Most do Země lásky

Most do Země lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2156/most-do-zeme-lasky.jpg 4 461 49

Hanka Kolářová, studentka třetího ročníku jazykové školy, prožívá spolu se svou kamarádkou Denisou běžné starosti a také spoustu vzrušení především při jízdách stopem a o víkendech bez rodičů na venkovské chalupě. Obě dlouhovlasé modrooké blondýnky si rozumí víc než skutečná dvojčata... Dokud se neobjeví kluk Marek, do kterého se Hanka šíleně zamiluje. Denisa sice chodí s vysokoškolákem Lubošem, jenže... Hanka zjišťuje, že to v životě vůbec není tak jednoduché, jak se zdálo. Prožívá těžké zklamání, ale nakonec neváhá dát lásce novou šanci.... celý text

Kačkalka
26.01.2024 4 z 5

Tohle je trochu jiná Lenka Lanczová, než jak si ji pamatuji, když jsem ji četla před 18 lety :)... Jestli snad stárnu? :D... Tentokrát se nedočkáme až tak úplně šťastného konce, kdyby to nepsala Lanczová nepřekvapil by mě ten závěr. Nicméně je to krásná a poučná kniha. Celkově

Zlatinka.Emilly
25.10.2022 5 z 5

Já bych konec příběhu napsala asi takto: "Škola skončila, vysvědčení bylo rozdáno a Hanka s Denisou se rozjely na prázdniny do vysněné Paříže. Marek s Lubošem zatím trpělivě čekali, až se jejich lásky vrátí z letního pobytu. Zbývající část prázdnin již trávili všichni společně". Není to lepší???

Audrina
25.07.2022 4 z 5

V rámci léta procházím lehkou čtecí krizí a potřebovala jsem proto totální oddechovku. Knihy od Lenky Lanczové jsou moje srdcovka, proto nebylo o čem debatovat.
Konec mě lehce zaskočil, přece jenom od Lanczové člověk čeká víc pohádkové konce. Na druhou stranu mám na jejich knihách ráda, že jsou opravdu ze života.

Janahan
28.06.2021 4 z 5

Ten konec jsem u Lanczové nečekala!! Jinak pěkné jako ostatní její knihy.

Elulilinka1
15.04.2021 5 z 5

Zase ten otevřený konec. Chjo chjo. Jinak se mi knížka líbila :)

Sweet245
02.04.2021 4 z 5

Krásné. Smutné. Poučné.

nikikostadinova
01.01.2021 3 z 5

Ovšem. Příběh překvapil. Takový konec jsem nečekala.

Simona99
16.04.2020 4 z 5

Tedy...musím říci, že knížka mě na konci celkem dostala. Nečekala jsem takový závěr. Jinak příběh byl dobře promyšlený. Od Lanczové určitě jedna za lepších knížek.

Znedla
28.01.2020 5 z 5

Příběh dvou nerozlučných kamarádek, které se znají od dětství, stejně se oblékají, mají stejný účes, stejné myšlení prostě není nic a nikdo na světě co by je rozdělilo. Ale je tomu opravdu tak?...

Když jsem o prázdninách 2017 přečetla dívčí román pro dívky od jiné autorky, zařekla jsem se že už nikdy podobnou literaturu nebudu číst, že už asi nejsem na takové čtení stavěná. Přesto jsem ale neodolala a v knihovničce po Knize Most do země lásky přece jen sáhla. A byla jsem velmi mile překvapená. Velmi čtivý příběh s nečekaným koncem. Děkuji za malé připomenutí mého dospívání :-).

Přečteno jako Výzva 2020 - Kniha, jejíž název je na obálce červenou barvou

Doubravka1975
24.08.2019 5 z 5

Pěkný příběh tentokrát o stopování, lásce a velké tragédii.

Aknel26
21.08.2019 5 z 5

Hanka i Denisa jsou fajn holky, které mají nebezpečného koníčka. Snaží se stejně vypadat, nemají před sebou tajemství... Našla bych místa přitažená za vlasy, třeba se mi moc nezdá, že by středoškolačky v 16 letech jely stopem do Francie, ale za skvělou atmosféru a tempo poslední čtvrtiny knihy, kdy se na Hanku řítí jedna pohroma za druhou, dám plný počet.

Amneris
18.07.2019 5 z 5

Příběh o dvou dívkách, které si byly podobné a přesto jiné... Konec mě opravdu dostal, čekala jsem, že to dopadne lépe. Zajimalo by mě, jak to dopadlo s Hankou a Markem. Určitě doporučuji k přečtení.

ValentynaSamko
02.07.2019 3 z 5

Bylo to hezký, dobře se to četlo, jen mě naštvala ta kamarádka s tím koncem.

Pája699
27.05.2019 5 z 5

Od této knížky jsem se nemohla odtrhnout. Hltala jsem každí slovo a za jeden den bylo přečteno. Jako by to bylo včera :-) Děj krásný, napínavý, konec tedy smutný, ale takový je bohužel i život. Vše vždy nekončí růžově

Leona91
09.03.2019 5 z 5

Jedna z nejsilnějších knih autorky. Ten příběh mě úplně vtáhl do děje. Kniha se vymyká tím, že končí vcelku tragicky alespoň pro druhou hlavní postavu. Marek ač mi byl velmi sympaticky u mě propadl na celé čáře. Otevřený konec by chtěl pokračování, ale doufám že mu Hanka další šanci nedala.

zdenca5653
14.01.2019 5 z 5

Kniha byla čtivá, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Určitě ji dám jednou dceram přečíst aby věděli jaké riziko je stopování a že to není zábava. Konec je otevřený a docela by mě zajímalo jak to s Hankou a Markem dopadne.

JancaMia
04.12.2018 3 z 5

Príma oddechovka .. jen ten konec je takovej ... zvrácenej .. na druhou stranu když příliš dlouho riskujete ..musíte dostat za vyučenou ..

zbožňuju_knihy
30.05.2018 5 z 5

Zrovna jsem na neschopence a tak brouzdám a přemýšlím čím si zkrátit dlouhé chvíle.. tak jsem tak narazila na Lenku Lanczovou a tuto úúúúžasnou knihu, která mne uchvátila před já-nevím-kolika-lety a musím číst (i když už dávno nejsem cílová náctiletá skupina) opravdu moc se těším :-) na repeté!

Janca001
15.04.2018 5 z 5

Tato kniha je o lásce, přátelství, ale i o smutku.
Ale je super

Alinois
26.01.2018 4 z 5

Přiznávám že Denisin konec mě hodně šokoval ... ale nějak jsem měla špatný pocit už od začátku, když brali stopování jako děsnou legraci.

Kniha Most do Země lásky je v

Přečtených1 030x