Morfeův gen

Morfeův gen https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415290/bmid_morfeuv-gen-sRh-415290.jpg 4 87 28

Kniha, která vás nenechá usnout. Na chvilku vydechnout svými překvapivými a zajímavými zvraty děje. Kniha pro všechny, kteří se chtějí krásně bát. Na pozadí světového spiknutí, boje o moc a výlučnost se odehrává dojemný lidský příběh obyčejného třicátníka Davida Bergera. Na světě existuje Bratrstvo nespavců, které využívá genového defektu zděděného z dávných dob, aby jeho členové místo spánku pracovali na rozšiřování svého vlivu a moci a tím drželi v rukou nejmocnější úřady světa. David Berger, syn slavného vynálezce v oblasti genetiky a zavražděného Bratrstvem, se vydává po rozchodu se svou milovanou Sárou na své třicáté narozeniny na cestu temnými ulicemi New Yorku, jeho nočními parky a podzemním městem v kanalizaci a proplétá svůj osud, který se tak náhle změnil, s osudy dalších zajímavých i děsivých lidí. Kteří mají něco společného, což zjistí později. Dostižený dopisem od svého otce, který pro něj zanechal tajemství a vysvětlení jeho tragického rodinného osudu, se vydává na misi do Evropy, která končí na strašidelném bále Bratrstva na zámku v Českém Krumlově. Málem přijde o život, ale zachrání lidstvo a hlavně sám sebe, svoji Sáru a jejich společnou budoucnost. Je lidstvo propojené? A co nám přináší moderní technologie, kariérismus a nenávist? Protože kdo ví, kdo všechno v noci nespí…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Das Morpheus-Gen , 2018

Ella_85
09.08.2020 5 z 5

Ja jsem moc spokojena, nedalo se prestat a ze jsem cetla hlavne po nocich. Myslim, ze Dan Brown ma nastupce

lenka.g
19.06.2020 4 z 5

A mně se to líbilo! Bylo to zas trošku něco jiného, než čtu obvykle a líbily se mi pražské a krumlovské kulisy. Parádní oddychovka!

Katania
27.05.2020 4 z 5

Již jsem od autora četla knihu Mona Lisa virus a líbila se mi. Tato se mi ale líbí o něco více. Možná i proto, že se částečně odehrává u nás.

Špekyn
22.04.2020 4 z 5

Vynikající kniha, která vám nedá spát (opravdu se mi vkrádala i do snů :-D)! Začátek je vzhledem k většímu počtu postav a zdánlivě nesouvisejících událostí v přítomnosti i různých úrovní minulosti trochu zmatený a nejasný (což byl dsot možná autorův záměr...), ale jakmile pochopíte souvislosti, vše do sebe pěkně zapadne. Malinko mi chyběly určité vynechané ,,scény", o kterých se člověk dozvídá z pozdějšího dění a také konec-epilog mohl být dotaženější. Nicméně vše je skvěle promyšleno a hlavní motiv knihy je velmi zajímavý - nutí člověka k zamyšlení o dané problematice. O napětí a zvraty není nouze. Kulisy děje v Českém Krumlově jsou skvělým bonusem :-).

nemer
18.04.2020 2 z 5

Podle mého názoru velmi přeceňovaná brakovka, nic pro zběhlé čtenáře. Bohužel překlad je otřesný, většina textu by potřebovala přeformulovat, aby se přiblížil českému jazyku. Dobrý námět dostal na frak odbytým zpracováním.

Bisdog
29.02.2020 5 z 5

Čtivý a napínavý thriller s dobrým námětem ......až v Českém Krumlově..........doporučuji nezklamal.

antiope
09.02.2020 5 z 5

Skvěle napsaný thriller, který je dotažený do konce. Českého čtenáře jistě potěší, že se z části odehrává v Praze a v Českém Krumlově.

kneslova
12.01.2020 4 z 5

čtivě psaná kniha o zvláštní genové anomálii, která způsobuje nespavost. Pátrání vede až do Českého Krumlova.

Tibor Rode
německá, 1974