Moře klidu

Moře klidu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215829/mid_more-klidu-215829.jpg 4 871 225

Osamělý kluk. Citově křehká holka. A zázračná síla druhých šancí. Dva a půl roku. Tolik času uplynulo od té hrozné tragédie. Po ní už nic nebylo jako dřív. I z Nastyi Kashnikové zbyl jen stín holky, kterou byla před tím. Teď je rozhodnuta nechat temnou minulost za sebou a držet si všechny lidi...

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: ekniha ?

The Sea of Tranquility , 2012

happy19
28.01.2019 5 z 5

...znovuzrození a spása..dokonalé..moře (ne)klidu v srdci a duši:-*

Mademoiselle
09.12.2018 5 z 5

Krásný příběh.

LucušN.
30.11.2018 3 z 5

Knížka má určitý potenciál, hlavně u dospívajících čtenářů. Na mne knížka působila moc jako červená knihovna pro adolescenty.

Jannna87
25.08.2018 5 z 5

Moc hezká knížka, dobře se četla.

Maruš.D
31.07.2018 4 z 5

S touto knihou to bylo velmi obtížné. První třetinu knihy jsem byla totálně mimo, nechápala jsem co se děje a celkově jsem se hodně nutila do čtení. Popravďe jsem knihu na chvilku odložila, přečetla jinou a o pár dnů později jsem se ke knize zase vrátila. Když jsem byla cca za polovinou, kniha mne začala bavit. Už jsem věděla nějaká ta zadržovaná tajemství a mohla jsem si utvořit vlastní názor na postavy. Kniha mne začala bavit a jsem nakonec vlastně ráda, že jsem ji dočetla. V jednu dobu jsem si i utírala slzy, když mne dojmula a proto i přes né koc slibný začátek stále doporučuji přečíst, protože kniha má poselství a je pěkná :-))

Sarah11
16.07.2018 4 z 5

Od knihy jsem nečekala žádné zázraky, vlastně jsem si ji přihodila do košíku jen tak, protože byla za směšnou cenu, ale musím říct, že to bylo hodně milé překvapení. Potěšilo mě, že to není jen taková ta klasická středoškolská romance (ne že bych je neměla ráda), ale bylo to něco trošku víc a mělo to nějaký přesah, poslání, něco, co člověka vede k zamyšlení. Bylo to čtivé, srdcervoucí, okořeněné špetkou humoru.
Jediné, co mě mrzelo, byla zhruba asi poslední třetina, kde už to šlo trochu z kopce. Postavy se začaly chovat nelogicky a já vůbec netušila, co se vlastně děje a proč se to děje. Působilo to na mě dojmem, že autorka chtěla za každou cenu hlavní hrdiny rozhádat, a tak začala vyvolávat naprosto nesmyslné hádky, které vůbec nebyly zapotřebí. Na celkovém zakončení a vyvrcholení také nebylo nic zvlášť překvapivého a šokujícího, protože to, co se Nastye přihodilo, víte už v podstatě od začátku. Čekala jsem, že ten wow efekt bude větší (nebo by stačil aspoň nějaký).
Jak už tu zmiňoval někdo pode mnou, celý ten koncept je trochu zvláštní vzhledem k tomu, že Nastya po traumatickém zážitku uteče na jinou školu, aby nepoutala pozornost, ale vlastně ji na sebe poutá ještě víc vzhledem k jejímu stylu oblékání a vystupování, ale to bych zas až jako takový problém nebrala, přece jen je to kniha a u knih, obzvlášť u podobných jako je tahle, se nemá tolik přemýšlet.
Celkově hodnotím kladně, jen škoda toho konce. Pokud ale v budoucnu od autorky vyjde něco dalšího, určitě nebudu mít strach se do toho pustit.

