Mořská panna

Mořská panna https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413624/bmid_morska-panna-RTB-413624.jpg 4 68 17

Už jste někdy viděli mořskou pannu? S touto knihou budete mít pocit, že ji znáte dokonale! Byla jednou jedna mořská panna, která se jmenovala Amelie. Toužila poznat svět lidí, pochopit jejich duše a srdce, a tak se rozhodla, že půjde žít na souš. Byl jednou jeden muž, který se jmenoval P. T. Barnum, muž, jenž toužil vydělat jmění na dechberoucích a neuvěřitelných věcech, které fascinovaly tehdejší společnost. A taková mořská panna byla víc než fascinující. Amelie souhlasí, že se stane hlavní hvězdou Barnumových show, rozhodne se, že prozradí svou identitu a dá lidem, co chtějí. A naivně si myslí, že bude moci odejít, kdykoli bude chtít. Barnum se ale mořské panny jen tak nevzdá. Amelie mezi lidmi potkává i lásku, zamiluje se a touží po klidném a šťastném životě. Podaří se jí utéct od Barnuma, nebo bude jeho otrokyní až do konce svých dnů?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Jota

The Mermaid , 2018

DominaCZ
11.02.2024 1 z 5

Není to zlý nebo tak ale je to takový... nijaký, předvídatelný a vleče se to. Poněkud to nemá logiku to její bytí a že se najednou vydá až do New Yorku nebo kam a vše tam zvládá a chápe...a ty chyby jako trilek tomu taky nepřidaj....

LuckaH2
23.09.2023 4 z 5

Pohádka pro dospělé. Hezké mile nenáročné čtení. Není třeba očekávat něco velkeho a hlubokeho. Amelia, co se meni na mořskou pannu, láska co hory přenáší, chamtivost, co zastírá mozek, deti, co jsou upřímné a čisté.

sharik
09.12.2022 1 z 5

Jedna hvězda za nápad a potenciál románu. Obojí však úplně zabil fakt špatný styl, podprůměrná práce s jazykem, naprosto (pardon) idiotské dialogy a celkově vypravěčské schopnosti na úrovni slohu ZŠ, ale ne toho, co dostal jedničku... Tohle je fakt nepovedené. Tak strašně moc nepovedené...

broskev28
30.09.2022 4 z 5

Milá, průzračná a čistá pohádka pro dospělé.
Lidské charaktery mnoha odstínů, nesmyslnost společenských pravidel a drtivá převaha mužského světa, tak na Amélii působí lidské plemeno. Výjimky jako Jack nebo Karolína jsou zřídkavé, ale o to vítanější. Pro mě krásné a v nejlepším slova smyslu jednoduché čtení, které určitě našim čtenářkám doporučím!

"I mezi jejími lidmi byly těhotné, ale to už bylo tak dávno, že si to téměř nepamatovala. Také to bylo před Jackem, před spoustou let tichého toužení a zlomeného srdce, ještě předtím, než zapečetila tu nenaplněnou touhu, aby ji už nemohla nadále zraňovat."

BookDowner
03.07.2022 odpad!

proboha, tahle kniha je proč by jste neměl kupovat knihy v Levných Knihách. Je to nesmyslná kopie pohádky pro děti. Věřte mi, nekupujte si to kvůli tomu obalu.

Padla Hvezda
16.12.2021 3 z 5

Dost průměrná četba, ale ubíhá to. Výhoda knihy je, že to není moc dlouhé, takže to jde i přes klišé zápletku. Kniha je vhodná pro lidi, co mají rádi mořské panny nebo P. T. Barnuma, jinak bych si to asi odpustila.
Knížka je teď v levných knihách asi za 79,- což je si myslím cena odpovídající kvalitě.

