Moře nestvůr

od:


KoupitKoupit eknihu

Percy Jackson už si zvykl na to, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku – jako syn boha moří Poseidóna patří do dvou světů, lidského i mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačnými nestvůrami. A spousta těch příšer, které dřív znal jenom ze starých řeckých pověstí, mu teď usiluje o život… Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina problémů – hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho přátelé vydávají na další nebezpečnou výpravu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31011/more-nestvur-C9e-31011.jpg 4.41210

Série:

Percy Jackson (2.)

Orig. název:

The Sea of Monsters (2006)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (104)

Přidat komentář
Mystig
22. října

Další důkaz filmové nepřesnosti...díky bohům. :D Možná slabší, než první díl, přesto důležitý, zvratově a nápadově nabitý. Nečekala jsem nic míň. :)

meredith6677
10. října

Nemůžu uvěřit, že jsem knihu zhltla za necelý týden :D To se mi už nějakých pár let nestalo, ale nešlo to prostě jinak. Kniha je parádní, od prvního dílu se na kvalitě nic nezměnilo, příběh poutavý a napínavý, že člověk se prostě zakousne a potřebuje...POTŘEBUJE...vědět, co bude dál a jak to celé skončí. x) Rychle se vrhám na třetí díl! :)

1T0S_
30. září

Slabší pokračování jedničky, které nám poví něco více o postavách. Nechybí vtip a napětí, ale kvality prvního dílu bohužel kniha nedosahuje.

Silné 3/5.

Marla
30. července

Vtipné a zábavné čtení i když už velice dávno nejsem young adult, myslím že i sami bohové na Olympu se otřásají smíchy při popisu sebe sama.

evelis48
10. července

Té knižní předlohy, se mohli při výrobě filmu držet víc. Je to pěkné pokračování Percyho, rozhodně jsem zvědavá na další díly. Ale pevně doufám, že budou lepší, než tento...

Jeronym
19. června

Druhý díl Percyho je opět moc pěkný.
Sic už to není tak moc "wau" překvapující jako v prvním díle, ale množství fantastického děje to kompenzuje.
Ono už samo o sobě... syn Poseidóna, Moře nestvůr...
Na světě je mnoho knih, člověk neví co dřív, tak přemýšlím, kdy se pustím do dalšího... Ale ten děj tak graduje a dokáže dost navnadit, že to asi nebude mít dlouhé trvání.

dancadragneel
30. května

Prostě krásná oddechová kniha, která rozhodně stála za to si přečíst. Pokračování je skvělé a příběh je opět překrásně vypravovaný.

Žožik
29. května

Příjemné, oddechové čtení. Hlavní postavy začínám mít čím dál tím víc ráda. I když je kniha určena spíše mladším čtenářům, připadal mi příběh velmi zajímavý. Ale přijde mi, že se stále objevují noví hrdinové. To by mě zajímalo, kolik jich bude na konci série. :D

Francesca14
18. května

Druhý díl asi o trošku lepší než ten první, bylo tam méně nelogických věcí, více napětí a postavy jsem si ještě víc oblíbila. Jinak je kniha vtipná, vážně mám ráda Percyho jakožto vypravěče, tu ironii a nadhled se kterým všechno bere a i Annabeth je sympatická postava. To, co se stalo na poslední dvoustránce jsem očekávala, ale jinak to není nijak nepříjemně předvídatelný příběh a je vážně čtivý a zábavný a dobře promyšlený. Těším se na další díly.

Rea1307
19. dubna

I bez přečtení předchozího dilu, který jsem zatím nesehnala jsem příběh pochopila. Miluji řeckou mythologii a i když je příběh určen spíše mladším čtenářům párkrát jsem se docela pobavila. Pro mě moc pěkná pohádka a rozhodně bych si ráda přečetla první díl. Percy je bezva, stejně tak i další postavy a proto nebudu váhat ani u dalších dílů a vřele doporučuji pro příjemné osvěžení dne krásnou pohádkou ;)

DracoMalfoy
04. března

První díl se mi o malilinko líbil víc. Ale miluju Tysona.

Coatclicue
25. února

Skvělý auto, skvělá kniha

sola_lupa
29. ledna

První díl byl pro mě slabší. Tento jej o dost předčil. Bylo to dáno asi tím, že úvodní slova už máme za sebou a jde se rovnou na akci.

Suou
17. ledna

Super časť, ale pre mňa najslabšia časť série :)

any333
10.12.2017

Opět žasnu nad tím, jak autor může vážné věci pojmout takovou vtipnou formou. Jim tam jde o život a Grover myslí na ovoce! Ale ne, ono to mělo taky své opodstatnění. A díky mnoha dalším anekdotám mi děj ubíhal neskutečně rychle a než se člověk nadál, byl konec a ke všemu ještě takový napínavý konec. Neskutečně se těším na další díl.
Jen mi to s těmi lázněmi připadalo až moc podobné hotelu z prvního dílu, tedy až na nějaké podrobnosti, ale jádro bylo téměř stejné. To však vyrovnaly jiné další momenty, takže nevadí.
A taky nevím proč, ale já si prostě tu Clarisse zamilovala. Patrně asi pro ten její rockový vzhled a vizáž a taky kvůli kostlivcovým koním, takže jsem zvědavá, jestli to přebije Thalie, když má podobný styl jako Áresova dcera.

