Ariel – malá mořská víla

Ariel – malá mořská víla https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59338/bmid_morska-vila-ariel-ariel-mala-morska-2hL-59338.jpg 4 122 21

Od chvíle, co Ariel spatřila prince Erika, sní ve dne v noci jen o něm. Ale jak se má malá mořská víla dostat do světa lidí? Mořská čarodějnice jí slíbí pomoc, s ní však přichází jen zlo. Naštěstí má Ariel dobré přátele, kteří jí pomohou zlo překonat, a vše se nakonec v dobré obrátí.

evca7271
evca7271
27.01.2024 5 z 5

Moc a pěkná kniha i ilustrace.

TessDragon
TessDragon
05.07.2023 5 z 5

Tenhle příběh patří spolu se Lvím králem k mým TOP. Už od mala jsem si přála být Malá mořská víla, mít její dlouhé rudé vlasy a hrát si spolu s jejími kamarády a potkat prince. ;)

uzivatel83509
uzivatel83509
30.05.2023 5 z 5

Moje první kniha!!!!

Janadvorackova
Janadvorackova
23.12.2022 5 z 5

andrea7191 mě inspirovala k prohrabání starých pohádek, které jsem ještě jako prcek ráda četla. Disneyovky mi kupoval Ježíšek pravidelně.

V současnosti, pokud vím, studio Disney "napravuje" nekorektnosti v pohádkových světech. Na staré dobré verze nesmíme zapomenout :).

Hakate
Hakate
04.10.2022 5 z 5

Jedna z mých oblíbených od WD. A tak nesměla chybět v knihovničce.

Ni.kk.i
Ni.kk.i
12.08.2022 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale knížky od Disney mě nikdy nějak moc nenadchly. Dcerce se ale líbila.

andrea7191
andrea7191
03.09.2021

Tahle kniha jde naší rodinou od mého dětství až do současnosti a putuje dál a dál napříč rodinou. Moc hezká knížka.

Metla
Metla
25.07.2021 4 z 5

Hans Christian Andersen nejspíš v hrobce rotuje jak v mixeru, ale Disneyho barvami a veselím hýřící optimistická verze je jistě kompatibilnější se současnými přecitlivělými dušičkami předškolních pulců. Jsem zvědavá, jestli po mně cácorka zdědí určitou morbiditu a za pár let bude se slzami v očích a nudlí u nosu hltat ten sladkobolný příběh tak, jak byl původně napsán.
Knížka trpí tradičním neduhem proti staršímu filmovému sourozenci: je mnohem stručnější, spousta scén chybí, absentující hudba také nepřeje patřičným emocím. Není to naštěstí úplně ohlodaná kostra, nemusela jsem přimýšlet věty, abych pohádku oživila (což už se mi několikrát při předčítání okleštěných filmových výcuců stalo).
Kýčovité ilustrace z Disneyho dílny se potěru líbí, takže lze tuhle půjčku z knihovny označit za úspěch: já netrpěla a žába byla spokojená. 75%

JancaMia
JancaMia
31.05.2021 5 z 5

Jako malá holčička jsem toužila být jako Ariel ... teď budou knížku dědit dcerky

Resi
Resi
21.01.2021 5 z 5

Zavřené knihovny a tak vybíráme knížky dávno zapomenuté z mého dětství. A jak jsem za ně ráda. Děkuji za pohádky,kde dobro a láska zvítězí nad zlem.

MinaHawke
MinaHawke
16.11.2020 5 z 5

Moc hezká pohádka a také zavzpomínání na dětství.

MíšaS.
MíšaS.
06.07.2019 5 z 5

Jako malá jsem tu knihu milovala, dokonce tak moc, že jsem jí ani nechtěla vrátit do knihovny a před rodiči to zapřela a tak musela knihovnice volat do školy, že jí mám vrátit a já jsem pak musela rozbít prasátko a zaplatit pokutu :)

Lessana
Lessana
15.12.2018 3 z 5

Jedna z kníh z produkcie Walta Disneyho, ktorú som ako malá dostala. Vždy sa mi ale viac páčili naše rozprávky, nemôžem si pomôcť...

Anetka24
Anetka24
04.06.2018 2 z 5

super ale jsou lepší knihy od Walta Disneyho

whale77
whale77
19.05.2017 3 z 5

Stručné převyprávění známého Disney filmu. Slohově ne úplná tragedie, ale dětská knihovna by se bez takového dílka obešla. Jenže když ty Disney princezny (a víly) jsou, mami, tak krásné!

(RE na koment níže: sehnat se dá asi už jen v antikvariátech, i já ji tam pořídila, nebo na záložce Bazar tady nabízí calvera1)

soul
soul
05.03.2017

nevite da se nekde sehnat????

majík1
majík1
05.07.2016 5 z 5

Dcerce se líbila i knížka i video film

Burakove maslo
Burakove maslo
15.03.2016 5 z 5

Tuto knížku doopravdy zbožňuji. Často po ní sahám,když jsem smutná nebo ve stresu. Příběh je kouzelný a jsem opravdu ráda, že vše dopadne dobře! :-)

Ewik
Ewik
13.01.2016 5 z 5

Taková nostalgie držet v ruce znovu tuhle knihu. Nese s sebou tolik krásných vzpomínek na dětství a na mamku.

petka-2007
petka-2007
20.01.2013 5 z 5

Krásná pohádka, nejen pro děti :-)

mořské panny

Walt Disney