Dračí chůvy

Dračí chůvy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401566/bmid_morgavsa-a-morgana-draci-chuvy-u3n-401566.jpg 5 101 25

Morgavsa a Morgana série

Morgavsa a Morgana jsou dvě čarodějky. Tedy vlastně jenom Morgavsa. Morgana se čarodějnickému řemeslu teprve učí a zatím si nevede moc dobře. To se ale změní, když se našim hrdinkám dostane do ruky dračí vejce, které musí co nejrychleji vrátit majiteli. Během dlouhé cesty na Island, kde draci žijí, prožijí nejedno dobrodružství, a Morganka se dozví jedno veliké tajemství. Oblíbené příhody malé Morgany znáte ze Čtyřlístku. Nyní vycházejí poprvé v knižní podobě!... celý text

ZuzanaK.
06.04.2024 5 z 5

Baví moc :)

Jinovatka
29.02.2024 5 z 5

Pětiletou a mě moc potěšila, vtipné momenty, hezké chování Morgavsy (až na ten jeden pohlavek, ten si mohli odpustit) jsme zvědaví na další díly

marketa3815
22.01.2024 5 z 5

Tyhle komiksy četla dcera v 8 letech a doslova je hltala.

sofi987
01.01.2024

(SPOILER) Kdyby Bábi Zlopočaná chtěla vystupovat v knihách pro děti, vypadalo by to přesně takhle. Autor si ale zachovává svojí originalitu a vlastní šmrnc. Při hodnocení knihy mě napadají slova jako vtipný, inteligentní, nevtíravě poučný.

Pár věcí bych vytkla - třeba Morgavsy pohlavek Morgance, nebo nesmyslný trest v podobě žížaly. Ale zdá se (soudě podle komiksů vycházejících ve Čtyřlístku v minulém roce), že na tomhle autor zapracoval.

Úžasná kniha pro děti, která je věnována i dospělým. Kéz by takových knih vycházelo více!

gwineth
01.09.2023 5 z 5

Naprosto famózní série a první kniha, u které moje děti skutečně vydržely sedět, zatímco já čtu. Fakt je ten, že to je spíš divadelní představení než čtení - pro každou postavu mám jiný hlas a je to placama dost náročné čtení pro vyčerpanou mámu, ale stojí to za to. Vtipné i pro rodiče (kolikrát se s manželem smějeme víc než ratolesti), baví celou rodinu. Propracované, inteligentní, přitom prosté, svižné, poučné, ale ne mravokárné, nádherně nakreslené... Za nás pecka!

kathla
09.09.2022 5 z 5

Velmi ráda beru dceři komiksy a sama je čtu. Tato série je tak propracovaná, nádherně ilustrovaná tak vtipná! Líbí se mi i odkazy na úplně jiná díla - všimli jste si postav ze seriálu Hra o trůny? :)

Kobzíci
12.02.2022 5 z 5

Děti si knižní sérii naprosto zamilovaly.

Knihomura
26.12.2021 5 z 5

Velmi mne překvalila. Vtipná, čtivá, ... Super počtení pro děti.

hippiesak
03.11.2021 5 z 5

Je to vtipné :) Byl to dárek pro 7 letou dceru, která si Morganku zamilovala v Čtyřlístku, tak jsem jí koupit i ucelenou knižní verzi. Líbí se mi, že kniha obsahuje i trošku děje navíc oproti Čtyřlístku a část děje je lehce upravená. Takže je to určitě důvod ke koupi pro fandy této "sebranky" :)

Nelíísek
12.10.2021 5 z 5

Petr Kopl je prostě génius, miluji jeho styl kresby a když jsem viděla tuto knihu v knihovně vypůjčila jsem si ji jen kvůli tomu že je to právě od Petra Kopla. Jen tak dál v takovýchto projektech, český komiks si zaslouží do světa a tento dvojnásob!

