napětí, smutné, ale i veselé momenty.
Kniha se mi četla moc dobře.
Doporučuji!

michaela3542
22.03.2020 5 z 5

Hlavní hrdinou tentokrát není žádný žokej, ale malíř obrazů koní, který narazí na podvodníky a jde mu i o život.

Hoshi
12.01.2020 4 z 5

Po knize jsem náhodně sáhla kvůli ČV a ejhle, už jsem jí jednou četla a tenkrát mě příběh evidentně neoslovil a knihu jsem odložila - ta ztracená záložka. Tentokrát to bylo jiné. Příběh se čte dobře, rychle ubíhá, jen Todd je superhrdila s notnou dávkou štěstí.. Nevím nevím, jestli by tohle vše absolvoval i v reálném životě bez větší újmy, ale jsem spokojená.

Jara 56
18.06.2019 4 z 5

líbilo, Francis nezklame ani u moře :-D

Jana K
30.05.2019 3 z 5

Za mě trošku slabší a méně akční, než je u ostatních Francisovek zvykem. Tentokrát je hlavním hrdinou malíř koní Charles Todd, který se vydává pátrat po zločincích až do daleké Austrálie a na Nový Zéland. Změna prostředí je sice příjemná, ale celý děj mi připadá velmi zjednodušený, málo propracovaný a jak už tady někdo zmínil v komentáři pode mnou, vše zkrátka vychází tak jak má a policie se vzmůže tak akorát přihlížet, jak to za ně superhrdina vše jednoduše vyřešil.
Spolu s Charlesem a jeho přáteli navštívíme i slavný Melbourne Cup, ale většina času uplyne po nejrůznějších galeriích a toto prostředí mi není příliš blízké. Nicméně se alespoň blíže seznámíme s anglickým malířem koní Alfredem Munningsem, jehož díla také mimo jiné v knize vystupují.

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Pro změnu malíř koní :-) Příjemné čtení, pěkná zápletka :-)

ivoiro
29.10.2018 3 z 5

Celkem příjemný příběh, ktedý neurazí.

Dick Francis (p)
britská, 1920 - 2010