Mořská panna a paní Hancocková

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mořské panny, víly a sirény vzbuzují představu svůdných bytostí lákajících námořníky svým líbezným zjevem i zpěvem. Když se ovdovělý kupec pan Hancock nečekaně stane majitelem mořské panny, je ohromený jejím děsivým a odpudivým vzhledem. To však není jediné překvapení, které mu přichystá... Tato záhadná bytost propojuje neslučitelné světy londýnské společnosti konce osmnáctého století, přináší nové, nečekané možnosti a zvraty, probouzí v hrdinech a hrdinkách nejhlubší touhy a emoce a od základu proměňuje jejich životy... Alternaticní anotace: Jednoho zářijového večera roku 1785 zaslechne ovdovělý obchodník Jonah Hancock neodbytné klepání na dveře svého domu. Je to jeho přítel a kapitán jeho lodi, který se konečně vrací po dlouhé době domů. Místo svěřené lodi a očekávaného nákladu však přiváží – mořskou pannu. Tahle ale rozhodně nenaplňuje představy svůdné bytosti s líbezným hlasem. Je děsivě ošklivá, a je mrtvá. Zprvu zděšený pan Hancock se rozhodne takovou kuriozitu vystavit v jedné z přístavních kaváren a ohlas na sebe nenechá dlouho čekat. Podivná bytost otvírá majiteli dveře do vysoké společnosti a především do blízkosti vyhlášené kurtizány, krásné a neodolatelné Angeliky Nealové. Jejich setkání oběma otevře novou životní cestu. Cestu plnou nečekaných zážitků a emocí, cestu za tajemným voláním… Imogen Hermes Gowarová, nová opěvovaná britská talentovaná spisovatelka, vytvořila nezapomenutelný a okouzlující příběh o posedlosti, záhadném tajemství a nejhlubších tužbách. Výborně napsaný román, ve kterém každý detail na čtenáře působí a dotváří velkolepou mozaiku barev, chutí a vjemů, byl vybrán do užšího výběru nominací literárních cen Women's Prize for Fiction a Specsaver's National Book Award a byl knihou roku v denících Guardian, The Times, Daily Telegraph a Evening Standard....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421226/big_morska-panna-a-pani-hancockova-eMT-421226.jpg 3.444
Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo
Originální název:

The Mermaid and Mrs Hancock, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Mořská panna a paní Hancocková

evickakyticka
22. června

Nenechala jsem se odradit průměrným hodnocením a do knihy se začetla. Ze začátku příběhu jsem se moc nebavila, ale historická stránka románu z prostředí nevěstinců nebyla zas až tak špatná. Nakonec se k tomu přidalo i trochu červené knihovny a Hancock mě místy štval. Ale vydržela jsem až do konce. Nejspíš, jako ostatní, čekala jsem trochu víc nadpřirozena, prostě - nemělo to tu správnou šťávu....

Knihomlok2015
06.04.2021

Variace na Kvítek karmínový a bílý, bohužel však mnohem méně povedená než Faberův opus.


kusma
11.10.2020

Často jsem si při čtení říkala trochu absurdní větu: nevěděla jsem, co od knihy čekat...ale toto jsem fakt nečekala. Bohužel v negativním smyslu. Proč tam byla ta panna? Nebo to kolem? Jakoby autorka nevěděla jaké téma psát. Asi se buď měla zaměřit víc na pannu a nebo na život prostitutek. Takto smíchané mi nějak unikl smysl. Bohužel zklamání.

alzbeta4340
11.05.2020

Těšila jsem se na styl magického realismu, ale našla jsem ho jen málo. Spíš je využívána sociální nota - aneb nelehký život lehkých žen. Kniha mi moc nesedla, mám ale pocit, že je to mým mylným očekáváním. Jiným čtenářům se může líbit.

Josh
23.03.2020

V počtu * ne, ale jinak se přidávám k recenzím od Vian a KKlara, protože kdo tohle nazývá historickým románem a ještě ho chválí, tak nevím, jaká by stačila superlativa na historické romány, jež dělají čest takovému označení a jsou opravdu krásné.

Bohužel díky recenzím si člověk říká, že kniha stojí za čas :o(( Tato je rozdělena na 3 části, kdo ví proč, takže zjednodušeně - po 50 stranách nechcete uvěřit, že to má 450 stran a o čem to teda je? Pak věříte, že metoda po x stranách stačí, dáte autorce šanci, ale nestačí! Dočtete opět pečlivě posledních 20 stran, abyste knihu zavřeli a bránili se vzteku, že jste to u těch 50 prvních stran nezavřeli, protože kde nic není tam se o nic nedá přijít. Příšera mořská panna byla v celé knize to nejzajímavější.... ano, až tak hrozné hrozné to je.

Nejhorší je to zaobalení do čtivosti, autorka není tak neschopná, ale chtělo by to čtenáři trochu usměrnit. Jenže dle jejího poděkování v knize a ohlasů v UK to chvíli potrvá. U mě tedy potrvá dlouho než se dostane řada na nějakou její další knihu....

Po srovnání s Kvítkem karmínovým a přečtení recenzí děkuji těm, kteří mi ušetřili tisíc stran (Ramiel, Eeli, mats379, Vojpa) a další čtenářské zklamání a škrtám z plánu :o)

Téma o lehkých ženách není zapovězené ke čtení, ale příběh a forma záleží jen a jen na autorovi - pokud máte někdo opravdu dobrý tip na knihu sem s tím :o)))

vian
21.03.2020

Šestákový příběh, kterak padlá kurtizána došla rodinného štěstí. Rozepsat něco takového na 450 stran chce talent a za to se dá Imogen Hermes Gowarové zatleskat.

salamandrina
16.03.2020

Tohle je prostě úžasný - kniha, která je dějově vlastně totálně špatná, která se ale strašně dobře čte. Zapomeňte na všechny ty přirovnání k Nestvůře z Essexu (podobný si jsou jen snad grafikou obálky), není to ani horor, ani historický román, není to mystery, není to magický realismus, není to milostný román a zároveň je to všechno dohromady. Jako kdyby se autorka neuměla rozhodnout a vydávala se tu na jednu cestu, tu na druhou. A to nejen, co se týká žánru, ale i co se týká postav. Dvě hlavní jsou ještě v pohodě, ale ty ostatní. Jako kdyby autorce bylo líto, že jsou jen vedlejší. Na poslední chvíli jim dává úplně zbytečně prostor, rozehrává nějaký nový román. A ta mořská panna, která je vlastně jen na posledních 50 stranách? To by to fakt nešlo bez ní? Takhle to opravdu vypadá, že tam je jen jako lákadlo na nějakou fantastiku...Leda! Že by to byl záměr, protože podobný klamavý princip je vlastně i v knize. Bohužel, to je ale prostě jen náhoda.
Ale co je na tom podivuhodný je to, že se ten příběh fakt děsně dobře čte. Autorka má smysl pro detail, popis a to mě prostě baví. Věřím ale, že spoustě lidem to musí na skoro 500 stranách iritovat. No suma sumárum, čekala jsem senzaci, ale dostala jsem podivnou směsici slov, která znějí dobře. Z hlavy to ale vyšumí velmi rychle.

bydžounek
24.02.2020

Moc zajímavý román. Příběh mořské panny a nevěstky, který byl v příjemném propojení a v zajímavě době. Kniha mě velmi mile překvapila. Atmosféra byla místy veselá, ale i ponurá a smutná.

1