Moreta - Paní pernských draků

Moreta - Paní pernských draků https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14478/bmid_moreta-pani-pernskych-draku-VX6-14478.jpg 4 55 4

Odpadlíci z Pernu série

Drakeni z Pernu série

0. díl

První kniha série Odpadlíci z Pernu. Děj knihy se podle vnitřní chronologie odehrává během šestého Míjení.

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Netopejr

Moreta: Dragonlady of Pern , 1983

Eponka
01.06.2022 5 z 5

Přečetla jsme celou serii Drakeni z Pernu a k této knížce jsem se dostala až o 12let po tom a musím říct že škoda že není těch knížek více je to velice zajímavé čtení a čte se to samo. Draci a příběhy jejich jezdců jsou zase velice čtivé a zajímavé.

ludek.n
06.06.2018 4 z 5

Moreta je samostatný příběh pernské ságy, který chronologicky předchází obě trilogie Drakenů z Pernu a současně i Harfenickou trilogii, neboť se odehrává v čase šestého Míjení. Základním tématem knihy však nejsou dračí jezdci a jejich boj s Vlákny, ale podobně smrtící pandemie chřipky, která postihla celý obydlený Pern. Napjaté vztahy mezi drakeny a ostatními obyvateli planety a koneckonců i soupeřivost mezi jednotlivými dračími weyry rámují boj se zákeřnou chorobou. Člověk znalý pernských dobrodružství by mohl říct: Nic nového pod sluncem a je pravdou, že pamětníci už by se mohli i malinko nudit. Autorce se nicméně podařilo příběh Morety nádherně vygradovat a tragicky ukončit. Už za ten konec si zaslouží své čtyři hvězdy.

Ellissabeth
13.12.2017 4 z 5

Překrásná kniha...

Pivoňka12
20.12.2016 4 z 5

Je to vlastně takový spinoff k celé sérii. Není to zase tak překvapující, jako třeba Dračí skok nebo Dračí let, ale je to takový doplněk k celému životu na Pernu.

draci science fantasy (SF + F)

Anne McCaffrey
americká, 1926 - 2011