SknihouVrukách
29.11.2017

Lepšie ako prvy diel. Viac napínavé, ale iba 3,75*/5* za koniec. Dala by som inak 4*

Lucik100
18.10.2017

Super pokračování, už se vrhám na další díl.

Demonius
08.10.2017

Z celé série Percyho, je právě tato (dle mého názoru) nejslabší kniha, ale ne že by se nedala číst, příběh zajímavý, ale po grandiózní jedničce, tahle lehce zaostávala. Do příběhu se nám přidala nová postava Tyson, a rozhodně se mi líbilo prohloubení postavy Clarice, která stále působí jako zlomyslná blbka s egem na pochodu. Nejvíc se mi líbil konec, náhled na interakci mezi postavami z jiného pohledu... potěšilo

kyticka152
29.09.2017

Kniha mě ze začátku nebavila. Ale po prokousání 100 stranami to stálo za to. A konec skončil velmi otevřeně. Ráda si přečtu další díl. Doporučuji k přečtení!

Melancholie
24.08.2017

Železným korábem s posádkou kostlivců vydáš se do noci,

najdeš cos hledala, nezdar tě čeká však bez přátel pomoci.

Zoufalství, beznaděj do konce života,

domů tě ponese na křídlech samota.

Aki12
24.08.2017

Druhý díl skončí otevřeně a to snad tím největším zvratem v knize. Takže, kdo zamíchá dějem v pokračování? Oproti prvnímu dílu mě kniha zaujala více. Více napětí, humoru a procítěnosti. Zajímavý psychologický ráz měl nový kamarád Percyho-Tyson. Knihu určitě doporučuji všem. Myslím, že se bude více líbit mládeži, protože není těžká na pochopení a je to spíše oddechové čtení.

Pasadenka
23.08.2017

Kvalitou obdoba jedničky. Po filmech je fajn počíst si, jak to měl autor skutečně namyšlené. Příběh byl opět fajn – což je opět za 3 ***. Oproti filmu ale chválím. Knižní předloha se nesnaží být tak „korektní a předvídatelná“, což je super. Ale to si velké studium nedovolí. Díky síle za knížky. ❤ Už se těším na další sérii od autora. Doufám, že se vypsal, vybudoval svět a bude to lepší. Ale… ještě mě čekají další 3 kousky z této série. :)

japan25
11.08.2017

Tahle kniha je čtivá ,ale předchozí díl byl o mnoha čtivější.

Lexa123
30.07.2017

Tak určitě si většina lidí co to četla podívala i na film a určitě si všimla obrovských nedostatků ve filmu. Např. Jak se dostali na to moře, nebo co se stalo s percyho bratrem tysnem,nebo třeba ostrov kyrke a spoustu dalších věcí.

ArwenEvenstar
11.07.2017

Senzace!

HankaHail
07.07.2017

První díl jsem hodnotila 4,5* , druhý hodnotím 4*. Děj byl rychlý, zábavný, skvěle se to četlo. Velice mě baví dozvídat se nové informace o bozích a jejich příběhy. Vadila mi tam jenom jedna věc, ale vadila opravdu hodně. A to byly divné, věci kterých si Percy nevšiml a přišly mu naprosto normální.

SPOILERY!!!
Má spolužáka, který je na svůj věk neuvěřitelně vysoký a nemůže se mu podívat do tváře. V bažině se z ničeho nic objeví koblihárna. Uprostřed Moře nestvůr jsou na ostrově lázně. A pár dalších drobností. A nic z toho mu nepřijde ani trochu zvláštní nebo podezřelé? To mě opravdu štvalo. Za to hvězda dolů.

JankaV80
27.06.2017

Když knihu otevřete, nemůžete se od ní otrhnout. Moc pěkně se čte, děj má rychlý spád a čtenář je ve střehu, co se Pecymu kde stane, kdo na něj zaútočí nebo vymyslí nějáký podrz. Rozhodně knihu doporučuji, kdo má rád svět fantasy, přijde si na své :-)

Mamosvain
28.05.2017

Zajímavé... Tento díl si vás získá téměř od začátku, kdy budete čekat, jaká "nestvůra" se z Tysona vyhrabe, protože - nebudeme si nic namlouvat - po minulém dílu vám bude jasné, že jeho chování a vzhled určitě nebudou jenom nějakou vadou na zdraví. Možná vás bude štvát, jak moc je Percy vůči Tysonovi zaujatý, ale tak každý na všechno máme o trochu odlišný názor, že?
Docela mě mrzí, že Luke a jeho 'zápletka' se objevuje jen velice okrajově a už se nemůžu dočkat, než se konečně pořádně zaplete do děje.
Díl mě bavil už o trochu víc a to asi proto, že byl Percy starší, protože já nejsem zrovna velkým fandou malých hrdinů... Doufám, že vám se bude líbit a doporučuji ji každému z vás ;)

BetyN.
23.04.2017

Čtivé, napínavé, vtipné, zábavné... Co víc si přát?

Ketesh
20.04.2017

Rickovy knihy a potažmo série, jsou jedny z mých nejoblíbenějších knih. Zbožňuji je, přestože už poněkud odrůstám věku, cílové skupiny, ale jsou to mé srdcovky!