Mořský vlk a jiné příběhy z moře

Mořský vlk a jiné příběhy z moře https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75382/bmid_morsky-vlk-a-jine-pribehy-z-more-l6Z-75382.jpg 4 47 2

MOŘE - kolikrát se objevuje v životě a díle Jacka Londona.Pro člověka, který se narodil v přístavním Sam Franciscu a své mládí prožil na kalifornském pobřeží, je to nevyčerpatelné téma. Kniha obsahuje povídky: Mořský vlk , Samuel, Držet západní směr, McCoyovo sémě, Parlayho perly, Tajfun u japonského pobřeží.

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Svoboda

The Sea Wolf , 1904

konicekbily
10.09.2022

Kolegyni Atanone přišlo líto, že nikdo nekomentoval tuto knihu a tak jsem se vypravil do knihovny a vypůjčil jsem si ji. Není to knížečka útlá, má rozměr asi tak A3, kromě Mořského vlka obsahuje i další příběhy, vše s překladem do novodobé češtiny roku 1989, dále je ilustrována a doplněna doslovem pana Ondřeje Neffa. Zažil jsem si návrt do dětství - nebo snad do mládí? Stálo to za to!

Atanone
04.10.2019 5 z 5

Až teprve teď jsem zjistila, že tato kniha je bez komentářů a přišlo mi to vůči ní trochu nefér.. přece jen- LONDON!!!
Když jsem byla školou povinná, hltala jsem tyhle příběhy jeden za druhým, voněly dobrodružstvím a romantikou. Teď už vidím i jejich odvrácenou tvář a drsné podmínky ve kterých žili mnohdy ještě drsnější lidé. Je to prostě klasika, ke které se ráda vracím