Mosad: Nejslavnější operace izraelské tajné služby

Knihy Mosad: Velké operace se v Izraeli prodalo více než 120 000 výtisků a stala se v té zemi nejprodávanější knihou všech dob. Živě představuje ředitele, agenty a nejpozoruhodnější mise legendární tajné služby, která patří k nejuznávanějším a nejobávanějším na světě. Autoři zaznamenávají nejen úspěchy, ale i přehmaty tajné služby, pramenící převážně z přílišné arogance jejího vedení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167202/mosad-nejslavnejsi-operace-izraelske-tajne-sluzby-167202.jpg 4.756

Mossad: The Great Operations (2010)

Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Euromedia

Kniha Mosad: Nejslavnější operace izraelské tajné služby

bookworm90

Naprosto vynikající kniha, která ukazuje skutečně náročné akce Mosadu. U některých kapitol se až tají dech na tím, jak vážné byly události, které mohly změnit dnešní svět. Jejich oddanost svému odkazu zasluhuje právem obdiv a respekt. Ač jejich práce vybírá svou daň, i přesto se díky nim podařilo dopadnou nejednoho nacistického zločince či zneškodnit bombu.

mrwendor

Nasadil jsem si černé brýle a jdu si koupit letenku, ale kdybych řekl kam, musel bych vás eliminovat... Vnitřní pohled z vnějšku na jednu špionážní agenturu, která ovlivňuje dění na celém světě. Je v této knize všechno pravda nebo jde jen o další dezinformační akci?

Wladimirski
12.11.2018

Impozantní dílo. Je téměř neuvěřitelné, jak se autorům podařilo shromáždit takové množství více méně utajovaných skutečností do takových detailů, souvislostí, jmen, časových a místních dat a poskládat je do čtivých příběhů jednotlivých operací. Kromě poutavého a napínavého čtení kniha přináší vysokou informační hodnotu.

Azmodan
13.05.2018

Pokud někoho tato tématika zajímá je pro něho tako kniha nutnost! Kniha popisuje nejvýznamnější mise této tajné služby a člověk tak pronikne do neuvěřitelných příběhů. Co mě na knize nejvíce zarazilo je její čtivost. Nejsem žádný závodník ve čtení, písmenka louskám jako veverka ořechy, přesto jsem tuto knihu přečetl asi za dva dny, prostě mě to táhlo a já si užíval ty neskutečné příběhy. Neskutečná profesionalita, neskutečná informovanost a neskutečná morálka, posunování hranic a realizování akcí, o kterých by jiní ani nepřemýšleli pro jejich neuskutečnitelnost! Možná by se západní země od nich mohly učit jak řešit různé teroristické hrozby (protože některé hrozby nevyřešíte tím, že o nich budete povídat, viz např. Černé září). Ale i Mosad uměl šlápnout vedle a ani Mosad nemá patent na dokonalost a neomylnost. O to zajímavější je o tom všem číst! Snad jen škoda, že některé mise nebyly popsány detailněji (operace Entebbe nebo záchrana Židů z Etiopie, potažmo ze Súdánu a s tím spojený světový rekord v obsaditelnosti Boeingu 747). Vřele doporučuji každému!!!

Dymond
17.01.2018

Tuto knihu jsem si koupila asi před dvěma lety, ale až teď jsem se k ní dostala. Musím říct, že jediná její chyba je, že jsem si ji nepřečetla dřív. Je naprosto super...

borsalino_csfd
24.04.2017

Kniha je pojata jako stručný výčet nejslavnějších akcí izraelské tajné služby Mosad. Nicméně chybí širší souvislosti a dopady. Zpravidla jedna akce vyvolala reakci, a to buď hned nebo až za pár let, což v důsledku vyvolalo další akci, což bez širších znalostí problematiky izraelsko-arabských válek a sporů nelze spojit. Příkladem jsou třeba dalekosáhlé dopady šestidenní války, které se tahly až do osmdesátých let a likvidaci OOP. Autoři trochu ujeli s Eichmannem, neboť honba za nacistickými zločinci nebyla na konci padesátých let v kurzu, neboť měl Izrael mnoho jiných startostí, zejména s dopady suezské krize. Ale jinak je knížka velmi čtivě napsaná a rozhodně stojí za přečtení. Když se ale budete chtít do tématu důkladně ponořit a prohrabávat se nekonečnými souvislostmi, pak zvolte knížku "Mossad - Izraelské tajné války 2006, I. Black".

jadran
25.09.2016

Skvělá kniha. Paradoxně asi společně s Arabsko-izraelskými válkami a Dějinami státu Izrael asi to nejlepší pro základní pochopení problematiky existence státu Izrael. Kromě literárně dobře zpracovaného textu je obdivuhodná hloubka, ale také maximální míra objektivity obou (nevím proč je zde vynechán Nisim Mišal) autorů. Není to ani kovbojka, ani adorace za každou cenu, pro toho, kdo má rád špionážní problematiku a státu Izrael drží palce přinese kniha nejen zábavu, ale i velice plastický obraz těch událostí, které jsou už uzavřeny, ale také řadu překvapení a ukázku toho, že dokonalý není nikdo a nic. Překvapivé souvislosti objevení a zadržení rakouského nacisty Eichmanna nebo spolupráce Izraelců s bývalým elitním Hitlerovým zabijákem Skorzennym je hodně překvapující. Pokud dostanete do ruky tuto knihu, tu druhou, kde je v názvu Mossad se dvěma s už nemusíte sahat.

Centurion
19.02.2016

Výborná kniha, chytne a nepustí. Popsané nejslavnější operace Mosadu. Některé popisy operací jsem četl i dvakrát po sobě, opravdu zajímavé. Doporučuji

Izrael tajné služby Mosad

Autoři knihy