Tajemství berberského amuletu

Tajemství berberského amuletu https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74521/bmid_tajemstvi-berberskeho-amuletu-aSV-74521.jpg 4 41 9

Isabellin odcizený otec, archeolog, umírá a zanechává jí hádanku. V krabici nachází nějaké papíry a záhadný africký amulet. Spojitost s ní však zůstává nejasná, dokud se nevydá na cestu do Maroka, aby zjistila, jak se amulet dostal do rukou jejího otce. Když se amulet poškodí a Isabelle málem přijde o život, zvědavost ji úplně ovládne. Ale Taib, její zachránce, zná duny a jejich obyvatele a nabídne Isabelle, že jí pomůže odhalit výjimečnou minulost amuletu, v níž figuruje Tin Hinan – Ona ze stanů, která uskutečnila legendární cestu přes poušť – a její krásná prapravnučka Mariata. Přes dlouhé roky a žhnoucí pohyblivé písky se ve stopách solné stezky příběhy Isabelle a Taiba, Mariaty a jejího milence prolínají v souvislosti se záhadným amuletem. Je to příběh o duších poznamenaných dějinami a lásce vykvétající na vyprahlé zemi.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Plejáda

The Salt Road , 2010

AlenaF
28.12.2021 4 z 5

Pohodové čtení. Napínavá zápletka, dobrodružství, romantický závěr.

Asterixxka
20.04.2021 4 z 5

Večerní pohodovka k čaji nebo víkendové posezení u kávy s touto knihou ideální! Žádná přehnaná romance, dvě dějové linky (každá z jiné doby a z trochu možno říct jiného světa, leč ve stejné zemi), čekáte, co z toho vyleze a závěr také nezklamal. Není to žádný výkřik světové beletrie, ale za čtivost a sálající pohodu (která je v této době potřeba) dávám vyšší hodnocení než bych asi dala před rokem.

viki77
29.04.2019 5 z 5

Ze začátku mě kniha moc nevzdala od půlky už byla zajímavější a potom úžasný konec.

mishka1976
30.01.2019 5 z 5

Plně souhlasím s trynitrix. I když člověk dopředu tuší, že se dvě dějové linie nakonec spojí, závěr mě opravdu dostal.

magda.h
13.08.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je skvěle napsaná, ještě jsem nečetla knihu která byla napsaná paralelně a četla by se tak lehce. Příběh mě velice zaujal a pokud jsou i jiné knihy od této autorky stejně poutavé určitě si seženu ještě nějakou. Za mě 5*

stefi61
25.11.2014 1 z 5

Knihu jsem nedočetla. Pro mě nepoutavá...

trynitrix
23.09.2014 5 z 5

Musím dát 5* za konec :-D Ze začatku jsem byla hodně zamotaná do příběhu jelikož se tam vypráví dva příběhy v jiných časových linii což asi trkne každého že to musí mít nějakou souvislost mno ten začatek jsem louskala docela dlouho mno a jak se Izzy dostala do pouště to pak byl hukot :-D jsem to přečetla na posezení jak to s Izzy a Mariatou dopadne prostě boží neuvěřitelný Happy end :-*

gama
24.01.2014 5 z 5

Krásná kniha!

Vojslava
16.12.2012 5 z 5

Oddechové, napínavé, romantické... všechna čest autorce (i překladatelům), povedl se jim opravdu vyvážený koktejl atraktivity pro čtenáře.