SmallLucia
08.07.2018 3 z 5

Začátek knihy měl pěkně nakročen, to ano. Dva tajemní a zlomení lidé, kteří nějakým způsobem potřebují zachránit. Ale čím dále jsem v knize byla, tím více se mi chování obou hlavních postav zdálo nesmyslné, hloupé a nepochopitelné. Asi bych byla spokojenější, kdyby se tato kniha nakonec vyvinula v klišé s happyendem, než tyto všelijaké vztahové komplikace.

Arwen329
02.07.2018 2 z 5

Dlouho mi trvalo než jsem se do knihy začetla, pro mě to nebyla špatná kniha ale úplně mě nenadchla jak píšou ostatní v komentářích. Konec byl asi nejhezčí kdy se začlo něco rýsovat, jinak po zbytek knihy pořád jedno a to samé. Kniha nebyla špatná ale rozhodně už jsem četla o dost lepší.

-Annett-
27.06.2018 3 z 5

Tato kniha je velice čtivá. Ačkoliv příběh nepatří mezi ty nejlepší co jsem kdy četla nedalo se od ní odtrhnout. Hlavně se mi líbily pasáže z pohledu Joshe, jeho postavu jsem měla doopravdy ráda.

YA-girl
20.06.2018 3 z 5

Souhlasím s tím, co tu psalo více lidí - první půlka skvělá, druhá horší a už ne tak čtivá. Joshovy pasáže jsem četla ráda až do konce, holt mi byl sympatičtější ;), Nastya ale od druhé půlky o dost míň. Jinak co se celku týče, líbil se mi styl vyprávění a líbilo se mi číst si, jak se dva mladí lidi, kteří to neměli v životě lehké, seznamují a jak pro sebe začínají něco znamenat.
*** A odtud dál už to radši označím jako SPOILER *** Jenže pak najednou jako kdyby autorka potřebovala, aby hlavní hrdinové prostě nebyli šťastní a aby o to víc vyniklo, jak trpí - snažila se je rozhádat za každou cenu, nebo aspoň mně ty jejich výměny názorů a nedorozumění nedávaly smysl. A ještě mi vadila ta koncepce jako taková: tak holka schválně uteče na jinou střední, aby se zbavila "zkoumavých pohledů okolí" - a na té škole hraje němou, čímž na sebe samozřejmě upoutá pozornost naprosto všech. Kvůli tomu, že nemluví, tak ji vlastně nikdo nezná a ani nemůže - přesto se do ní kluci zamilovávají a navíc se kvůli ní "stávají lepšími", holky ji nejdřív nenávidí, ale pak si jí začnou vážit, no a rodiče těchto dětí se kvůli ní taky můžou přetrhnout a i přes její němou tvář a přemalovanou fasádu v ní okamžitě vidí její pravé, zranitelné, nádherné já. Nemůžu si pomoct, ale takto vykreslené "americké hrdinky", ze kterých si ostatní sedají na zadek, aniž by k tomu vlastně měli nějaký důvod (ten důvod jim Nastya dala až mnooohem později), nemám moc ráda :(.

LenRan
04.06.2018 4 z 5

Ze začátku jsem měla pocit, že to Nastja trochu přehání. Dějí se lidem i horší věci než se stali jí. Pak mi ale došlo, v jakém věku se jí to stalo a vnímání puberťačky a dospělého člověka se nedá srovnávat. Nechci srovnávat, čí utrpení bylo horší, jestli její nebo jeho. Je to jedno. Kniha byla moc pěkně napsaná a určitě stojí za přečtení.

Zuzanka46
10.05.2018 4 z 5

Moc hezká knížka, příběh Joshe a Sluníčka musí dojmout každého.

Veronika33
06.05.2018 4 z 5

Dej knihy ma neskutočne bavil. Striedanie postáv, malé kapitolky to proste milujem, to príbehu vždy pomôže k väčšej pútavosti. Postavy boli sympatické. Výhrady mám jedine k tomu, že "Nastya" vystupovala a správala sa nelogicky, vzhľadom k tomu čo sa jej v minulosti stalo. Celkovo sa mi kniha páčila a určite ju odporúčam.

