Mort

Mort https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69555/mort-69555.jpg 5 2445 242

Smrť skôr či neskôr príde po každého. Keď príde po Morta, ponúkne mu zamestnanie a nepraktický mládenec ponuku prijme. Čoskoro však vyjde najavo, že povinnosti Smrťovho učňa sa neveľmi znášajú s romantickými citmi, ktoré v Mortovi vyvolá krásna princezná. Začína sa ďalšie bláznivé plochozemské dobrodružstvo...

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Mort , 1987

Greene
01.06.2015 5 z 5

Dosud nejlepší kniha ze Zeměplochy. :)

Ládja
27.05.2015 3 z 5

Nějak nevím. Nejspíše jsem do Zeměplochy stále ještě nedospěl, nebo jsem ji už předospěl. Nebo jen špatná první kniha ze Zeměplochy. Není to špatné, hodně dobře se čte, děj utíká, vtípky a průpovídky zábavné, ale nějak jsem čekal více. Občas mi při čtení vadil propojený odstavec, a nikdy nekončící uvozovky, nějak mě to vždy vyrušilo. Za mě tak 70%. A už neříkám, že jsme nečetl nic ze Zeměplochy a určitě to nebyla poslední možnost, jak ji nechat zakouzlit. Tak snad příště.

zuzana13
15.05.2015 5 z 5

Skvěle napsaná knížka. Moje neoblíbenější.
Doporučuji.

gomaki
09.05.2015 5 z 5

Četla jsem ji podruhé a to z toho důvodu, že si doplňuji knihovnu o knihy, čtené v mobilu.

Mám rada Smrtí příběhy, je hrozně milé, jak Smrť nechápe lidské bytosti. Nicméně v tomhle příběhu je víc než se zda, minimálně to, jak je lidstvo slepé k věcem, které nedokáže vysvětlit. Jen si vemte, co vše vidí malé děti - ne vždy to musí být jen dětská predstavivost:)

Takže, kočky k sobě a oči na stopkách! :)

IvaFree
10.04.2015 5 z 5

Skvělá kniha, jedna z mých nejoblíbenějších ze Zeměplochy! Možná je to díky těm postavám, Mort i Ysabell jsou mi moc sympatičtí. Neviditelná princezna je také dost vtipná a Smrť je prostě Smrť :-) Pokud hledáte něco od Pratchetta, co se dá příjemně číst i v angličtině, tak doporučuji právě tuhle knížku - nejsou tam žádní Nac Mac Fíglové a jiné jazykově složité "pratchettovštiny". :-)

mozkit
23.03.2015 5 z 5

Výborná knížka co se čte sama. Hodně vtipná. Klasická Zeměplocha.

lucifuk
20.03.2015 5 z 5

SMRŤ je celkom fajn chlapík.

alef
17.03.2015 5 z 5

S každou další přečtenou knihou Terryho Pratchetta začínám toužit po další a další ... tohle čtení pro mě opravdu začíná být návykové :-) a tak se mi pomaloučku odhaluje nový ... (možná jen zdánlivě) "jiný svět": "Vědci vypočetli, že pravděpodobnost existence něčeho tak výjimečně nesmyslného je zhruba několik milionů k jedné. Jenže mágové zase spočítali, že při pravděpodobnosti, že se nějaká věc může přihodit s pravděpodobností milion ku jedné, přihodí se pravidelně devětkrát z deseti případů."

„Aha, už to chápu. Lidé nechtějí vidět to, co podle nich nemůže existovat.“

A tak jsem stále pevněji rozhodnutá přijít na kloub téhle "logice, ležící v pozadí vesmíru":
"Když dával Stvořitel svět dohromady, měl spoustu skvělých nápadů, ale rozhodně k nim nepatřil záměr, aby svět byl srozumitelný."

A protože: "... i s nekonečností vesmíru se člověk lépe vyrovná, když si ji představí jako řadu malých částí." ... budu postupovat pomalu, ... knížku po knížce ... a už teď se těším na další :-).

Volavka
09.03.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem četla třikrát a stále se jí nemůžu nabažit. Můžu jí číst kolikrát chci a stejně se vždy budu smát jako zjednaná.

freestyla
09.02.2015 4 z 5

Existuje snad jediné stvoření, jehož výraz by mohl působit ustaraněji než jejich tváře. Holub, který by se doslechl, že svatý Václav sestoupil ze svého podstavce a v nejbližším obchodě se zbraněmi si koupil brokovnici a zásobu nábojů na pernatou zvěř.

