Most mrtvého muže

Most mrtvého muže https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352920/mid_most-mrtveho-muze-cF4-352920.jpg 4 12 6

Jake Cantrell, důstojník propuštěný z armády, a jeho kamarádka Beruška, kříženec psa a vlka, kterého zachránil během služby v Afghánistánu a jediný přítel, který mu zbyl, se snaží hodit trpkou minulost za hlavu. Najde si práci na nejnižším stupni služebního žebříčku v ochrance kampusu malé univerzity na severu státu New York. Situace se však obrátí k horšímu, když je jeden z nejbohatších a nejmocnějších absolventů nalezen oběšený na zábradlí mostu u kampusu v předvečer absolventského srazu. Jake je přesvědčen, že ten muž byl zavražděn, ale jeho slovu propuštěného vojáka nikdo nevěří - dokud se nenajde druhé tělo visící na tomtéž místě. Jake nedokáže potlačit svůj vojenský výcvik a obětavě se pustí do pátrání po vrahovi. Ale zatímco malým městem otřásá hurikán, hodiny tikají a je jen otázkou času, než vrah udeří znovu.... celý text

orinka3
29.03.2021 3 z 5

Zcela jednoduchá a nekomplikovaná detektivka. Hrdina knihy - drsný, téměř superman, s citlivým a spravedlivým srdcem. Zápletka rovněž jednoduchá, navíc nijak originální. Zamilovala jsem si Berušku, té tam mohlo být klidně víc, a zpočátku odporná nadřízená našeho zastánce spravedlnosti ani nemusela být lesba (jak už se téměř povinně stává v každé detektivce či thrilleru - ještě tam chybí černoch :D Bouře zajímavá, ale nemusela být.

Poeta.kno
13.07.2018 4 z 5

Jednoduchá a snadno čtivá detektivka, kde hlavní hrdina dokazuje, že i bývalý voják je jen člověk. Přečteno jedním dechem

konicekbily
27.06.2018 4 z 5

Poměrně dobrá detektivka napsaná moderním americkým stylem - hlavní hrdina provází celou knihu monologem, popisuje své životní trable a jakoby mimochodem vyřeší vše podstatné.

nycol
21.04.2018 4 z 5

Zvlastni. Nejdriv jsem bojovala s touhou odlozit a necist a najednou jsem byla na konci.

Hanulka25
31.01.2018 4 z 5

Druhá půlka výrazně lepší než první. Jenom bouře je tam nějak navíc.

alzbeta4340
12.11.2017 5 z 5

Celkem jednoduchá detektivka, dobře napsaná a zábavná.
Jack Cantrell, bývalý armádní major, pracuje nyní jako strážník univerzitní ostrahy. Shodou náhod se musí současně zabývat případem vydírání a fingovanými sebevraždami. Z nutnosti vyšetřování není bůh ví jak nadšený, ale dělá, co musí. A to všechno je ještě ztíženo přicházející mohutnou bouří.

Robert J. Mrazek
americká, 1945
2000  86%Hodina H / Zlato generála Stonewalla / Temná dáma / Chci syna
2015  78%Valhalla
2016  55%Hledači kostí
2017  77%Most mrtvého muže
2018  60%Josef Mrázek - umění keramiky

Kniha Most mrtvého muže je v