Most přes řeku Léthé

Most přes řeku Léthé https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248335/most-pres-reku-lethe-248335.jpg 4 91 17

Most přes řeku Léthé série

V psychologickém románu se autorka zamýšlí nad problémem, má-li člověk právo vzít si život a jaké důvody ho k tomu opravňují. Nad jedním případem tragické smrti studenta a sebevraždy jeho dívky se sešel soudní patolog se svými kolegy-lékaři. Mladé psycholožce, která se o případ velmi zajímá, vypráví pak dramatický příběh velké osudové lásky dvou mladých lékařů.... celý text

Seyris
22.09.2023 5 z 5

Mne na zacatku trvalo se zacist. Pak uz to slo samo. Pribeh se mi libil. Nejsem si jista, jestli by v realite mohl existovat takovy par, ktery by byl opravdu spolu a kamarad lekar, ktery by tak moc pomahal. Ale navzdory tomu, vnimam to jako silny a dobre napsany pribeh.

harena
06.05.2023 5 z 5

Krásný příběh, i když jsem před lety nejdříve přečetla druhý díl Most sebevrahů, nevadilo to. Příjemné čtení, psychologicky dobře propracované postavy a příběh, který hned zpočátku čtenáře pohltí. Četla jsem Valju Stýblovou už v pubertě a mám chuť se k jejím knížkám znovu vrátit.

IvčaH76
11.03.2023 4 z 5

Nutí k přemýšlení.

Kamčučák
17.02.2022

První kniha od této autorky co jsem četla. A už se těším, až si přečtu další. Děj knihy je tak silný a nádherný až mě upřimně rozplakal.

Aribana
17.09.2021 5 z 5

Hezký a silný příběh

konicekbily
08.04.2021 4 z 5

Moje první kniha autorky. V románu z lékařského prostředí se autorka rozmýšlí na nad problémem sebevraždy, kdo ji může spáchat a kdo ne, co jí předchází, zda se jí dá zabránit, kdo pomáhá sebevrahovi a co dělá okolí sebevraha po sebevraždě. Spousta námětů pro přemýšlení - zejména pro ty, v jejichž okolí byla sebevražda spáchána.

Helen.Kuc
28.11.2020 5 z 5

Silný a krásný příběh.

Tylinka
03.07.2020 5 z 5

Krásná kniha - jako všechny od mé oblíbené paní spisovatelky.

Janaves
27.06.2019 5 z 5

Krásné, smutné, k zamyšlení.Jsem ráda,že jsem si knihu půjčila a jsem zvědavá na další pokračování.

Vilma232
10.10.2018

Musím se připojit k "broskev28". S jiných knížek jsem měla lepší pocit. Mnohem víc se mi líbily knihy vydané před třiceti a více lety, které jsem četla jako hodně mladá. Těm dám přednost, pokud se k autorce vrátím. Klidně si po letech zopakuji Dům u nemocnice, který si kupovala moje maminka a určitě ho ještě někde v její knihovně najdu. Nicméně doktorka psycholožka se jmenovala jako já, takže mám splněn bod letošní výzvy

broskev28
18.11.2017 3 z 5

Souhlasím s Ivaksou, že Valja Stýblová umí i lepší knížky. Přesto mi příběh nepřipadal tak ubohý - vypravěč se přiznával ke svým slabostem, Natálie byla neskutečně dokonalá, Anežka zase velmi průhledná. Kombinace dánského prostředí, odkazů na malou mořskou vílu a veršů byla velmi příjemná a působivá. Navíc - jako vždy - v hlavní roli vystupuje lékařské prostředí, diskuze, souhra jednotlivých oborů.
Na mě negativně zapůsobily dvě věci: tou první je anotace příběhu tady na databázi. Kdybych ji našla na knize samotné, nikdy bych ji nevzala do ruky, tak bezobsažná a nicneříkající je to fráze.
A tu druhou má na svědomí sama autorka: doposud jsem nikdy neslyšela ani nepoužila slovo gracilní, zato v téhle knize jsem ho potkala nejméně čtyřikrát. I když se mi to slovíčko líbí, přesto je možné, někdy dokonce vhodné, nahradit ho českým výrazem. Nepřísluší mi radit autorce, to si netroufám. Ale jako čtenářka mám výhrady ke zvýšené frekvenci netypického, a proto snadno identifikovatelného cizího slova.
A naopak velmi mě zaujala poslední věta tohoto příběhu - na rozdíl od nicneříkající fráze anotace je přímo nabitá minulým i budoucím dějem:
Teskná Solvejžina píseň doznívala, uslyšel jsem první tóny Ódy na radost.

katka2673
16.08.2017

Pro mě opravdu jedna z nejmilejších knížek. Krásný příběh, krásná čeština Valji Stýblové, moc ráda se k ní opakovaně vracím...

irmag
27.06.2017

Já jsem z ní byla velmi nadšená.

Gretka66
08.02.2017 5 z 5

Krásná knížka.Četla jsem již dvakrát.

Ivaksa
07.12.2016 2 z 5

No, to bylo velké zklamání. Od autorky Nenávidím a miluji nebo Mne soudila noc, které vidím na Nobelovku, jsem čekala mnohem víc. Toto patetické vyprávění srdceryvného příběhu mi připadalo až úmorně nudné. Hlavní vypravěč se ploužil předvídatelným dějem se svým černobílým viděním světa k uzoufání přihlouple. On sám působil zbaběle a pokrytecky a byl mi krajně protivný. Slohově kniha působila neuvěřitelně jednoduše , nejspíš určeno ranně pubertálnímu věku.

28401
20.09.2016 5 z 5

Most přes řeku Léthé - Most sebevrahů - Most Aeskulapů - Ondino prokletí.

Doporučuji vše - na sebe volně navazující pokračování.

safira111
27.11.2011 5 z 5

Nádherný příběh lásky Romeo a Julie / z českého prostředí, i když jsem ji četla,tak před 5 lety, nemohu na ni zapomenout.Doporučuji k přečtení a zamyšlení.