TheCiko5
16.01.2015 5 z 5

Úžasná zápletka v podobě "dvou realit", opět skvělý Smrt', zasvěcující se do života lidských bytostí (rozteskněný a opilý, št'astný v kuchyni,v defenzivě v rozhovoru s Keeblem : "Dobrá, ale co umíte prakticky?" Smrt' se nad tím zamyslel. CO TAKHLE URČITÁ PRAXE V POUŽÍVÁNÍ ZEMĚDĚLSKÉHO NÁŘADÍ? )
Materiálu,že by z toho jiný spisovatel vyrobil třídílnou nastavovanou ságu o "Proměně Smrtě" a Pratchettovi stačí malá knížečka. Působivé, těším se na další !

Tryskojezinka
05.01.2015

Když jsem začala číst tuto knihu hned jsem si uvědomila , že je to super kniha hned od te věty: lebka se usmala . Samozřejmě,pomyslel si Mort,vždyť ani neměla na výběr. :)))))

SONP
09.12.2014 5 z 5

Antropomorfní personifikace obývá moji první zeměplošskou knihu vůbec, kterou jsem četl před neuvěřitelnými 20 lety - a ihned se stala mojí nejoblíbenější. Smrť je opravdu postava geniální a od té doby si přeji mluvit VELKÝM PÍSMEM.

vojteem
25.11.2014 5 z 5

Ano, ano, ano, takhle prostě ano. Elegance, radost, úžasná představivost, vtip. Krásný příběh, chytrý, co k tomu víc.. Snad jen.. Jedna z nejlepších od Pana spisovatele. "NECHÁM SI VÁS NA POZDĚJI" - "?!?" - :))

SuperFrankie
08.10.2014 4 z 5

První knížka, kde je jednou z hlavních postav Smrť a určitě tím Pratchett neudělal krok vedle! Náramně jsem se při Mortově nepovedené záchraně princezny bavil a Smrťův svět mě okouzlil. Ta představa, že každý z nás má svoje vlastní přesýpací hodiny a knihu, která obsahuje celý náš život je prostě úžasná a vůbec by mi nevadilo, kdyby si pro mě jednou, až nastane čas, přijel Smrť na Truhlíkovi. Tahle personifikace je prostě kouzelná.

''JÁ MÁM RADĚJI NASHLEDANOU.''

Eldar80
22.09.2014 5 z 5

Pro mě osobně je tohle nejlepší kniha, kterou jsem od Pratchetta četl. Je lepší než předchozí a stále velmi originální. Skutečně jsem se při čtení výborně bavil a občas se něčemu musel zasmát. 100%

zelenoockaa
31.08.2014 5 z 5

Skvělá vtipná kniha u které jsem se občas opravdu pobavila. Hlášky typu "nechal si to projít dutinou" mě opravdu dostávaly na kolena. Knihu jsem přečetla jedním dechem, a v podstatě i během jednoho dne. Smrť mi teď přijde nečekaně sympatický a křeček, kterého si chci brzy pořídit se bude zaručeně jmenovat Truhlík!

eliska6826
08.08.2014 5 z 5

Miluji knihy o Smrťovi, takže ikdyž tu nebyl jako hlavní postava, knihu jsem hltala a přečetla ji jedním dechem.
Poutavý příběh, rychlý spád, než se nadějete, zjistíte, že jste nakonci.

Kindle82
06.08.2014 5 z 5

Tak u téhle knihy dávám bez rozmyšlení 5 hvězd. Nevím jaké budou další knihy, ale takhle se mi líbila zatím nejvíc. Skvělý humor a velmi dobrý děj. Během čtení jsem si dokázal představit knihu jako film a ty speciální efekty, které by dokázaly znázornit skvěle popsané situace cestování, procházení zdí a hlavně postavu Smrtě. Od teď už se Smrtě nebojím.

kusma
13.07.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších od Pratchetta. Svěží humor, zajímavý příběh, úžasný Smrť (jeho tanec s dráčkem v patách byl pro mne vrchol :).