PS: nakonec jsem neodolala a celou sérii koupila do knihovny :)

těším se na další úžasné pokračování

Gibis
12.09.2021 5 z 5

Skvělá záležitost! Vtipné, milé, úžasná kresba. Na konci tajemství, takže hurá na pokračování :)

SonaH
05.06.2021 4 z 5

Moje 7-mileta dcerka si preje dalsi dva dily, moc se ji to libilo a mne take. Bylo to pekne, napinave a bez dalsiho dilu to ani nejde. Takze pokud chcete koupit, pocitejte s celou serii. Spise komiks pro holky.

elenai
30.05.2021 5 z 5

Když vidím jméno Petr Kopl, vím jistojistě, že je přede mnou literární lahůdka. A tyto dvě povedené čarodějky mi vzaly vzduch z plic, jak jsem se musela smát. Komiks je plný magie, přírody, ale především humoru a vtipných hlášek. No, vážně jsem se řehtala nahlas, hlavně při scéně s jabkama. A úplně poslední panel na straně 69 je taková třešinka na mnohovrstevnatém příběhu Morgavsy a Morganky. Mimochodem, Morgavsa mi připomíná jinou moji oblíbenou čarodějku... Ehm, zdravím, Bábi. A nemohu nezmínit i bohatý materiál okolo, který dělá příběh ještě skutečnější. Zkrátka a dobře, tenhle komiks musím mít ve své knihovničce!

annes
28.03.2021 5 z 5

Mordydy, to bylo ale příjemné čtení:-) Rozhodně, když v knihovně tyhle čarodějky budou k mání, nenechám je ležet je tak na polici.

PaniWiga
02.11.2020 5 z 5

Knihu jsem dostala přečíst příkazem od dcery, která ji čte opakovaně, a dokonce ji dobrovolně předčítá mladší sestře. A nelitovala jsem. Příběh je vtipný a originální, ilustrace krásné a propracované. Jdu na další díl.

Pokorna_Praha
10.09.2020 5 z 5

Já vím, že to vychází ve Čtyřlístku, ale je to prostě bomba. Je to styl humoru je přesně to co zbožňuju :-)

Mánička178
11.02.2020 4 z 5

Morgana a Morgavsa mě zaujaly už ve Čtyřlístku, proto mě moc potěšilo, že sebrané epizody vyšly i knižně - opravdu je to perfektní příběh. Zdá se mi, že tento komiks má vše, co by kvalitní komiks měl mít - neskutečnou vtipnost (epizoda s jablíčky je opravdu top :D), ale i důvtipnost, napětí, dynamiku, vzdělávací rozměr, kresby... Petr Kopl se tímto stává mým oblíbeným komiksovým autorem, on vážně umí moc hezky vyprávět :)

ADE138
11.02.2020 5 z 5

Výborně jsem se bavila, při čtení komiksu jsem se smála nahlas. Bavilo mě hledat jednorožce, jelena, strnada a další. A obyvatelé Chollerfordu mě vyloženě nadchli.

martin č.
14.01.2020 5 z 5

Četl jsem pár dílů dceři ve Čtyřlístku a po několikátém z nich jsem přišel na to, že je to daleko nejlepší komiks poslední doby, co mi přišel pod ruku (mnohem lepší než současný Čtyřlístek - a to jsem fanda těch starých z osmdesátek). Když jsem v časopise uviděl reklamu na tuhle knížku, musel jsem ji pod vánoční stromeček pořídit. Neuvěřitelně chytré a vtipné, nádherně kreslené a ještě s přídavkem drobných poučení pro děti. Moc se těším se na druhý díl a doufám, že vyjdou i další.
mmch všimli jste si v jednom obrázku té party ze Hra o trůny? Johna Snowa, Tyriona, Hodora a dalších :D ?

Alex.Barunka
31.10.2019 5 z 5

Tohle je největší roztomilost!

Miluju, když komiks určený pro dětského čtenáře rozhodně neurazí ani dospěláka. Morgavsa a Morgana vycházejí ze Čtyřlístku. Jsou zasazeny do prostředí Sherwoodského lesa doby Artuše a Merlina. A co vám budu říkat, jsou naprosto nedostižitelné.