Mořeplavci, cestovatelé, objevitelé

Mnoho knih se zabývá dějinami lidstva. Daleko méně jich sleduje vlivy, které na ně mělo postupné objevování neznámých končin světa. Ohniska různých starých kultur měla obvykle nevelký územní rozsah. Výzkumy a výboje uskutečňované po souši i po moři rozšiřovaly mocenský vliv národů a států od starověku až po novou dobu a utvářely velké říše. V dějinách se jich vystřídal značný počet. Vznikaly někdy i z malého střediska, rostly, sílily a mohutněly, ale po určité době se ve své původní podobě přežily, postupně slábly, rozkládaly se a zanikaly. Při tom všem se významně uplatňovaly objevy a výzkumy. Schopnými organizátory a vytrvalými průkopníky v nich často podány téměř neuvěřitelné výkony. Platí to až po nejnovější dobu, kdy lidem po zvládnutí dvou živlů, souše a vody, nesmírně pomohlo ovládnutí třetího živlu - vzduchu. Zdolání neznámých dálek je nejen dobrodružné, ale i nutné k šíření pokroku civilizace a společenských soustav. Kniha H. Schreidera je literárně zdařilým a odborně správným dílem, které čtenáře zaujme. Provádí jej všemi obdobími vývoje lidstva ve čtyřech tisíciletích. Ukazuje poutavě, kolik obtíží bylo třeba překonat, než se dospělo k dnešnímu poznání Země a také to, že je stále co objevovat i za našich dnů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/79439/moreplavci-cestovatele-objevitele-79439.jpg 4.45
Literatura naučná, Historie
Vydáno · Olympia

Das Abenteuer der Ferne · 1966

Kniha Mořeplavci, cestovatelé, objevitelé

eraserhead
30.12.2016

Snad od dětství se mi nestalo, že by mě kniha tak pohltila a já doslova na vlastní kůži (mysl) prožíval její dobrodružství. Tady jsem si pěkně zacestoval, napjatí a se sevřenou prdelí. Skvěle podané a zajímavě napsané cestování nejen historií ale i prostorem. Jen mi tam dost hodně chyběla Austrálie.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

objevitelské cesty mořeplavba badatelé a objevitelé

Hermann Schreiber
rakouská, 1920 - 2014

všech 18 knih autora

Kniha Mořeplavci, cestovatelé, objevitelé je v