Tofinka
18.04.2018 5 z 5

Nádherná knížka...
Kniha mě velmi mile překvapila, celou dobu jsem ji četla se zatajeným dechem a Emilin příběh mě skutečně dojal.
Asi to nebude kniha úplně pro všechny, ale pro mě byla jako dělaná...❤
DOPORUČUJI

MaDia
10.04.2018 5 z 5

Táto kniha bola pokojná, bola písaná štýlom, ktorý vás upokojil, dovolil vám myslieť len na ňu a na nič iné. Aspoň na mňa to tak fungovalo. Hlavná postava, Nastya, to nemala v živote ľahké. Neviete prečo, môžete len hádať, čo sa jej stalo, pretože autorka vám nič nedá zadarmo a tak je to v naprostom poriadku. Až po nejakých tridsiatich stranách sa dozviete aspoň prvý náznak a potom je to tiež len sporadicky. Napína vás, odhaľuje vám jej príbeh len po malých kúskoch, ako keby očakávala, že si sami zložíte skladačku, pričom ona vám to len sťažuje namiesto toho, aby vám niečo uľahčila, ale to je v poriadku. Táto kniha je v naprostom poriadku, pretože je len o tínedžerke naštvanej na celý svet, je o človeku, ktorému bolo vzaté všetko a on sa s tým jednoducho musel nejako vysporiadať, pretože nikto to nemá v živote ľahké a stať sa môže čokoľvek. Ak už si myslíte, že Nastyu alebo jej príbeh poznáte, ste na veľkom omyle, pretože ju nepozná nikto, ani tí, ktorí si to myslia. Jej chýbajúce slová sú len dôkazom toho, že je niečo v neporiadku a že vnútorná bolesť môže niekedy namiesto kriku spôsobiť mĺkvosť. Nie všetky slová musia byť vyslovené, aby tu skutočne boli a nie všetko sa dá vyjadriť slovami. Niekedy stačí dúfať len v More pokoja, miesto ako stvorené pre stratených, ktorý sa chcú konečne nájsť. Miesto, ktoré je v našej hlave, miesto, ktoré si predstavíme na mesiaci, miesto, v ktoré dúfame, aby sme niekde našli pokoj.

Mrzenka
19.03.2018 5 z 5

Krásná kniha plná nádherného textu. Začátek trochu horší, ale pak jsem ji přečetla za 2 dny. Doporučuji

Janinka.V
21.02.2018 3 z 5

Tak nějak nevím, jaký mám mít z knihy pocit. Chvílemi vtáhla do děje a musela jsem číst a pak najednou jako když utne a ja se horko těžko prokousavala.

Danca196
14.02.2018 5 z 5

Krásná kniha, i když už asi dlouho nejsem cílová skupina. Zajímavý, neohraný děj, který naštěstí skončí celkem dobře. Původně jsem myslela, že to bude oddechová slátanina, ale byla jsem mile překvapena.

vlkove
25.01.2018 2 z 5

Upřímně kniha mě zklamala. Začátek knihy byl slibný, ale postupně se děj stal zdlouhavým a kniha mě začala nudit. Hlavní hrdinka se chová nelogicky, Josh působí nepropracovaně a svým charakterem mírně ohraně. Vysvětlení a rozuzlení událostí, které potkaly hlavní hrdinku, bylo nedostatečné, nepropracované a ne moc reálné.
Kniha se nečetla úplně dobře, je psaná ne tak moc čtivě a trošku těžce, čemuž nepřispívá ani velice malé písmo a hodně slov na stránce.
Pokud hledáte knihy podobného ražení, doporučuji Překroč svůj stín a Tajemství Elly a Michaela.

ajla5
31.12.2017 3 z 5

Hezký příběh, ale chvíli zmatené. Konec mi přišel uspěchaný.