Ledward
26.08.2021 4 z 5

Kniha měla pěkný příběh, ale jak se blížily poslední stránky, tak mi došlo, že jsem celý příběh brala jen jako předvoj před nějakou velkou zápletkou, která zkrátka nepřišla.
Nebylo to náročné, byla to oddechovka, ale čekala jsem něco víc.

roman9276
04.05.2021 3 z 5

Pohádka pro dospělé o jedné mořské panně, lásce a skutečné historické postavě P. T. Barnumovi. Tajemno mořských panen mě mega bavilo, ale bylo ho tady zoufale málo. Barnum je pěknej hajzl, co vidí jenom prachy, ale postava Amelie ej kej ej mořský panny mě bavila. Příběh byl taková lehce nadprůměrná oddechovka, bylo to takový fajn letní čtení s žádnou zasranou omáčkou okolo. Trochu jiná literatura, než jsem zvyklej obvykle číst, ale příběh je obestřen tajemnem, že si mě hodně získal.

Booky84
12.04.2021 4 z 5

Zajímavá pohádka pro dospělé.

lenka7348
17.04.2020 4 z 5

Příběh připomíná pohádku o "Malé mořské víle", kdy se mořská panna také rozhodne opustit moře kvůli lásce k muži. Autorka se ale snažila Amelii vykreslit trochu jinak. Jako specifický živočišný druh, pro který je těžké začlenit se do lidské společnosti řídící se příliš mnoha pravidly. Je to příběh o touze, nepochopení, chtivosti, ale také velké lásce. Určitě nelituji, že jsem si "Mořskou pannu" přečetla, a domnívám se, že se k ní jednou zase vrátím...

Mirin1349
06.04.2020 3 z 5

Opravdu to byla pěkná pohádka pro odrostlé čtenáře, která rychle ubíhala a hezky se četla. Příběh tak bezproblémově plynul a knize vlastně není moc co vytknout, ale větší emoce ve mně nevzbudila. Oceňuji zařazení historické postavy P. T. Barnuma, přiznám bez mučení, že jsem ho neznala a ráda jsem chybu napravila i z dalších dostupných zdrojů.

whiolet
24.02.2020 3 z 5

Průměrné čtení, čekala jsem od ni bohužel vic.
Opět se mi potvrdilo,že čím hezčí obálka,tím "chudci" obsah :(

bookcase
07.02.2020 5 z 5

Nádherné, křehké čtení pro romantické duše, které mají rády pohádky a magično.

hellena1523
27.12.2019 5 z 5

Skvěle napsané, bez zbytečných triků, jak udržet čtenářovu pozornost, zvědavost a napětí.
Oceňuji, že autorka nevěnovala zbytečně pozornost skutečně historické postavě P. T. Barnuma na úkor Améliina příběhu, ale zároveň ho postavila do takového světla, že mě přiměla o něm přemýšlet i z trochu jiného úhlu pohledu.
Postavy i jejich motivace byly šikovně popsané.
Líbilo se mi i zakomponování možnosti, jak mohla vzniknout romantická představa mořské panny jako okouzlující bytosti.
Jediná výtka snad jen to, že mohla být ona tzv. reálná mořská panna vyobrazen alespoň na vnitřní straně obálky. Lze ji sice dohledat na internetu, protože kresby i fotografie existují, ale knize by tento detail dodal na tajemnosti.
Předsádka je nádherná!
Oceňuji také otázky na konci knihy, které vedou k zamyšlení i příjemné diskusi mezi čtenáři.
Pro mě jedna z nejlepších knih za uplynulý rok.

Manifest blech
19.11.2019 5 z 5

Nádherné. Moc krásně se to četlo. Chvílemi jsem čekala, zda bude grimmovský konec.

leny.wood
10.10.2019 5 z 5

To je tak skvělá pohádka pro dospělé! Mořská panna není napůl člověk a napůl ryba, je to vodní tvor. Žádná stvůra, ale osobnost. Stačí jí to ale k tomu, aby zvládla život ve světě lidí? Neváhejte a čtěte, protože proč pořád číst tolik populární detektivky nebo romány? Tohle je něco jiného, tohle je historická pohádka, jak se píše na přebalu knihy.

a.a.candys.life
20.09.2019 4 z 5

4,5*/5* krásný příběh! Mořská panna byla dokonale ztvárněná, že já sama bych uvěřila, že existovala. Pro milovníky mystických příběhu a hlavně mořských pannen, tuhle knihu doporučuji.